5x23 "Under My Skin"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 5
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie wiedziałem, że o czymś zapomniałem :D
Jestem tego samego zadania co T.. Takie zachowywanie spermy kojarzy mi się z barbarzyńskimi obyczajami. Jak dla mnie taka rzecz jest naprawdę niepojęta. Nie rozumiem co chcą przez to osiągnąć scenarzyści.



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Wto 19:57, 05 Maj 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzięło mnie na tkliwości po obejrzeniu 23 odcinka.

Stosunkowo od niedawna jestem zahausowany. Przez dwa tygodnie obejrzałem 4 serie... Co prawda przez to umknęło mi wiele szczegółów (po zakończeniu 5 sezonu zamierzam jeszcze raz wszystko przetrawić), to mam obraz Grega z 2, czy 3.

Aż mnie ściska, bo to nie ten sam serial. Nie ten sam człowiek... Nie mogę powiedzieć gorszy/lepszy... ale nie ten sam. Nie jestem w stanie źle wyrażać się o housie, bo żywię do niego ogromne uczucie. Ale od czwartej serii fabuła i szablon się zmienił. Zauważcie, że w czwartej serii zaczyna się cała passa uczuć towarzyszących bohaterom, które scenarzyści niezmiernie podkreślają. Jest mniej cynizmu, mniej pewności siebie Grega... Akurat się składa, że od czwartej serii serial stał się niebywale popularny. Akurat wtedy reżyser mógł z uśmiechem na ustach kłaść się spać, obmyślając jak jeszcze podnieść oglądalność. Ma to swoje negatywne skutki...

I jeszcze coś co mnie gnębi. Amber. Od początku nie lubiłam jej jako postaci (aktorka genialna) Dr. House - ekscentryk, cyniczny, pewny siebie szaleniec. Przy niej staje się mały. A już przy tych całych halucynacjach maluśki.
Jego genialny umysł to cała puenta serialu. 5 sezon. Czy brylował? Czy wysnuwał nieprawdopodobne diagnozy? Nie... Praktycznie jego team go zastąpił. Końcowe odcinki dno medyczne, które rozszarpuję serce fanów...

Kolejna sprawa - miłość Grega. Wszyscy wiedzą, że nigdy z nikim nie będzie. Nawet ostatni odcinek, będzie opisywał zwyczajny dzień, niezwykle diagnozującego przypadku niezwykłej grupie lekarzy.

Po każdym zbliżeniu House - Cuddy dochodzi do kilkuodcinkowego oddalenia. Tak też i tym razem. Promo zakończenia sezonu... Cuddy się odwraca od Grega.
Rozumiem pikanteria... jednak wolę od takich głębokich spojrzeń zażarte dyskusje między tymi dwojga, lub bycie ze sobą, w pełnym tego słowa znaczeniu.
Jeżeli już w piątym sezonie pokazane jest coś, czego nic nie może przebić (seks) to w szóstej skandują za niczym, co mogłoby połączyć Lisę i Housea.


Ahha i przypomnijcie sobie 3-5 ostatnich odcinków dr. House. Pierwsze skojarzenia?

Teraz obejrzyjcie pierwsze 20 sekund filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=4yX57LvxDko

I want that self confident house!



PostWysłany: Wto 20:11, 05 Maj 2009
Ganzi
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 05 Maj 2009

Posty: 19

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cuddy się odwraca od Grega.
Rozumiem pikanteria... jednak wolę od takich głębokich spojrzeń zażarte dyskusje między tymi dwojga, lub bycie ze sobą, w pełnym tego słowa znaczeniu.
Jeżeli już w piątym sezonie pokazane jest coś, czego nic nie może przebić (seks) to w szóstej skandują za niczym, co mogłoby połączyć Lisę i Housea.


Ja nie sadzę, że w ostatnim odcinku Cuddy sie odwróci od Housa. Skoro nie odwrciła sie przez lata cynicznych gierek, upokorzeń, potym jak widziała go zarzyganego, trzesącego sie, nurkującego w muszli klozetowej, a na koniec pomaga mu mimo wszystko i wyznaje uczucie jakie nosi w sobie od 20 lat, to nie było by sensowne gdyby teraz, kiedy House pokazał, że mu zalezy, to sie nagle odwróci. Poza tym w spilerze Lisa powiedziała:
Spojler:

że to nie to co jest pomiedzy nimi, nie skonczy sie tak po prostu. że to jest zbyt silne, żeby miało sie skonczyć



Poza tym;
Spojler:

Moim zdaniem Lisa nie płacze z powodu sprzeczki z Housem, ona jest tam załamana, przybita i przerażona. Myśle, że to am związek z tym co mu sie stamnie.



_________________

PostWysłany: Wto 20:20, 05 Maj 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

świetny odcinek... house sie zmienia, jest bardziej jakby uczuciowy.... super :D



PostWysłany: Wto 20:24, 05 Maj 2009
piotreksow
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 10 Kwi 2009

Posty: 21

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

T. napisał:

Ja nie sadzę, że w ostatnim odcinku Cuddy sie odwróci od Housa. Skoro nie odwrciła sie przez lata cynicznych gierek, upokorzeń, potym jak widziała go zarzyganego, trzesącego sie, nurkującego w muszli klozetowej, a na koniec pomaga mu mimo wszystko i wyznaje uczucie jakie nosi w sobie od 20 lat, to nie było by sensowne gdyby teraz, kiedy House pokazał, że mu zalezy, to sie nagle odwróci.

Odwróci, w sensie Huddy, Cuddy nadal będzie obok, jako administratorka szpitala... ergo będziemy mieli okazję zasłyszeć ich polemik jeszcze trochę czasu.

T. napisał:
Spojler:

Moim zdaniem Lisa nie płacze z powodu sprzeczki z Housem, ona jest tam załamana, przybita i przerażona. Myśle, że to am związek z tym co mu sie stamnie.


Po co więc House zrobiłby zdjęcie Cuddy w jakichś jaskrawych tonacjach?
Boję się raczej, że przez to co zrobił Greg, Lisa może wylecieć z Princeton. Powodami może być "zażyłość między szefem a pracownikiem". Nie wydaję mi się, aby płakała po usłyszeniu informacji, że H leci do psychiatryka.

Zasłoniłam spiler//T.



PostWysłany: Wto 20:37, 05 Maj 2009
Ganzi
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 05 Maj 2009

Posty: 19

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po obejrzeniu odcinka musze powiedzieć pare rzeczy:
- troche mnie rozczarował Hus myslalam ze bedzie troche wiecej :wink:
-dlaczego Husa bylo w filmie mniej niz w promo?? czyzby posluzylo to tylko reklamie ?
- ogolnie przypadek taki sobie bo przez wieksza czesc byl hillson i huddy
- wogole zauwazylam ze w 40-41 minucie gdy pierw pokazany jest dom housa gdzie jest cuddy a potem baletnica w szpitalu to chyba cuddy idzie korytarzem, sprawdzcie czy przypadkiem zwidow nie mam czy cuddy umie sie teleportowac :D



PostWysłany: Wto 20:42, 05 Maj 2009
ewik0
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 17 Lut 2009

Posty: 2

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po co więc House zrobiłby zdjęcie Cuddy w jakichś jaskrawych tonacjach?
Boję się raczej, że przez to co zrobił Greg, Lisa może wylecieć z Princeton. Powodami może być "zażyłość między szefem a pracownikiem". Nie wydaję mi się, aby płakała po usłyszeniu informacji, że H leci do psychiatryka.


Myslę, że jest to bardzo mało prawdopodone. Ostatnią rzeczą jaką House by chciał, jest wywalenie Cuddy. Poza tym spoilery by cos na ten temat mówiły. W global promo jest:

Spojler:

że relacja House i Cuddy w tym odcinku ustabilizuje sie, wyznaczą jakies granice. Mysle, że bedzie to jakiś rodzaj związku, ale nie przenoszącego sie na sfere szpitalną.



Nie płakałbys jakby sie okazało że Twoja ukochana jest chra psychicznie? Może, nie bo jestes facetem, ale Cuddy to bardzo uczuciowa kobieta. Ona zawsze przezywa mocno wszystko co sie dzieje z Housem.



_________________

PostWysłany: Wto 20:47, 05 Maj 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

T. napisał:

Spojler:

że relacja House i Cuddy w tym odcinku ustabilizuje sie, wyznaczą jakies granice. Mysle, że bedzie to jakiś rodzaj związku, ale nie przenoszącego sie na sfere szpitalną.


Skąd Ty te spojlery bierzesz?

T. napisał:
Nie płakałbys jakby sie okazało że Twoja ukochana jest chra psychicznie? Może, nie bo jestes facetem, ale Cuddy to bardzo uczuciowa kobieta. Ona zawsze przezywa mocno wszystko co sie dzieje z Housem.

Hmm Cuddy nie jest typową kobietą, która płacze na każdym kroku. Nie jest Cameronką.. Tak w ogóle to pewne że House leci do psychiatryka się leczyć? Jeżeli tak, to kiedy zamierza się wyleczyć?



PostWysłany: Wto 21:11, 05 Maj 2009
Ganzi
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 05 Maj 2009

Posty: 19

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ganzi
ze spoilerów na naszej stronie i na innych. Z wywiadów. To była moja dedukcja na ich podstawie :wink:

Nic nie jest pewne. Ale wszystko na to wskazuje. No walsnie Cuddy nie beczy na kazdym kroku,

Spojler:

wiec raczej nie beczałby gdyby House po prostu cos jej powiedział - raczej by sie wkurzyła i odgryzła. A ten caps wyraźnie pokazuje jej przerażenie i rozpacz.



Poza tym byli blisko. Nie można tak nagle tego wymazac:
Spojler:

[img]http://www.foxflash.com/div.php/main/download_photo?photo_id=43800&download_kind=thumb&inline=true&aID=1z2z2z83z6z6[/img]



_________________

PostWysłany: Wto 21:19, 05 Maj 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też wstalam po 5 żeby obejrzeć ten odcinek :) a o 9.00 miałam maturke z ang. śmiałam się z koleżanką że to taka powtóreczka słówek hihi. Cały odcinek był moim zdaniem genialny i już nie mogę się doczekać zakończenia sezonu.
Tylko nie bardzo zrozumiałam ten motyw we spermą... mogłby mnie ktoś oświecić ? :)



_________________

avek by moniia2311 banner by Ewel :)

Anything boys can do...girls can do better :)

PostWysłany: Wto 21:42, 05 Maj 2009
kineczka90
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 23 Kwi 2009

Posty: 52

Miasto: Poznań/ Świnoujście
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem




kineczka90 ze spermeronem chodziło o to, że Cameron trzyma zamrozona spermę swojego zmarłego męża, w razie jakby chase odszedł kiedys i nie miała mieć z kim dzieci. Ze zrozumiałych względów Chasowi sie to nie spodobało.



_________________

PostWysłany: Wto 21:54, 05 Maj 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odcinek świetny choć jak dla mnie mało medyczy (to może być tylko takie moje odczucie, bo końcowa scena zdominowała wszystko inne).


ewik0 napisał:
wogole zauwazylam ze w 40-41 minucie gdy pierw pokazany jest dom housa gdzie jest cuddy a potem baletnica w szpitalu to chyba cuddy idzie korytarzem, sprawdzcie czy przypadkiem zwidow nie mam czy cuddy umie sie teleportowac


Jak dla mnie to może być Cuddy, ale nie musi, fryzura podobna, sylwetkę maskuje niestety fartuch więc ciężko stwierdzić.

Ujęła mnie końcowa scena z Chasem i Cameron, bardzo poruszające było jego stwierdzenie "Ja wiem" tzn. że on jest pewien, że chce z nią być do końca życia. Szkoda, że ślubu chyba jednak tak szybko nie będzie.

Nie zrozumiałam trochę tego odtruwania House, odtruł się czyli nie ma już halucynacji, ale nadal jest uzależniony od leku czyli nadal będzie brał i robi się błędne koło.

Odcinek 10/10



_________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwsza rzecz, którą należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić. Oscar Wilde

PostWysłany: Sro 7:10, 06 Maj 2009
akma
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 24 Mar 2009

Posty: 2

Miasto: Wrocław
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cos czuje ze nastepny odcinek 5x24 bedzie jeszcze lepszy od tego tylko dlaczego house musi byc taka swinia :( znowu doprowadza cuddy do lez w odcinku 24 :( myslalam ze sie moze cos zmieni ale chyba nie...



PostWysłany: Sro 15:40, 06 Maj 2009
ewik0
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 17 Lut 2009

Posty: 2

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki T. :) ale jakieś to ogólnie dziwne dla mnie było....



_________________

avek by moniia2311 banner by Ewel :)

Anything boys can do...girls can do better :)

PostWysłany: Sro 15:42, 06 Maj 2009
kineczka90
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 23 Kwi 2009

Posty: 52

Miasto: Poznań/ Świnoujście
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piąty sezon zdecydowanie pozwala aktorom rozwinąć aktorskie skrzydła. Pierwsze sezony mocno "zaszufladkowały" wszystkie postacie, odcinki zaczęły też ocierać się o pewien schemat (pacjent-kilka mylnych diagnoz-pogorszenie stanu pacjenta-przypadkowe wydarzenie/rozmowa naprowadza House'a na rozwiązanie zagadki).
W tym sezonie trudno jest przewidzieć reakcje postaci na wydarzenia - np.House, który zawsze był sarkastyczny, przyznaje się Cuddy, że jej potrzebuje. Emocje do zagrania są dużo większe - łzy w oczach House'a, kiedy Amber śpiewa, ból detoksu...
Chylę czoła przed aktorstwem Hue Lauriego w tym odcinku, aczkolwiek Lisa Eldestein i Anne Dudek znakomicie dotrzymały mu kroku.
Rola Anne Dudek w tym sezonie jest nie tylko ciekawsza, ale i lepiej zagrana, niż była w 4.sezonie.

Aktorsko, fabularnie - to dotychczas chyba najlepszy odcinek w całym serialu. Scenarzyści przeszli samych siebie, igrając z konwencją horroru w scenie z Amber przy mikrofonie. Świetni aktorzy wykorzystali potencjał tej sceny. Realizatorzy wykorzystali możliwości techniczne - genialne ujęcia kamery przy tracheotomii, czy kiedy House zauważa pigułkę na podłodze (ta perspektywa!).

Chaseronowy wątek ze spermą wcale mnie nie rozbawił - jak rozumiem w przeciwieństwie do wielu innych forumowiczów. Przecież dotyczył sprawy podstawowej - nastawienia i podejścia do instytucji małżeństwa. Owszem, z jednej strony nie ma żadnej gwarancji, że związek przetrwa. Z drugiej - jeśli decydujemy się na ślub, to powinniśmy wierzyć ABSOLUTNIE w to, że związek jest "na zawsze"- wręcz nie brać pod uwagę innej opcji. Sama ostatnio miewam takie przemyślenia i podejmuję życiowe decyzje, dlatego doskonale rozumiem i "You never KNOW" Cameron i "I know" Chase'a. I z całej siły trzymałam kciuki za Chase'a - by nie poszedł na takie ustępstwo.
Niestety, mam złe przeczucia co do przyszłości Chaserona. I wciąż zastanawiam się - czy Cam w promo odcinka 24. płacze, bo przeprasza Chase'a i zgadza się z nim, czy dlatego, że ona i Chase podejmują decyzję o rozstaniu...



_________________
Zapytaj mnie (anonimowo) o cokolwiek:
www.formspring.me/Miztlikatia

PostWysłany: Sro 16:16, 06 Maj 2009
Katia
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 01 Kwi 2009
Pochwał: 12

Posty: 840

Miasto: Warszawa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 5 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.05144 sekund, Zapytań SQL: 15