nadpobudliwość???
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nadpobudliwość???

Od kilku miesięcy mam trudności z zasypianiem. Mój mózg cały czas myśli, przez co nie mogę się uspokoić, wyciszyć. Nie panuję nad ciałem, leżąc cały czs poruszam biodrami i nogami ("jeżdżę" stopami po pościeli wzdłuż łóżka) >żadnych tam zbreźnych myśli :D <. Mam totalny nadmiar energii, której nie można na dobrą sprawę rozładować, nawet wizytą na basenie, całodniową grą w piłkę czy ciężką pracę fizyczną. W ciagu dnia chce mi się spać, ale od 18 już w ogóle nie. Patenty z mlekiem, bananami, melisą, jogą, muzyką-zawiodły. Czy to wszystko wymaga wizyty u lekarza? Powiem, że nie choruję przewlekle (jestem alergiczką jedynie), leków nie biorę i dobijam wieku jedenosiem. Z góry dziękuję za pomoc:)



PostWysłany: Sob 22:24, 06 Lut 2010
sylwior
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 04 Lis 2009

Posty: 13

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm... mi wykryto nadpobudliwość , ale fizyczną , z wiekiem przechodzi! Masz czasami jak siedzisz szmer w uszach nie potrafisz się skupić , wszystko cię swędzi itp. >?



PostWysłany: Nie 11:53, 07 Lut 2010
Guśka_96
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 29 Lis 2009

Posty: 82

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mniej snu w dzien :P
Wszystko to symptomy dojrzewania, które można nazwac nadpobudliwością i które z czasem znikną.
Łatwiejsze od chdozenia do lekarza bedzie znalezienie sposobu na spokojne zasypianie (jedni liczą owieczki, inni gwiazdy...ja sobie powtarzam jakieś słowo). 18 to zaden wiek by dorobić sie sensownej choroby :) A...i jeszcze jedno - jeśli sadzisz że męcząc sie fizycznie zmęczysz sie psychicznie to jestes w błędzie...albo zaprzeczasz sama sobie, stosujesz zła diete i jesteś hipohondryczka :)



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 12:12, 07 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie ! Moja nauczycielka, żeby mnie uspokoić kazałam mi się skupić i policzyć do 10 co, mało skutkowało ! Nie powinnaś spać w dzień <chod> ! Hm.. co do aktywności to nie popieram Thombike, bo uważam, że Masz problem raczej fizyczny niż psychiczny! Chyba, że tak zbyt 'aktywność' przeszkadza ci w skupieniu itp. to powinnaś porozmawiać o tym z lekarzem ! Tak jak ja ^^



PostWysłany: Nie 12:19, 07 Lut 2010
Guśka_96
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 29 Lis 2009

Posty: 82

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Guśka_96 napisał:
Hm.. co do aktywności to nie popieram Thombike, bo uważam, że Masz problem raczej fizyczny niż psychiczny

Czytaj ze zrozumieniem zanim cos poprzesz lub nie.
Ironizuje, bo najpier pisze ze nie moze przestać mysleć a potem o graniu w piłke...ehhh dzieci dzieci.
ja porponuje nie szukać na siłe w sobie choroby i niedorobień tylko się zając czymś konkretnym, czymś co zajmuje nie tylko ciało ale i umesł i nie chodzi tu o liczenie do 10. Obecnie zauważyłem że młodzież cierpi na chroniczny brak zajęcia innego niż siedzenie przy komputerze.
Nie wiem jakie hobby może mieć dziewczyna....które nie jest sportem...ale własnie takie hobby powinien sobie kazdy znaleźć. Odpowiednio wcześnie znalezione zajęcie pozwala obojętnie przejść obok wielu problemów wieku dojrzewania, skupiania sie na otoczeniu a ine na sobie i swoim "udręczonym" ja.
Tego się nie leczy tylko szuka substytutów dla młodzienczej "głupoty". Tyle.



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 12:25, 07 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasem po prostu przychodzi taki okres, ze jesteśmy nabuzowani emocjami i energia nas przepełnia, apotem uchodzi z nas...

Kiedyś mi babcia opowiadała, ze jak ona miała 18 lat, to chodziła do pracy w Chełmku 9przyy butach) potem obkopywała pole, a na wieczór jeszcze robiła pranie i kładła się spać wcale nie zmęczona, a potem jej przeszło... ja teraz mam podobnie, poprostu energia mnie przepełnia... mogę zrobić TYYYYle rzeczy trochę się zmięczę a po kilkunastu minutach znó żyję. To nawet dobrze, to znaczy,z ę żyjesz jesteś zdrowa i twój organizm jest w stanie wytrzymać duże obciążenia.



_________________

Podpis by maybe_55 -> :)

PostWysłany: Nie 12:34, 07 Lut 2010
ola_baca
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 27 Sty 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 880

Miasto: Chrzanów
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A sorry źle zrozumiałam!
Rzeczywiście nie trzyma to się całości ! Co ma myślenie do grania ;d
Hm... Niestety jest zima ! Można wychodzić z przyjaciółmi! co do Sportu Ja polecam ręczną, siatkę lub piłkę nożną! hm.. Ja bym się cieszyła gdybym tak wszystko mogła robić i miała jeszcze siły :)



PostWysłany: Nie 12:36, 07 Lut 2010
Guśka_96
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 29 Lis 2009

Posty: 82

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sylwior staraj się przelać energię na coś twórczego... moze nie wyzwolisz całej energii, ale przynajmniej coś stworzysz ^^



_________________

Podpis by maybe_55 -> :)

PostWysłany: Nie 13:14, 07 Lut 2010
ola_baca
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 27 Sty 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 880

Miasto: Chrzanów
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam szachy, rysunek, muzyke...ew. popadnięcie na jakis czas w manię pisania czegokolwiek (taka namiastka grafomanii:P ) tylko broń boze tego publikowac zainm ktoś sensownie to oceni.



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 13:21, 07 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chociaż sport lepiej cię rozładuje, a dopiero potem wysiłek umysłowy...



_________________

Podpis by maybe_55 -> :)

PostWysłany: Nie 13:28, 07 Lut 2010
ola_baca
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 27 Sty 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 880

Miasto: Chrzanów
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jedno z bardziej błednych założeń...które jest powszechne w twoim wieku. Jesli skończysz studia i zostaniesz kimś więcej niż przeciętnym gryzipiórkiem to przekonasz sie bardzo szybko, ze wysiłek psychiczny wykańcza całe ciało i umysł bardziej niż największy wysiłek fizyczny.

Wyjątkiem od tej reguły sa dyscypliny gdzie myślec trzeba w równym stopniu co pracowac fizycznie...np, przejechanie dosyć szybkie dystansu 500km...może być na symulatorze.
Fizycznie nawet na symulatorze jest bardzo meczace, bo wymaga posiedzenia 3h i pracy rąk, nóg i wzroku...do tego jazda nieprzerwana i pozbawiona błedów wymaga przez ten czas pełnej koncentracji. A jak ćwiczy percepcje...łół - polecam :)



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 13:32, 07 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, wysiłek psychiczny bardziej wykańcza, ale nie powinna siedzieć cały dzień w domu rozwiązując zadania matematyczne obrzerajac się snikersami!
najpierw ruch, zadbać o siebie i swój organizm...
zresztą jak zrobi to na odwrót, to "wykończy" się psychicznie, a potem nie będzie miała czasu na bieganie, sporty itp...
więc najpierw bieganie, potem pisanie
zresztą wysiłek fizyczny "oczyszcza umysł", więc ze świerzszą głową zasiądzie do nowych prac.



_________________

Podpis by maybe_55 -> :)

PostWysłany: Nie 13:36, 07 Lut 2010
ola_baca
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 27 Sty 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 880

Miasto: Chrzanów
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polemizujemy. nie mówie o rozwiązywaniu zadan bo to bezproduktywna strata czasu i najwyżej próba ćwiczenia umysłu a nie jego meczenie...a ćwiczenie nie męczy. Męczy myślenie, postawienie problemu, którego nie da się rozpisac na tablicy wstawiając znaki +/- itp.

Natomiast zajecie isę czymś co wymaga równego wysiłku psychofizycznego spala kalorie lepiej niż najbardziej wyczesana siłownia - jestem tego chodzącym przykładem.
Analogią takiego zmeczenia jest choćby stress...jesz i chudniesz. Tyle ze stres jest niezdrowy jeśli jest w nadmiarze (a taki porwadzi do utraty wagi :) )



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 13:45, 07 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mówimy tu o utracie wagi... Thombike mam dziwne wrażenie, zę nie wiem o czym ja piszę.
uważam, żesylwior nie powinna się jedynie meczyć, powinna wykorzystywać energię planujac dzień, ćwicząc ...



_________________

Podpis by maybe_55 -> :)

PostWysłany: Nie 13:49, 07 Lut 2010
ola_baca
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 27 Sty 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 880

Miasto: Chrzanów
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piszesz o skrajnościach jesli nie wiesz...a ja pisze o rzeczach wypośrodkowanych, czyli takich, które moga przywracac równowage hormonalną.



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 13:50, 07 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04879 sekund, Zapytań SQL: 15