Co ci dolega?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dojżewasz. Dieta z orginalnych płatków sniadaniowych Corn Flakes powinna nieco poprawić samopoczucie...możesz a nawet powinnaś szamac je na sucho i niekoniecznie oszczędzac - 250gr paczka na 2 doby nie bedzie przesadą. Poza tym...pewnie masz zwykłe stłuczenie i do tego inenajlepiej reagujesz na zimne powietrze...wychodząc z ząłożenia, ze nie palisz..jeśli palisz to na pewno źle reagujesz na zmrożone powietrze.



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Pon 21:19, 01 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam do Was pytanio-zagadkę. Dotyczy ona mężczyzny spotkanego na przystanku.

Dane:
- Ok. 25 lat
- Średni wzrost i postura

Objawy:
- zaburzona mimika (ciągłe mruganie oczyma, 'dziwne' uśmiechy)
- bujanie się do przodu, na palcach - część lędźwiowa wypychana do przodu
- niekontrolowane ruchy rąk i dłoni (do góry, w bok, jakby skurcze palców)
- przytrzymywanie ręki, dłonią - o dziwo, z powodzeniem.

Czyżby Huntington?



_________________

"Everybody lies."
Huddy, Hilson, Hameron - yep!

PostWysłany: Nie 19:00, 07 Lut 2010
JaSzczurek
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Gru 2009
Pochwał: 1

Posty: 123

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JaSzczurek napisał:
- Średni wzrost i postura

To ma znaczenie w tej chorobie ?



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Nie 19:04, 07 Lut 2010
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możliwe, albo próbował cię tak poderwać ;)
(tylko się nie czepiaj Thombike, ze nie można się śmiać z takich chorób :P)
To moze być Huntington.

Pytanie mój sąsiad ma strasznego garba... 9 lat temu jak się tu wprowadziłam, miał tylko trochę zakrzywone plecy, mógł jescze iść normalnie i widział co jest przed nim, teraz patrzy się tylko w dół, ma tak zakrzywione do dołu plecy (jak uchwyt laski) i nie może w ogóle podnieść głowy. Wiecie co to moze być??



_________________

Podpis by maybe_55 -> :)

PostWysłany: Nie 19:27, 07 Lut 2010
ola_baca
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 27 Sty 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 880

Miasto: Chrzanów
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kifoza, a raczej Choroba Scheuermanna (młodzieńcza kifoza)?

[Edit]

Cytat:
To ma znaczenie w tej chorobie ?

A skąd mam wiedzieć? Znaczenie może mieć wszystko, co często udowadnia Dr House. :)


Ostatnio zmieniony przez JaSzczurek dnia Nie 20:50, 07 Lut 2010, w całości zmieniany 2 razy



_________________

"Everybody lies."
Huddy, Hilson, Hameron - yep!

PostWysłany: Nie 20:48, 07 Lut 2010
JaSzczurek
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Gru 2009
Pochwał: 1

Posty: 123

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maagdaa napisał:
JaSzczurek napisał:
- Średni wzrost i postura

To ma znaczenie w tej chorobie ?

Odpowie mi ktoś ?



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Nie 20:50, 07 Lut 2010
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myśle, ze jego lekarz spokojnie mógłby Ci odpowiedziec, więc nie pytaj tylko bierz się za chłopa jak się chcesz dowiedzieć :P Bo wiesz...lekarz powie tylko żonie hehehehehe.

Ja zapytam inaczej - a jakie to ma w ogóle znaczeine na co on był chory? To raczej problem jego i jego rodziny i na pewno nie twoja sprawa. Szczerze mówiąc nieco bym się podkurwił na jego miejscu gdybym to przeczytał i zorientował sie, ze to o nim. Mało masz problemów i zajęć?



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 21:45, 07 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odpowie mi ktoś ?

ale w jakiej, w pląsawicy? Na pewno nie.
W innych raczej też niezbyt, co najwyżej zmiana postury może być skutkiem jakiejś choroby ;)

Thombike, ja widze, ze Ty nie rozumiesz. To jest temat, gdzie można się o coś pytać, gdy ktoś ma wątpliwości, stawia się coś w stylu amatorskiej diagnozy.
Udzielanie rad typu "idź do lekarza" albo "to nie moja sprawa" to nawet nie mija się z celem, ale jest to zwyczajny offtop.
Jak nie masz nic do powiedzenia, to nie mów.



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Nie 22:29, 07 Lut 2010
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thombike napisał:
Ja myśle, ze jego lekarz spokojnie mógłby Ci odpowiedziec, więc nie pytaj tylko bierz się za chłopa jak się chcesz dowiedzieć Razz Bo wiesz...lekarz powie tylko żonie hehehehehe.

Bardzo śmieszne... :?


Thombike napisał:
Ja zapytam inaczej - a jakie to ma w ogóle znaczeine na co on był chory? To raczej problem jego i jego rodziny i na pewno nie twoja sprawa. Szczerze mówiąc nieco bym się podkurwił na jego miejscu gdybym to przeczytał i zorientował sie, ze to o nim. Mało masz problemów i zajęć?

Tyle, że ja LUBIĘ wiedzieć. :) Mówią, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Poza tym, co złego jest w tym, że zainteresowałam się tym człowiekiem i chciałabym po prostu wiedzieć, co jest z nim nie tak? Masz z tym jakiś problem?



_________________

"Everybody lies."
Huddy, Hilson, Hameron - yep!

PostWysłany: Nie 23:09, 07 Lut 2010
JaSzczurek
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Gru 2009
Pochwał: 1

Posty: 123

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sinaj napisał:
Thombike, ja widze, ze Ty nie rozumiesz. To jest temat, gdzie można się o coś pytać, gdy ktoś ma wątpliwości, stawia się coś w stylu amatorskiej diagnozy.

Albo powinnaś wrócić do przedszkola i elementarza albo czytac wszystko zanim coś napiszesz...włącznie z tytułem tematu. A temat się zwie "Co CI dolega?" nie "postaw diagnoze", "zabawa w weterynarza" itp. I tAKIE DOMNIEMANIE NA TEMAT OBCEJ OSOBY POKARANEJ JAKĄŚ CHOROBA JEST NIE NA MIEJSCU.

Tak mam z tym problem - na jego miejscu nie zyczyłbym sobie takiego analizowania. Od tego sa jednak specjaliści a nie banda nastolatków, które nie potrafią sobie znaleźćlepszego zajecia.
Pomine fakt, że post jest napisany w niewłaściwym temacie.



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Pon 6:17, 08 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz dziwne rozumowanie. Ale trudno. Nie musisz 'nas czytać'. Wystarczy mały, czerwony krzyżyk w rogu ekranu.



_________________

"Everybody lies."
Huddy, Hilson, Hameron - yep!

PostWysłany: Pon 6:59, 08 Lut 2010
JaSzczurek
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Gru 2009
Pochwał: 1

Posty: 123

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thombike napisał:
I tAKIE DOMNIEMANIE NA TEMAT OBCEJ OSOBY POKARANEJ JAKĄŚ CHOROBA JEST NIE NA MIEJSCU.

To nie traktuj tego, jako osoby, tylko jak House, jako przypadek.
JaSzczurek, chyba miała prawo zapytać, nie uważasz ?


Thombike napisał:
Pomine fakt, że post jest napisany w niewłaściwym temacie.

A jaki temat jest właściwy ?



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Pon 11:38, 08 Lut 2010
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thombike napisał:
Albo powinnaś wrócić do przedszkola i elementarza albo czytac wszystko zanim coś napiszesz...włącznie z tytułem tematu. A temat się zwie "Co CI dolega?" nie "postaw diagnoze", "zabawa w weterynarza" itp.

Przeczytaj sobie początek tego tematu.



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Pon 12:53, 08 Lut 2010
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JaSzczurek napisał:
Masz dziwne rozumowanie. Ale trudno. Nie musisz 'nas czytać'. Wystarczy mały, czerwony krzyżyk w rogu ekranu.

Masz dziwne poczucie moralności i etyki ludzkiej...albo raczej jego brak. Co do krzyzyka...czujesz się bardziej inteligentna po tym tekście?


maagdaa napisał:
JaSzczurek, chyba miała prawo zapytać, nie uważasz ?

Nie miał/ła bo to nie jej sprawa. jak chce sobie diagnozować amatorsko choroby to niech sobie szuka przypadkow w rodzinie lub na sobie. A najlpepiej niech się postawi na miejscu rodziny tego chorego...jak oni by się poczuli gdyby sie dowiedzieli, ze ktoś ma zwyczajne zboczenie serialowe i na tej podstawie bawi sie w rozpoznawanie choroby członka ich rodziny....szczerze mówiąc...regulaminowo powinno być to zakazane, bo jest nienormalne.
Postaw diagnozę (po bezosobowym opisaniu przypadku jest miejscem bardziej własciwym.


sinaj napisał:
Przeczytaj sobie początek tego tematu.

Cytat:
gdy nie wiemy co nam jest możemy tutaj napisać...

Yeah - jak mówię - powrót do przedszkola i elementarza to jedyny lek na Twoją "chorobę". Dolega Ci...ogólny analfabetyzm.

Wyleczeni wszyscy bez zniczulenia - wypisać :)



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Pon 16:07, 08 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thombike napisał:
Postaw diagnozę (po bezosobowym opisaniu przypadku jest miejscem bardziej własciwym.

'Postaw diagnozę' to gra, która polega na wymyślaniu fikcyjnego pacjenta, i ten kto zadaje, od początku wie, na co ten pacjent choruje. Tutaj zadano pytanie, więc tam się nie nadaje.



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Pon 16:15, 08 Lut 2010
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 8 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.06339 sekund, Zapytań SQL: 15