O Housie -znalezione

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O Housie -znalezione

Na temat fenomenu Housea stąd: http://blog-bez-adresu666.blog.onet.pl/Fenomen-House-a,2,ID389716770,n


26 sierpnia 2009
Fenomen House'a

Dr House, bohater serialu telewizyjnego, cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Znani mi i przepytani w tej kwestii panowie są dużo bardziej powściągliwi ważniak

Co jest takiego w tej postaci? Czym zdobywa sobie sympatię kobiet właśnie?
Nie jest nachalnie przystojny. Bywa obcesowy, niedelikatny, arogancki, czasem wręcz odpychający. Prezentuje mocno niepoprawne poglądy. Łamie normy i zasady. Nie dba o swój wygląd ani kondycję zdrowotną. Wykorzystuje innych. Czemu więc tak się podoba? myśli Moim zdaniem dlatego, że robi wszystko to i żyje tak, jak kobietom nigdy nie będzie wolno. Mężczyznom pewnie też, ale oni nie są aż tak mocno wciśnięci w cywilizacyjne okowy ascezy.

House mówi prawdę. Także tę niepopularną. Przypomina chłopca, który jako jedyny odważył się powiedzieć, że "król jest nagi". Nie wiem, jak to się skończyło dla Młodego, pewnie dostał baty od rodziców, ale wiem, jak to się kończy dla kobiet. Są odbierane jako mało kobiece i agresywne. House jest kaleką. Ma wybór między ułomną nogą, a protezą. Wybiera ułomność, bo jest jego. Kobiety katują się dietami, operacjami plastycznymi, zabiegami kosmetycznymi, nieraz bardzo bolesnymi, żeby mieć ładniejszą "protezę". Dla siebie? Wolne żarty. Doskonale wiedzą, że są towarem, który wycenia się po wyglądzie. House ma wiedzę, inteligencję i pasję. Wie, umie i chce. I idzie, z pasją właśnie, swoją drogą, często łamiąc reguły gry, żeby żyć i postępować w zgodzie z sobą. Podobne w tym względzie do niego kobiety mają z góry mocno pod górę, bo, owszem, mogą się realizować, o ile są na tyle sprytne, żeby ukryć wiedzę, inteligencję i pasję i tym samym nie być konkurencyjne. Jeśli nie wierzycie, to poczytajcie rubryczki "moja wymarzona partnerka" na jakimkolwiek serwisie randkowym. Kobieta ma być: uśmiechnięta żaba , szczupła (marzyciel ma zazwyczaj pokaźnych rozmiarów balonik w miejscu brzucha), nie obciążona przeszłością ooo, czuła i namiętna całus oraz kobieca cmok, cokolwiek to znaczy. Korespondencja z marzycielem trwa do momentu, gdy okaże się, że kobieta ma własne zdanie i do tego odmienne. Marzyciel odchodzi w przysłowiowa siną dal obrażony....House by nie czmychnął. Przynajmniej nie z tego powodu papa

Prawda House'a jest dyskusyjna, bo prawda w ogóle jest mocno zawiłym pojęciem, także etycznie, ale o tym jutro.

avianca (08:40)



A jak Wy myslicie? na czym polega fenomen House`a?
Dlaczego oglądacie House md?



_________________

PostWysłany: Czw 17:48, 27 Sie 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam oglądać ten serial, ze względu na przypadki medyczne. Szybko spodobał mi się humor Housa, jego bezceremonialność, błyskotliwość.
Z tego co zauważyłam, spodobał się (zarówno mnie, jaki osobom, którym go polecałam) jego złośliwość i cynizm. Może coś w tym jest? Żeby zachowywać się w stosunku do ludzi tak jak on, trzeba dużo odwagi; może każdy z nas ma ochotę być chamski, ale nie ma odwagi?
[w ogóle, wbrew pozorom lubimy chamskich ludzi. automatycznie chcemy im się przypodobać, wtedy czujemy się wyróżnieni. zawsze tak było, że osoby, którym okazywałam pogarde były dla mnie nieracjonalnie miłe i odwrotnie. może jest to jakiś sposób tworzenia się hierarchii w społeczeństwie?]
Faktem też jest, że aby pozwolić sobie na takie zachowanie, trzeba mieć do tego powody (skromni są zazwyczaj ci, którzy być tacy powinni) - House jest inteligentny, prawie zawsze ma racje. Gdyby był kretynem, chyba już by się nam nie podobał. Podziwiamy go za odwage i intelekt, wykształcenie.
Uważam że fenomen Housa tkwi w wielowymiarowości jego osoby. Na zewnątrz jest taki, pod spodem inny, ale jaki? Po pierwszym zauroczeniu jego poczuciem humoru, zastanawiające się staje co taki człowiek właściwie czuje, co jest dla niego ważne? Dlaczego ukrywa uczucia?
Momenty, kiedy na jego twarzy ukazuje się na chwilę współczucie czy skrucha, są intrygujące. Chyba każdy chciałby wiedzieć, co on wtedy myśli. Nigdy jednak tego nie mówi, ta kwestia pozostaje ciągle otwarta. Możemy sami dopowiadać, domyślać się. Chcemy zdobyć więcej danych, dlatego House ciągle fascynuje.
Jego sprzeczne zachowania i światopoglądy oceniamy sami, możemy zgadzać się lub nie, odnajdywać swoje cechy, które w sobie lubimy bądź nie. To wszystko tak szeroko działa na osobowość, wyłania się dużo ścieżek.
Osobowość to nie przedmiot. Nie da jej sie opisać kilkoma słowami. Potrzebne są różne perspektywy, całe gamy barw tworzone w różnych światłach pór dnia. Tak właśnie w "Dr House" odsłaniana jest osobowość bohatera - w wielu aspektach. W stosunku do pracy, samego siebie, życia, zdrowia, bliskich osób, poszczególnych jednostek. Irytuje mnie, że niektórzy nazywają ten serial "medyczną telenowelą", kiedy uważam że relacje społeczne jakie się tam tworzą, dużo mówią o Housie.

Chyba nie ujęłam tego zbyt poważnie ;) Oczywiście serial ma przy tym fabułę, obdarzamy bohaterów sympatią, jest rozrywką; określiłabym go mianem takiej "ambitnej komercji".

Nie chciałam tu uogólnić, zwroty w liczbie mnogiej osoby pierwszej same jakoś mi wyszły, aczkolwiek często pytałam znajomych o opinię albo nawet na tym forum przyglądałam się fanom.



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Czw 21:07, 27 Sie 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04007 sekund, Zapytań SQL: 15