Co ci dolega?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okej, pójdę :] Dzięki



_________________
"Give me the strength to face the wrong that I have done,
now that I know the darkest side of me..."
Within Temptation - The Truth Beneath the Rose

PostWysłany: Czw 7:14, 10 Wrz 2009
Kirteen
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 02 Wrz 2009
Pochwał: 5

Posty: 367

Miasto: Turek
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to podziel sie diagnoza jak wrocisz bo jestem ciekawa co to moze byc;>



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Czw 11:17, 10 Wrz 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam wczoraj... niestety lekarz nic ciekawego nie powiedział (nie mam pojęcia), ale kazał spróbować tabletek o nazwie "skopolan" czy coś w tym stylu i normalnie pomogły :P Jeszcze mnie trochę kłuje, ale już mniej :D



_________________
"Give me the strength to face the wrong that I have done,
now that I know the darkest side of me..."
Within Temptation - The Truth Beneath the Rose

PostWysłany: Pią 10:03, 11 Wrz 2009
Kirteen
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 02 Wrz 2009
Pochwał: 5

Posty: 367

Miasto: Turek
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kirteen, jak dla mnie to zapalenie wyrostka robaczkowego. Miałem to, przez 3 dni bolała mnie prawa noga w okolicach uda, drętwiała, a jeśli chodzi o brzuch to było to wyraźne kłucie po prawej stronie podbrzusza. Kiedy w końcu zdecydowałem się pójść do lekarza, pediatra "ponaciskał" i odesłał do szpitala gdzie od razu przyjęli mnie na oddział chirurgii i na następny dzień operacja.

Podejrzewam że ten lek który dostałaś od lekarza łagodzi stan zapalny, ale jeśli poważne kłucie wróci to radze iść w kierunku wyrostka.

Wiem że każdy widzi to co chce zobaczyć w objawach, jeśli przydarzyło mu się coś podobnego, ale dla pewności lepiej sprawdź, bo jeśli stan zapalny wyrostka zaatakuje jelito grube, bądź spowoduje ropnia, może być bardzo nieciekawie, jeśli usuną Ci troche jelita...

Mam nadzieje że pomogłem ;)

Życzę zdrowia :wink:



_________________
"Wehikuł czasu to byłby cud..."

PostWysłany: Sob 13:38, 12 Wrz 2009
Mr N
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 29 Kwi 2009

Posty: 6

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Diagnoza dla mnie

Witam

Być może piszę totalnie nie w dział i w ogóle nie w forum.Jak tak to przepraszam i proszę o usunięcie tematu.

Chodzi o zdiagnozowanie mnie...pomoc....Opiszę sytuację to będzie Wam łatwiej coś powiedzieć.

Odkąd byłem mały byłem piekielnie szybki na biegi krótkodystansowe, co przydawało mi się w grze w piłkę.Dla przykładu kolega ma do piłki około 5 metrów ja z 12metrów to dobiegałem do niej i tak szybciej.Ponad rok temu okazało się, że mam problemy z dyskiem,lekarz określił to stanem przed wypadnięcia dysku.Przez rok z tym walczyłem( w głównej mierze przez złe diagnozy lekarzy i związane z tym złe leczenie).Problem polega na tym że odkąd leczenie się zakończyło i znów zacząłem uprawiać sport-piłkę nożną poczułem się jakby wolniejszy.W tym momencie strasznie wchodzi mi to na psychikę i z dnia na dzień czuje się coraz wolniejszy. Pytanie dla Was...czy można tak po prostu stać się wolnym?Czy może to wynik choroby?A może to kwestia mojej psychiki i tego że no praktycznie cały rok nie uprawiałem sportu...i co najważniejsze...jeśli naprawdę straciłem szybkość( co potwierdzają koledzy) to czy da się ją odzyskać?Czy ona wróci...

Bardzo proszę o pomoc :( :(

Przyłączyłam do odpowiedniego tematu.
Sal



_________________
Empezar desde cera...

PostWysłany: Nie 18:08, 13 Wrz 2009
Danio32
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 04 Lut 2009

Posty: 15

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z mojej strony powiem tak to nie jest forum medyczne tylko o serialu medycznym. To że bawimy się tutaj w niby diagnozowanie ty tylko zabawa. NIKT TUTAJ NIE JEST LEKARZEM I NIE POSIADA TAKIEGO WYKSZTAŁCENIA. Najlepiej udać się do lekarza, jeżli wg. Ciebie to problem psychiczny wybierz się do psychologa lub skonsultuj się z dbrym ortopedą aby sprawdzić czy obniżenie Twojej szybkości jest związane z problemami kręgosłupa.



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Nie 18:12, 13 Wrz 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak wiem to tylko zabawa,lecz zakładam że jest tu nie jedna osoba która z medycyną się zetknęła i może jest w stanie napisać cokolwiek o tym.Nie proszę o nie wiadomo ale o chociażby krótką podpowiedź sugestie itp



_________________
Empezar desde cera...

PostWysłany: Nie 18:43, 13 Wrz 2009
Danio32
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 04 Lut 2009

Posty: 15

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też mam problem:
Mianowicie z oczami.

Chodzi o to, że co jakiś czas (4-6 razy dziennie) mam nagłe napady bólu oczu. Jest on tak duży, że nie mogę się na niczym skupić ani o niczym myśleć i automatycznie zamykam oczy. Nawet jak próbuję je zostawić otwarte same się zamykają. Trwa to jakieś 5-7 sekund. Zdarza się on w najróżniejszych sytuacjach: jak gram w piłkę nożną (na powietrzu), gram na komputerze, piszę klasówkę, rozmawiam. Mam 14,5 roku (nie wiem czy to ważne, ale wolałem podać). Może ktoś wie co to??



_________________

PostWysłany: Nie 19:25, 13 Wrz 2009
Tom
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 04 Mar 2009

Posty: 133

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może zapalenie błony naczyniowej. Ból oczu najczęściej występują w stanach zapalnych.
Chyba, że masz jakiś obrzęk(może też pojawić się trochę później) albo miałeś jakiś uraz coś sie dostało do oka.



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Pon 17:20, 14 Wrz 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapomniałem dodać, że ból trwa mniej więcej od 3 miesięcy



_________________

PostWysłany: Wto 7:20, 15 Wrz 2009
Tom
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 04 Mar 2009

Posty: 133

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli ze raczej stan zapalny, z Twoimi objawami przewlekłe są chyba tylko zapalenia twardówki i rogówki (drzewkowate zapalenie rogówki), w badaniach łatwe do wykrycia
nic innego mi go głowy nie przychodzi..



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Wto 17:40, 15 Wrz 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alvaro, wrócę do twojej sprawy, gdyż widzę, że nie dostałeś odpowiedzi. Nastawienie psychicznie jest bardzo ważne, jeśli masz wątpliwości i bardziej skłaniasz się ku temu, że jesteś wolniejszy, nie przejdzie Ci przez myśl, że jest tak samo, albo trochę gorzej.

Problemy ortopedyczne zawsze wiążą ze sobą ciężar rehabilitacji (a szczególnie kręgosłupa), jak również to, że nie ćwiczyłeś rok daje o sobie znać. Musisz zmienić nastawienie, zdać sobie sprawę z tego, że zaniedbałeś treningi i przeszedłeś leczenie ale jednocześnie nastaw się na poprawę, na pracę nad kondycją, sprawnością fizyczną. Jeśli wiesz, że coś się zmieniło, że jest gorzej, zauważysz efekty pozytywne, po kilku porządnych treningach.

Trochę zawiłe, ale cóż, późno jest, mózg chce spać ; )

Mam nadzieje że pomogłem.
Pozdrowienia.



_________________
"Wehikuł czasu to byłby cud..."

PostWysłany: Nie 0:08, 20 Wrz 2009
Mr N
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 29 Kwi 2009

Posty: 6

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra dzieci, mam dla Was łamigłówkę.

Chłopak, lat 17

- częste migreny połączone z nieostrym, zaburzonym widzeniem (problemy z widzeniem występują w mniejszym lub w większym stopniu w połowie migren)
- czasem przy tych migrenach zdarzały się także wymioty
- problemy ze snem (bezsenność lub zwyczajny sen nieregenerujący)
- duże wahania nastrojów - przesadna euforia ze skrajną nadpobudliwością (uczucie krwi pulsującej w żyłach i potrzeby ruszania się) lub skrajna ospałość i otępienie połączone z dołkiem psychicznym
- poranne biegunki
- zdarzało się drżenie dłoni

Na pomoc nie liczę, jednak co szkodzi spróbować. Może ktoś wymyśli czego jeszcze nie słyszałem (a do tej pory konkretnej diagnozy nie poznałem, jedynie jakieś domysły). ;)



PostWysłany: Sro 21:19, 21 Paź 2009
Vicodinci
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 21 Paź 2009

Posty: 1

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tom zakładam że do tego czasu odwiedziłeś okulistę. ja poprosiłabym o zbadanie ciśnienia śródgałkowego czy z nim wszystko ok.



PostWysłany: Pią 23:53, 06 Lis 2009
mymy
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 15 Maj 2009

Posty: 2

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vicodinci, wybacz za pytanie, ale nie naduzywasz czasem alkoholu ;p? bo to by wiele objawów wytłumaczyło ;p oczywiscie bez urazy, tylko takie pytanie ;d?



PostWysłany: Nie 11:17, 08 Lis 2009
Wodziu
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 17 Wrz 2009

Posty: 79

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.08386 sekund, Zapytań SQL: 15