6x22 "Help me"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ludzie przestańcie pieprzyć że to halucynacja

Wyluzuj chłopie, czymś musimy się zająć, czekając na jesień...



PostWysłany: Sro 14:51, 19 Maj 2010
OlimpiaSzuwar
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Maj 2010

Posty: 5

Miasto: Lbn
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż, nie zawiodłam się ;] Finał bardzo udany. Huddy nie trzeba komentować. I dobrze, że House w końcu powiedział na głos to wszystko. Okropne było jak Hanna umarła. To było strasznie smutne.
Jednak wiele nie zostało wyjaśnione. Wilson choćby. No i o co kaman z Trzynastką? Ja wiem, że to najbardziej tajemnicza osoba w serialu, ale bez takich! Nie mogła chociaż szepnąć czemu idzie na urlop. Ja wiem - pewnie chodzi o jej chorobę, ale i tak.. Pozostał niedosyt. Oprócz Huddy. I nie wierzę, że to halucynacja. Nie ma takiej opcji! Drugi raz z rzędu by nam tego nie zrobili ;p



_________________
"Urodziwym ludziom wydaje się, że świat powinien wybaczać im grzechy, ponieważ istnieją."

PostWysłany: Sro 15:14, 19 Maj 2010
Shane
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Kwi 2010

Posty: 42

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to na 10000000% nie jest halucynacją :D bogu dzieki za takie momenty!!!



_________________
If you're happy I'm

PostWysłany: Sro 16:09, 19 Maj 2010
mikahouse
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 23 Lut 2010

Posty: 30

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po oglądnieciu jestem troche zawiedziony, tzn fajnie jest huddy ;D ale przewidywałem koniec, że house załamany zaczyna cpać ;d



PostWysłany: Sro 16:53, 19 Maj 2010
Skibona
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 05 Mar 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 38

Miasto: bielsko-biała
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do działu o spoilerach się to nie nadaje, więc wrzucam w opiniach o odcinku:

Cytat:
Behind the Plot Twists of the ‘House’ Season Finale
Tuesday, May 18, 2010 at 5:58 PM
The sixth season of House (major spoilers ahead) ended on Monday night with some pretty terrific wish fulfillment: Doctors House and Cuddy, who have been tugging at each others’ hearts since the series began, finally got on the road to something real.



The third side of the love triangle, Cuddy’s boyfriend, Lucas — whom House once hired as a private investigator though he now disparages him as the “manchild” — has thankfully been eliminated. What will happen now? At least one double date for House and Cuddy and their friend Wilson and his ex-wife.

In the aftermath of the finale, we asked writers for the show Garret Lerner, Peter Blake and Russel Friend to settle some final questions. Below are selections from the e-mail exchange. Mr. Blake will take questions from readers, as well; please leave them in the comments section.

Q.
You have finally satisfied the twisted dreams of legions of female television viewers by getting House and Cuddy together during the last few seconds of the season finale on Monday night. Was there any internal debate about torturing viewers even further and making them wait a whole other season for the relationship to begin?

A.
GARRETT LERNER We have known for a long time we were eventually going to explore the relationship between House and Cuddy. And while we do relish torturing our viewers, we felt that House had really spent season six working on making himself available for such a relationship and that Cuddy would recognize the change in him. Our exec producer, Katie Jacobs, pointed out that we have ended so many recent seasons on a bleak note, that it would be a refreshing change to end this season on a hopeful one.
Q.
House and Cuddy spend most of the episode in a rescue effort at the sight of a very bad accident. They argue about whether or not to amputate the leg of one of the victims. This obviously has a lot of symbolic resonance for House. Did you worry that this might seem a little too, you know, neatly hokey?

A.
PETER BLAKE Well, our initial idea was a lot more hokey — that the victim was also a misanthropic diagnostician with a drug addiction named Doktor Haüs –- spelled the German way, but with an umlaut.

RUSSEL FRIEND It was actually inspired by real stories we’d read about. Unfortunately these things happen when people get trapped underneath buildings. Rescuers are forced to make life-and-death decisions that often involve amputations. We had a technical adviser from the L.A.F.D. helping us out throughout prep, and production (Capt. Larry Collins), and he told us some incredible stories about his time pulling victims from the rubble in Haiti. We also watched the documentary “Sergio” [about the United Nations special representative who died in an explosion at the U.N. headquarters in Baghdad] — and with “Law & Order” going off the air, there were all these headlines just in need of being ripped from.

Q.
When House arrives home bereft at the loss of this patient and the general hideous unfairness of life, he hacks into his bathroom wall to get at a secret stash of Vicodin. When are we supposed to imagine that he built this drug safe deposit box?

A.
MR. FRIEND: Ah, good question. Well, we’ve imagined for years now that House has various “secret stashes” of Vicodin hidden around his apartment, office, and I guess wherever else you can secretly stash something. However, as astute viewers will point out (and by that of course I mean our show runner, David Shore) at the end of last season House tells Cuddy where all the drugs are hidden and she cleans them out before he heads off for his stint at Mayfield. So, that leaves the question – did he hide this stash sometime during this past season? Or, was it a secret-secret stash that he kept secret from Cuddy? Or was it all hallucination, and he didn’t show Cuddy any secret stash? Now, I guess you’re expecting me to answer that question, but instead I’ll just trail off into silence…

Q.
At 8:38 p.m. Cuddy was yelling at House and telling him she didn’t love him and was “done.” It certainly did not seem as though she was going to toss her fiancé, Lucas, to the curb within the remaining 22 minutes of the episode. Walk me through Cuddy’s off-camera thought process and the unseen dialogue between her and Lucas.

A.
MR. BLAKE Well, the 22 minutes that pass are only screen time. The last scene takes place around dawn, so in reality (or “reality” in quotes) many hours have passed. Not to mention that House and Cuddy getting together is actually six seasons in the making, so hopefully we’d earned it.

MR. LERNER Here’s what we think was going through Cuddy’s mind: she sees House admit something that he’s never admitted before — that the defining moment in his life (to save his leg) was actually the wrong choice. It was the most vulnerable she’d ever seen him, and for the first time, she believes he’s actually capable of change. Greg Yaitanes (who directed the episode) got a great shot of Cuddy’s reaction. So we imagine that after all of this, Cuddy goes home to Lucas and has a wrenching, long conversation with him. She tells him that she’s incredibly sorry to do this to him, but that she’s in love with House; that it’d be wrong to go forward with him.

Q.
The final moments of the episode are an obvious echo to last season’s finale. There’s House in his bathroom clutching at a bottle of Vicodin and there’s Cuddy. Only this time, he stays clean and Cuddy’s presence is real rather than hallucinatory. Tell me about the decision to come full circle and end this way.

A.
MR. FRIEND Wait a minute, you’re wrong — last night’s episode was a just a hallucination.

MR. BLAKE To avoid death threats on the comments threads, let me note that Russ is kidding. The kiss was real. There was some debate about where to play this scene. At one point, we had it take place in House’s living room because we were concerned that the audience would think it was just another hallucination. But Greg felt strongly that the final scene of this season should echo the end of last season, and I think he was right.

Q.
How much couples therapy are you going to put House and Cuddy through next season to make it work?

A.
MR. BLAKE Why would they pay for couples therapy when they have Wilson? [:hahaha:]



Source: The New York Times

http://is.gd/cf8QC



_________________

http://www.youtube.com/watch?v=q58_1bCh2ig&feature=related

PostWysłany: Sro 18:52, 19 Maj 2010
Athreas
Immunolog
Immunolog



Dołączył: 15 Mar 2009
Pochwał: 5

Posty: 1154

Miasto: Szczecin, ale czasem zawiewa mnie gdzie indziej//Waw
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W miniony poniedziałek mogliśmy obejrzeć finał szóstej serii House’a. Finałowa scena to spełnienie marzeń wielu fanów serialu. Od początku serialu wiadomo było, że House i Cuddy coś do siebie czują. Teraz w końcu będą razem i mają okazję stworzyć prawdziwy związek.

Trzeci bok trójkąta miłosnego – Lucas – chłopak Cuddy, który kiedyś pracował dla House’a jako prywatny detektyw, został w końcu wyeliminowany. Co teraz? Podwójna randka Cuddy i House’a oraz Sam i Wilsona?

Po finale postanowiliśmy spytać scenarzystów serialu, Russela Frienda, Garreta Lernera oraz Petera Blacke’a o parę rzeczy związanych z serialem.

Marzenia rzeszy fanów w końcu się spełniły – House i Cuddy w końcu się zeszli w ostatnich minutach finałowego odcinka. Czy zastanawialiście się nad tym, jaką torturą dla widzów będzie czekanie na kolejny sezon, żeby zobaczyć początek ich związku?
Garret Lerner: Od dawna wiedzieliśmy, że House i Cuddy będą kiedyś razem. Poza tym, że torturowanie widzów sprawia nam przyjemność, cały sezon spędziliśmy na tym, by zmienić House’a w taki sposób, by był gotowy na związek. Cuddy dostrzegła w nim tę zmianę. Poza tym, jak już wcześniej zauważyła Katie Jacobs, wszystkie poprzednie sezony kończyły się w dosyć negatywny sposób. Uznaliśmy, że teraz nadszedł czas na pokazanie czegoś innego. Zakończenie tego sezonu jest pełne nadziei.

House i Cuddy większość odcinka spędzili na miejscu okropnego wypadku. Kłócą się o to, czy konieczna jest amputacja nogi jednej z pacjentek. Symbolika tej sceny jest dosyć oczywista. Nie wydaje Ci się, że było to trochę … przesadne?
Peter Blake: Nasz pierwszy pomysł był jeszcze bardziej przesadzony. Ofiarą miał być zgryźliwy, uzależniony od leków diagnosta, Doktor Haüs, z umlautem.
Russel Friend: Właściwie to zainspirowała nas prawdziwa historia, o której kiedyś czytaliśmy. Takie rzeczy naprawdę się dzieją, kiedy ludzie uwięzieni są w zawalonych budynkach. Czasem jednostki ratunkowe w imię ratowania życia pacjenta, zmuszone są dokonać amputacji. Mieliśmy na planie konsultanta, który brał udział w podobnych akcjach ratunkowych. Opowiedział nam wiele historii o tym, co działo się na Haiti, obejrzeliśmy także filmy dokumentalne związane z tym tematem.

Kiedy House wraca do swojego mieszkania, nieszczęśliwy z powodu śmierci pacjentki i wszystkich wydarzeń w jego życiu, udaje się prosto do łazienki, do swojego sekretnego schowka z Vicodinem. Mamy sądzić, że sam go sobie zrobił? Dziura w ścianie, zakryta lustrem?
Russel Friend: Dobre pytanie. Wiadomo było, że House przez lata ukrywał Vicodin w różnych sekretnych miejscach w swoim mieszkaniu czy w biurze. W czasie finału 5 serii, w trakcie halucynacji, House powiedział Cuddy o wszystkich miejscach, w których był ukryty Vicodin. Kiedy jest w Mayfield, ona i Wilson dokładnie sprawdzają jego mieszkanie i zabierają stamtąd wszystkie środki przeciwbólowe. Czy to oznacza, że House ukrył Vicodin już po powrocie z Mayfield? A może tego schowka nikt po prostu nie znalazł? I pewnie oczekujesz, że odpowiem na to pytanie? Wolę to przemilczeć.

O godzinie 20:38 Cuddy w czasie kłótni z Housem wykrzyczała, że go nie kocha. Możesz mi powiedzieć, co się działo przez pozostałe 22 minuty odcinka? Kiedy Cuddy zerwała z Lucasem? Co się działo, kiedy nie pokazywała jej kamera? Jak wyglądała ich rozmowa?
Peter Blake: 22 minuty to tylko czas antenowy. W serialowej rzeczywistości przecież mogły upłynąć od tego czasu całe godziny. Zresztą, w tym sezonie chodziło nam o to, bym House i Cuddy byli razem i udało nam się wykonać plan.
Garrett Lerner: W głowie Cuddy działo się naprawdę wiele. Widzi House’a, który po raz pierwszy w życiu przyznaje, że decyzja o ocaleniu jego nogi była zła. Jeszcze nigdy nie widziała House’a tak bardzo wrażliwego. Zobaczyła, że House potrafi się naprawdę zmienić. Greg Yaitanes postarał się o naprawdę świetne ujęcia z reakcją Cuddy. Nie tak trudno sobie teraz wyobrazić Cuddy, która wraca do domu, odbywa niesamowicie trudną rozmowę z Lucasem, przeprasza za wszystko i tłumaczy mu, że wciąż kocha House’a, więc ich związek nie ma przyszłości.

W finałowej scenie z pewnością można zauważyć podobieństwo do finału poprzedniego sezonu. House w swojej łazience, trzymający w ręce Vicodin, Cuddy … Jednak tym razem House nie bierze leków, a Cuddy jest prawdziwa. Dlaczego zdecydowaliście się na akurat taką finałową scenę? Z nawiązaniami do poprzedniego sezonu?

Russel Friend: Czekaj czekaj, jak to prawdziwa? Przecież to była halucynacja!
Peter Blake: Zanim zacznie się panika, z góry mówię, Russel żartuje. Ich pocałunek był jak najbardziej prawdziwy. Długo zastanawialiśmy się, gdzie powinna mieć miejsce ta scena. Myśleliśmy o jego salonie, jednak Greg Yaitanes przekonał nas, że łazienka jest dobrym miejscem, a nawiązanie do poprzedniego sezonu i halucynacji do świetny pomysł.

To co, teraz House’a i Cuddy czeka terapia dla par, żeby to wypaliło?
Peter Blake: Po co, jest Wilson.



Autor postu otrzymał pochwałę.

_________________
_/

PostWysłany: Sro 19:21, 19 Maj 2010
Nexes
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 29 Sty 2010
Pochwał: 2

Posty: 31

Miasto: Mielec
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żal by mi było grega gdyby to była halucynacja, ale gdyby była było by ciekawie ;)



PostWysłany: Sro 19:45, 19 Maj 2010
Skibona
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 05 Mar 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 38

Miasto: bielsko-biała
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie finał bardzo się podobał!
Jestem też szczerze przekonana, że ostatnia scena to nie kolejna halucynacja, przecież potwierdziła to już Jacobs i scenarzyści, a po za tym nie powtórzyliby tego samego, więc przestańcie wypisywać brednie... ktoś wcześniej napisał, że Huddy potoczyło się za szybko... ludzie przecież to już trwało od prawie początku serialu! nie uważam też, że ta ostatnia scena była przesłodzona; dwoje dorosłych ludzi w końcu wie czego chce, oczekuje. Cuddy wyznaje, że go kocha ale House wstaję i ją całuje nie mówi w prost o swoich uczuciach...
Większość boi się przemiany House jak będzie z Cuddy, nie wierzę aby się zmienił o 180 stopni, myślę że będzie szczęśliwszy, przecież każdy na to zasługuje... nie wierzę też, że scenarzyści zakończą ten związek, może nie będzie idealny(liczę na przekomarzanie się,kłótnie, hauseowe komplementy).


ktoś na początku porównał finał 6 sezonu do bajek Disneya, a to już naprawdę spora przesada! zamiast wypisywać takich głupot niech nie ogłada serialu. Rozumiem że jednym się finał podobał drugim nie ale to stwierdzenie jest niesprawiedliwe w stosunku do producentów, a przede wszystkim scenarzystów.



PostWysłany: Sro 19:53, 19 Maj 2010
beata_3
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 31 Sty 2010

Posty: 43

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OlimpiaSzuwar napisał:
Cytat:
ludzie przestańcie pieprzyć że to halucynacja

Wyluzuj chłopie, czymś musimy się zająć, czekając na jesień...


dobra... luzuje.... co do śmierci Hanny to łzy miałem w oczach wielkiem jak nie wiadomo co. Lubię jak House krzyczy np. na Foremana. ogólnie końcówka świetna. jak wyrwał to lusterko. gdy siedział z tymi prochami mało zawału nie dostałem. tylko "boże nie bierz tego. wywal to. serce mi mało nie wyskoczyło. wtedy wpadam Cuddy. ależ byłem szczęśliwy. wszystko dobrze się kończy, on już do niej podchodzi a ja "o boże wreszcie. jak pięknie..... chwila..... KUR*A!!! Znowu halucynacje. KUR*A!!!!!!!! nie mogło być tak pieknie". ale na szczęście się myliłem. mam obawy co do 7 sezonu bo dramat dwóch zakochanych to mogę oglądać pierwzsą miłość. ale mam nadzieję że scenarzyści się popiszą i mnie zaskoczą mimo to. ładnie było pokazane jak świat jest okrutny. Zachowywał się poprawnie bo chciał szczęście. jednak okropieństwa i tak się zdarzały.



PostWysłany: Sro 20:02, 19 Maj 2010
Mickey131
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 25 Wrz 2009
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2

Posty: 85

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie jak można taki finał porównać do bajek Disneya :shock: I nie napisałam, że to nie był happy end, tylko że to nie był przesłodzony happy end ;) , ale każdy może mieć swoje zdanie



_________________

PostWysłany: Sro 20:19, 19 Maj 2010
pantera mglista
Designer Miesiąca
Designer Miesiąca



Dołączył: 11 Kwi 2010
Pochwał: 3

Posty: 3513

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wreszcie mam prąd, wreszcie mogłam obejrzeć, wreszcie - po wielomiesięcznym narzekaniu na to, co zrobili z tym serialem - mogłam naprawdę odppppppppppppłynąć!

Nie brałam Vicodinu ani innych tego typu proszków, House też nie, więc ostatnie sceny nie mogły być ani moją, ani jego halucynacją. Naprawdę lepszego finału nie mogłam sobie wymarzyć!

Napisałam to, co chciałam. Teraz - pełna świeżej energii - mogę przystąpić do działania!



PostWysłany: Sro 21:50, 19 Maj 2010
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

orco napisał:
@Katia: no dobra, ale czy to się kłóci z tym co ja napisałam?

Na argument, że Cuddy nie miała czasu zerwać zaręczyn mówisz "ale była przekonująca emocjonalnie".

Ja nie twierdzę, że ta scena była niemożliwa, nieprawdziwa i nierealna. Była jednak:
1. przesłodzona
2. przylepiona ni z gruchy ni z pietruchy

Dodano 1 minut temu:

Katia napisał:
A zaręczyny potrafią naprawdę mocno "trzepnąć" człowiekiem i obudzić wątpliwości. Podejmuje się decyzję: "tak będzie wyglądało całe moje przyszłe życie" i zaczyna się myśleć: "Czy na pewno chcę właśnie tego?".
choć to zdanie mnie przekonuje nieco.


A poza tym, przecież mówiłam, że wiem, że zacznął lecieć we mnie zgniłe pomidory ^^'


Nie nie no, pomidory nie lecą, powiedziałam, że obronię jeden "aspekt" tej sceny - emocjonalny właśnie, bo zarzuty pod tym kątem też się pojawiły.
Czy miała czas zerwać zaręczyny...? Może rzeczywiście coś tam im się w czasie rozjechało...
No i nie mam jak polemizować z tym, że ktoś odbiera tę scenę jako za mało romantyczną, a ktoś inny jako holywoodzko przesłodzoną - bo to zbyt subiektywne.



PostWysłany: Sro 21:50, 19 Maj 2010
Katia
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 01 Kwi 2009
Pochwał: 12

Posty: 840

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy w zakończeniach Disney'a główny bohater trzyma w łapie prochi?



PostWysłany: Sro 22:12, 19 Maj 2010
Mickey131
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 25 Wrz 2009
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2

Posty: 85

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zauważyliście, że House w ostatniej scenie ma jakąś inną rękę ? Jakby zakażenie miał od tej rany na ramieniu, może w przyszłym sezonie House będzie miał problemy zdrowotne, a Cuddy będzie odchodzić od zmysłów? To by miało sens :) Zauważyliście to, czy ja tylko nadintenpretuje ?



_________________
D.

PostWysłany: Sro 23:53, 19 Maj 2010
Dagi
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 12 Sty 2010

Posty: 15

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

House był w tym rumowisku i w momencie, kiedy podnosili belkę trochę się to zawaliło przecież. Raczej miał ręce ubrudzone.



PostWysłany: Czw 8:54, 20 Maj 2010
martifox
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 06 Lut 2010

Posty: 4

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.05668 sekund, Zapytań SQL: 15