5x15 "Unfaithful"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 5
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

5x15 "Unfaithful"

Opinie o odcinku ;)

Opis odcinka: http://www.housemd.info.pl/episodes/48/5x15-unfaithful.html


Ostatnio zmieniony przez ToAr dnia Czw 21:37, 03 Lut 2011, w całości zmieniany 3 razy



_________________
Toaroraptorus vel Szpon Sprawiedliwości
Bywają rozstania niezależne od dwojga.Bolesne bo żadne go nie chce.

PostWysłany: Wto 3:01, 17 Lut 2009
ToAr
(prze)Biegły Rewident
(prze)Biegły Rewident



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 63

Posty: 11254

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jeden z najlepszych z 5 serii :D więcej napiszę jak ochłonę :D



_________________


Moje siostrzyczki Nemezis i Sevir i nasza mamuta Maagda
Mój prywatny, jedyny i niezastąpiony kaloryferek Alan
Moja prywatna pisarka zÓych dobranocek, po których nikt nie zaśnie - Guśka

PostWysłany: Wto 3:07, 17 Lut 2009
nimfka
Nietoperek
Nietoperek



Dołączył: 13 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 11393

Miasto: HouseLand
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny odcinek, po którym mam ochotę powiedzieć tylko "Co to było?". Od jakiegoś już czasu (konkretnie od 4 odcinków) odnoszę wręcz nieodparte wrażenie, że mój ukochany serial leci na łeb, na szyję. Nie wzbudza we mnie już tak wielkich emocji, nie bawi, nie intryguje, czasami wręcz nuży. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatruję w maksymalnie pogmatwanym odcinku 5x12, w którym to moje wielkie nadzieje na Huddy z prawdziwego zdarzenia zostały pogrzebane żywcem... Ale do rzeczy [będzie krótko i bezboleśnie :mrgreen: ]:

Duuuży plus za przypadek medyczny, za rozmowę House'a z pacjentem, w której to najbardziej skryty lekarz pod słońcem odsłania cząstkę siebie [coś jak w 3x12 "One day, one room"]. Plus za 4mana i 13, za ich niecny plan i widowiskową kłótnię. Plus również dla Wilsona, który chyba nie byłby sobą, gdyby czegoś nie "namotał". Minus natomiast za Huddy - spłaszczone do granic możliwości, nie wywołujące u mnie najmniejszych emocji, zredukowane praktycznie do kilku ostatnich scen... Nie pojmuję, jak zdanie "House jest ważną częścią mojego życia" mogło zostać wypowiedziane przez Cuddy w sposób tak maksymalnie beznamiętny!?! Po takim tekście, każdy huddymaniak powinien dostać palpitacji serca, powinien przykleić się do monitora, zacząć kompulsywnie wciskać "replay" etc. Ja, tymczasem, trwałam dalej w niezmiennej pozie, do ostatnich minut czekając na jakiś zwrot akcji, na jakiś przebłysk House'a lub Cuddy. Nie doczekałam się. Znowu. Co się, natomiast tyczy kwestii stricte technicznych: brak dynamiki i płynnych przejść pomiędzy scenami [przez co odcinek trochę się "dłużył"]. Amen.



PostWysłany: Sro 12:36, 18 Lut 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mie najbardziej zaskoczyło to, że najpierw Cuddy zaprasza Housa a potem odmawia choć chce żeby przyszedł.potem po rozmowie z Cameron chce go zaprosić ale nie mozę tego powiedzieć.
House też mógł sam z siebie przyjśc zawsze tak robił ze zjawiał sie bez zapowiedzi u niej.NIe rozumiem tej ich miłości, czy oni mogóle bedą już razem ?? Tak bardzo bym tego chciała....



_________________


Znalazłam siostrę- sylrich my sis forever :*

"When the land slides and when the planet dies, that's when I come back to you"

PostWysłany: Sro 15:21, 18 Lut 2009
kasia2820
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 21 Sty 2009
Pochwał: 3

Posty: 1087

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rocket queen wszystko napisała, to dokładnie moje odczucia po tym odcinku.
Ale mam zamiar obejrzeć jeszcze raz ze spokojem, bo oglądałam już późno i mózg mi się wyłączał - myślałam, że to dlatego tak odbieram (dość obojętnie), ale rocket mi uzmysłowiła, że nie jestem sama. Po powtórnym obejrzeniu będę wiedziała na pewno .



_________________




Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba
przesadziłam...

PostWysłany: Sro 16:56, 18 Lut 2009
lizbona
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 8

Posty: 1682

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mie najbardziej zaskoczyło to, że najpierw Cuddy zaprasza Housa a potem odmawia choć chce żeby przyszedł.potem po rozmowie z Cameron chce go zaprosić ale nie mozę tego powiedzieć.
House też mógł sam z siebie przyjśc zawsze tak robił ze zjawiał sie bez zapowiedzi u niej.NIe rozumiem tej ich miłości, czy oni mogóle bedą już razem ?? Tak bardzo bym tego chciała....

Szanse na bycie razem wydają się zmniejszać z minuty na minutę... House w dalszym ciągu nie potrafi zaakceptować dziecka Cuddy, nie potrafi pogodzić się z faktem, że to właśnie Rachel jest na pierwszym planie i życie Lisy toczy się wokół niej. A skoro nie wypracował żadnego sposobu radzenia sobie, wykorzystuje swoją sprawdzoną metodę i okrywa się płaszczykiem cynizmu i tumiwisizmu, dając wszystkim do zrozumienia, że tak naprawdę mu nie zależy. Pewnie ma nadzieję, że w ten sposób wpłynie za zachowanie Cuddy... Sama Lisa sprawia natomiast wrażenie kobiety, która coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że dobrze zrobiła adoptując małą Rachel. Przestały dręczyć ją myśli o tym, że jest beznadzieją matką, że nie pogodzi pracy z wychowaniem córki. Nieoceniony wpływ na zmianę sposobu myślenia Lisy miał oczywiście Wilson. Tak naprawdę, tylko on ciągle jej pomagał, on z nią rozmawiał, rozwiewał wątpliwości. Był przy niej zawsze wtedy, gdy przeżywała "kryzys". I w tym momencie rodzi się pytanie, jak zachowa się Cuddy? Rozważna kobieta, widząc, że ma na wyciągnięcie ręki tak pomocnego, ciepłego, opiekuńczego i zakochanego w niej faceta, nie pozwoliłaby mu dłużej czekać. Romantyczna natomiast, posłuchałaby własnego serca: odrzuciła wspomniany już wcześniej ideał, licząc na to, że obiekt jej westchnień zmieni nastawienie, uświadomi sobie, jak wielkim uczuciem darzy właśnie ją i wróci do niej w podskokach... Na chwilę obecną, górę bierze pierwiastek rozwagi i rozsądku, dlatego obstawiam Wuddy (pomimo tych wszystkich spojrzeń, jakimi Cuddy obdarzyła Grega w 5x12) ;)



PostWysłany: Sro 17:47, 18 Lut 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę że niezbyt pozytywne opinie, a mi się bardzo podobało !
:arrow: dialogi House/Wilson +House/Cuddy + Wilson/Cuddy
:arrow: ciekawy przypadek medyczny
:arrow: nie za dużo 14, tylko akurat i ten niecny plan
Minusy - za mało Huddy !!!



_________________


Moje siostrzyczki Nemezis i Sevir i nasza mamuta Maagda
Mój prywatny, jedyny i niezastąpiony kaloryferek Alan
Moja prywatna pisarka zÓych dobranocek, po których nikt nie zaśnie - Guśka

PostWysłany: Sro 20:42, 18 Lut 2009
nimfka
Nietoperek
Nietoperek



Dołączył: 13 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 11393

Miasto: HouseLand
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mimo iż zgodzę się z osobami które uważały ostatnie odcinki za nieprezentujące tzw."House Level" to ucieszył mnie docinek nr.15.Powróciły intrygi,fajne dialogi i tematy ważne(wiara) poruszane przez bohaterów serialu.To utwierdziło mnie w przekonaniu,że ten serial będzie mnie ciszył przez kolejne godziny wieczornego oglądania.Myślę że dojdzie do połączenia House'a z Cuddy,lecz będzie to wymagało jeszcze kilku dobrych odcinków.Jestem dobrej myśli,choć uważam że zmieni to diametralnie dotychczasowy charakter serialu.Czekając na kolejny odcinek analizował bede ten ostatni,gdyż na 100% warto.



PostWysłany: Sro 23:33, 18 Lut 2009
GrandeMan
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 20 Sty 2009

Posty: 2

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie odcinek rewelacyjny :)
romans house i cuddy rozwija się bardzo powoli i widać ze jest to coś naprawdę szczególnego . dialogi rewelacyjne ale jak dla mnie nadal za mało Wilsona.



PostWysłany: Czw 10:01, 19 Lut 2009
janeczka85
Stomatolog
Stomatolog



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

Posty: 576

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

house z fortepianem

najbardziej mi się podobała scena przy fortepianie.. :D



_________________

and i was worried your wings would melt..
you're wuss. part wimp, part puss. :mrgreen:
.. muszę lecieć. nadszedł czas zabijania.


PostWysłany: Pią 15:59, 20 Mar 2009
womynrule
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Mar 2009

Posty: 22

Miasto: Słupsk
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten odcinek też jakoś nie wzbudził we mnie wielkich emocji (zresztą tak jak ostanie) Nie wiem na czym to polega, ale najwidoczniej serial się kiepści. Choć wierzę, że taki stan rzeczy nie potrwa długo, w końcu każdy serial ma te gorsze odcinki.

Ogromny plus za przypadek, rozmowy House'a z pacjentem rewelacyjne, w ogóle wreszcie pojawił się przypadek godny uwagi. Nie przepadam za 14, uważam, że za bardzo się na nich skupiają, ale kłótnia była super i dałam się im nabrać :P

Jeśli chodzi o Huddy to... niby wydarzyło się do tej pory wiele, ale tak naprawdę nic się nie zmieniło. House zachowuje się jak obrażony dzieciak, bo Cuddy zamiast nim bawi się z córeczką. Brakuje tego napięcia, błysku w oku, który sprawiał, że śliniłam się przed monitorem bo tak świetnie ze sobą rozmawiali, patrzyli na siebie :(

W tym momencie myślę, że najlepszy byłby Wuddy, min. dlatego, że Wilson jest jedyną osobą, która wspierała i pomagała Cuddy.

W sumie dobrze, że Cuddy nie powiedziała House'owi, że chciałaby, żeby przyszedł, bo on znowu palnąłby coś, zranił ją i tak to by się skończyło.



_________________

"Successes only last until someone screws them up. Failures are forever"
"People get what they get. It has nothing to do with what they deserve"

PostWysłany: Pią 22:07, 28 Sie 2009
Bloody Mary
Rezydent
Rezydent



Dołączył: 14 Kwi 2009

Posty: 274

Miasto: Torino
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Re: house z fortepianem

womynrule napisał:
najbardziej mi się podobała scena przy fortepianie.. :D


cześć ;) właśnie czekałem aż ktoś ten temat poruszy ;) a mianowicie mam pytanie... co to jest za piosenka (albo piosenki) które house gra na fortepianie ?? bo gdzieś je kiedyś słyszałem ale nie umiem sobie przypomnieć kto to grał... a może mi się to tylko ubzdurało ?? :P najbardziej zależy mi na ostatniej piosence (trwa ok. 30 sek), którą gra house... za pomoc byłbym bardzo wdzięczny !! ;)



PostWysłany: Pon 21:29, 30 Lis 2009
fafnoscie
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 30 Lis 2009

Posty: 1

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całość (ostatnie 2:30 minuty odcinka) to autorska kompozycja Hugh Lauriego zatytuowana "Cuddy's Serenade". Może Ci coś przypominać, może Laurie się na czymś (bardziej lub mniej świadomie) wzorował albo tylko brzmi podobnie do czegoś innego, ale prawdopodobnie coś Ci się ubzdurało ;p



PostWysłany: Pon 23:50, 30 Lis 2009
orco
Tłumacz



Dołączył: 17 Wrz 2009
Pochwał: 28

Posty: 638

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 5 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04390 sekund, Zapytań SQL: 15