5x19 "Locked In"
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 5
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gorm nie chodzi mi o to że ogólnie było za mało wątków osobistych- raczej chodzi mi o to, że ostatnio brak jest jakiegos motywu przewodniego. I nie jest to tylko ten odcinek, ale kilka poprzednich równiez. Uważam że spojrzenie z perspektywy pacjenta było świetnym pomysłem, tyle że do pełni szczęścia brak jest mi właśnie tego -idei łączacej odcinki w jedna historie.



_________________

PostWysłany: Nie 19:40, 05 Kwi 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Genialny odcinek, naprawdę czadowy i według mnie jeden z najlepszych w całym serialu :). Gośc z zespołem zamknięcia był chyba najciekawszym przypadkiem w 5 serii, szczególnie, że większośc z nich w tym sezonie jakoś nie zachwyca. Świetne ujęcia, fajnie były też pokazane odczucia pacjenta, najpierw Dr Debil :lol: potraktował go jak kawałek mięsa, a później pojawia się zesłany przez Boga House-wybawca, czołowy obrońca praw pacjenta :hahaha:. House chyba z żadnym pacjentem nie miał tak bliskiego "kontaktu". Świetne były też zwierzenia Foremana i tekst pacjenta, czy próbował mówic to komuś, kto móg uciec :hahaha:. Podobał mi się też Taub zwierzający się ze swoich obaw przy próbie poruszenia strzałką. Rozmowy z Housem na plaży też były ciekawe. Zaś jeśli chodzi o finałową scenę, to nie myślę, że zamazany obraz to postępująca ślepota, raczej coś jak początek syndromu zamknięcia, może niekoniecznie to, ale coś związanego z jego mózgiem.

Ogólnie podobało mi się, że ten odcinek był odwrotnością innych, przełamano konwencję serialu. Daję 10/10 :mrgreen:.



_________________

avek by Hambarr & banner by poprostuxzjawa:*
Dla fanów - Lie to me: http://lietome.fora.pl/

Należę "nie" dumnie do KHkNSnR !

PostWysłany: Sob 22:56, 18 Kwi 2009
L.
Ginekolog
Ginekolog



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 3

Posty: 2254

Miasto: 3city
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że zamazany obraz to nie znak postępującej ślepoty, czy coś w tym stylu. Miało mieć to znaczenie symboliczne, że House nie bezpośrednio, ale pośrednio też ma na swój sposób syndrom zamknięcia.



PostWysłany: Nie 12:02, 19 Kwi 2009
Niasty
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 04 Kwi 2009

Posty: 2

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a psychiatryk w 6 serii moze tylko to potwierdzac :)



_________________
-Nie jesteś ciekaw czemu tutaj jestem?
-Jestem ciekaw czemu nie masz na sobie stroju francuskiej pokojówki.
-Jestem halucynacją, nie fantazją.

Amber i House

PostWysłany: Pon 10:31, 20 Kwi 2009
krzysztof
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 07 Kwi 2009

Posty: 16

Miasto: Takie miasto bez sensu :)
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm... myślę, że odcinek miał w sobie coś odkrywczego, ale tylko i wyłącznie na polu serialowym. Bowiem podobny chwyt, takie przedstawienie syndromu zamknięcia zostało genialnie pokazane w filmie Motyl i skafander (rewelacyjne zdjęcia polskiego operatora, Janusza Kamińskiego - dziwię się, że nie dostał wtedy Oscara). Mimo to, taki zabieg chyba po raz pierwszy pokazano w serialu. Ale jeśli ktoś oglądał wcześniej Motyla... to nie było dla niego to coś nowego :).



PostWysłany: Pon 14:01, 01 Cze 2009
Kalpana
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 23 Maj 2009
Pochwał: 22

Posty: 4292

Miasto: Mława
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten odcinek był inny nie tak jak poprzednie nie opowiadał o wątkach osobistych House`a ani pacjenta tylko opowiadał o przypadku człowieka po wypadku który był sparaliżowany i nie mógł mówić to jeden z odcinków które lubię



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Pią 16:50, 07 Sie 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 5 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04338 sekund, Zapytań SQL: 15