Studia Medyczne Czy warto?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Studia Medyczne Czy warto?

Witam jestem nowy nie wiem czy taki temat juz był ale moje pytanie dotyczy studiów medycznych... chcialbym poznac wasza opinie czy warto isc co mnie moze czekać na co można sie szykowac czego unikać...



PostWysłany: Czw 20:30, 20 Sie 2009
nowaks
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 20 Sie 2009

Posty: 5

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym zastanawiam. I szczególnie interesuje mnie endokrynologia. Takie samo pytanie jak wyżej. czy warto iść na studia medyczne??



_________________
.


”Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz.” filozof Jagger
”Ale jak się okazuje, jeśli się czasem starasz, to dostajesz to, czego potrzebujesz.” Lisa Cuddy

PostWysłany: Nie 15:08, 23 Sie 2009
sylrich05
Geriatra
Geriatra



Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 2

Posty: 724

Miasto: Bytom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Iść.
Ja się też zastanawiam, mam służbę zdrowia w domu, i wiem, że zarabia ona mało w polsce.
Lecz za granicą się jakoś żyje.
Jako że jestem głębokim patriotom w Polsce trzeba mieć szczęście aby pod wieloma względami.
Ale warto chociażby dla samej nauki.
PPodsumowując.
Iść - jeżeli się tym interesujesz, lub masz jakieś predyspozycje, lecz zwróć uwagę na długi czas nauki i marne zarobki.
Chyba że myślisz o zagranicy.
Nie iść - jeżeli chcesz dobrze zarabiać, i mieć spokój z formalnościami.
Lecz decyzja zależy do Ciebie.
Ja ide.



PostWysłany: Wto 19:39, 25 Sie 2009
sanbar
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Mar 2009

Posty: 3

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zn ja sie zastanawiam bo mam taka sydlacje:
ojciec u mnie prowadzi firme i napewno ja ją przejme. To czym sie zajmuje firma nie ma żadnego zwiazku z medycyną. Ale ojciec odradza mi studiowanie Ekonomi i zarządzania bo firmy nie da sie prowadzic według zasad książkowych ale mowi że jak chce moge pójść na prawo ale za specjalnie mi się to nie uśmiecha. Nie zastanawiałem sie dokladnie nad innymi kierunkami studiów bo mam jeszcze czas ale jak bym studiował medycyne to miałbym zabezpieczenie na przyszłość jak by np firma splajtowała. A House zainteresował mnie medycyną więc mam jeszcze czas na zastanawianie sie :)



PostWysłany: Czw 12:40, 27 Sie 2009
nowaks
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 20 Sie 2009

Posty: 5

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu Waszych opinii można wysnuć 2 wnioski, po pierwsze: "House MD" zachęcił albo utwierdził Was w przekonaniu, że warto studiować medycynę, po drugie: uważacie, że kierunek studiów powinien przede wszystkim interesować, a przyszły zawód przynosić wymierne korzyści materialne. Nie jestem studentką ani absolwentką medycyny, więc nie napiszę, jak wygląda obecnie sytuacja młodego lekarza, jednak wiem jedno: medycyna to 6 lat ostrego rycia. Pomieszkałam trochę z dziewczyną, która w tym roku ukończyła 5 rok studiów i mogę śmiało powiedzieć, że od poniedziałku do piątku nie robiła praktycznie nic, tylko ciągle się uczyła; jeśli robiła przerwy, to na obiad i kolację oraz kilka godzin snu. Czasem zdarzały Jej się również kilkudobowe dyżury albo siedzenie przez całą noc na porodówce. Oczywiście, nie każdemu zależy na tym, żeby mieć oceny wyższe niż 3 i zaliczać egzaminy za pierwszym razem (albo ktoś jest po prostu geniuszem), w związku z czym nie zawsze musi być ciężko;)

Jeśli, natomiast, chodzi o kasę, to po medycynie, tak samo jak po wielu innych kierunkach studiów, nie można od razu zbijać kokosów, tylko trzeba przeżyć staż, czy zdobyć pozwolenie na wykonywanie zawodu - leci kilka kolejnych lat, ale dzięki temu człowiek nabiera doświadczenia i związanej z nim pewności siebie. Zawsze można otworzyć prywatną praktykę, jednak nikt nie rzuci się na tak głęboką wodę praktycznie zaraz po studiach (a nawet gdyby, to potencjalny klient/pacjent i tak wybierze bardziej doświadczoną konkurencję;)



PostWysłany: Czw 13:44, 27 Sie 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rocket queen napisał:
"House MD" zachęcił albo utwierdził Was w przekonaniu, że warto studiować medycynę, po drugie: uważacie, że kierunek studiów powinien przede wszystkim interesować

ja też chcę pójść na studia medyczne, i nie House md mnie do tego zachęcił, tylko zainteresowanie medycyną zachęciło mnie do Housa.
Uważam, że powinno się isc na to, co nas interesuje, chociaż to troche dziecinne podejscie...no i zależy od człowieka. Nie wyobrażam sobie siebie harującej w supermarkecie, nawet jesli juz po kilku latach dostałabym awans na jakiegos menagera wykładaczy towarów działu precelki i zarabiała całkiem nieźle. Innym to odpowiada, zwłaszcza jesli zakładają dom, rodzinę, spełnienie zawodowe nie jest tak ważne.
6lat ciężkiego zakuwania zawsze mnie przerażało, ale uważam, że warto. Można się wprawić, jeśli uczysz się tego, co cię interesuje, dasz rade.
A co do zarobków, to nie jest tak źle ;)
Czy osoba, która idzie na studia z pasji, zostaje później dermatologiem i leczy prywatnie trądzik za ciężkie pieniądz? Chyba nie. Dla wielu motywacją się właśnie zarobki(tym samym publiczna służba zdrowia wygląda tak a nie inaczej), więc widać nie jest z nimi tak źle. Pracy dla lekarz nie brakuje, nawet dla lekarzy ogólnych, zazwyczaj po studiach zaczyna się już pracę zarobkową i jednocześnie robi specjalizacje.

btw - ostatnio oglądałam taki film(z aktorką z housa nawiasem), o dziewczynie, która rozpoczyna studia. wyraznie było powiedziane tam, że medycyna w ameryce trwa tylko cztery lata! to jakaś pomyłka, czy prawda? ktos z Was się orientuje?



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Czw 14:17, 27 Sie 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ha ha lekarz zarabia mało, dobre :P



PostWysłany: Pią 6:59, 28 Sie 2009
TomekSan
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 27 Sie 2009

Posty: 3

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez uwazam ze powinno sie isc na studia wg zainteresowań...
a wracajac do nauki to np z matmy nigdy sie nei ucze a mam na luzie 4 bo lubie matme a inni na ta 4 musza sie duzo uczyc mysle ze podobnie jest z medycyną jak kogos interesuje i powera do uczenia sie tego i dzieki temu mu łatwo wchodzi to duzo ulatwia a po za tym są jakies ksiażki o medycynie zeby np miec przygotowanie przed wybraniem takiego kierunku? mysle o tym zeby np jak mam jeszcze kilka lat do skonczenia liceum to zeby jak mam luzy w szkole sie juz uczyc powoli jakis podctaw. Takie przygotowanie by duzo pomoglo wczasie studiow... tak sądze przynajmniej...



PostWysłany: Pią 11:13, 28 Sie 2009
nowaks
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 20 Sie 2009

Posty: 5

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowaks, jest dużo książek ;) ja najczęsciej czytam vademecum lekarza ogólnego albo jakies leksykony wyrywkowo. zobacz na allegoro, na pewno są tam jakieś podręczniki medyczne.
dla mnie fajną formą nauki tez jest robienie notatek na Housie ;)



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Pią 13:12, 28 Sie 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A no jak kogoś do tego ciągnie to proszę bardzo, zachęcam. Tylko nie bądźcie mięczakami i udawajcie twardzieli w prosektorium :) Mnie tam na medycynę ciągnie, ale skąd tu w polskich warunkach wytrzasnąć Cameron i Trzynastkę :P ?



PostWysłany: Pią 17:49, 28 Sie 2009
TomekSan
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 27 Sie 2009

Posty: 3

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

noo bo mam taka kmine zeby kupic teraz troche ksiazek o medycynie a dopiero za kilka lat jak pojde na studia bd mial podctawy...
ale to ja jak juz bym byl lekarzem to bym sie na housa nadawal bo w slq mam ksywke i tylko mi laski brakuje... ale ksywe dlatego mam bo lubie ludziom dopiekac i mowic prosto z mostu :)

a tak nawiasem sie zapytam są w polsce jakies odzially diagnostyczne jak ten ktory jest pokazany w housie albo cos na ten styl? bo raz mnie to jeszcze ciekawilo czy cus takiego jest :)



PostWysłany: Sob 8:57, 29 Sie 2009
nowaks
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 20 Sie 2009

Posty: 5

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój Wujek pracuje w Szpitalu i mówił, że by musiał być naprawdę ekskluzywny szpital jak na Polskie warunki żeby coś takiego było. A House'm to się nie tylko zostaje przez cięty język ale głownie przez wiedzę, wiedzę i jeszcze raz wiedzę ;) Więc pamiętajmy o tym że nie od początku będziemy mieć trzyosobowy zespół do dyspozycji tylko sami byśmy musieli nachodzić się do pacjentów :) Poza tym jeśli chcecie robić taki kierunek jak house to nie ma chyba problemu, bo on jest po prostu internistą :)



PostWysłany: Sob 10:43, 29 Sie 2009
TomekSan
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 27 Sie 2009

Posty: 3

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma czegos takiego jak oddział diagnostyki medycznej, są tylko specjalistyczne kliniki/przychodnie, gdzie trafiają ludzie ze skierowaniem na szczegółowe badania (albo i bez skierowania, kiedy po zwróceniu się do wielu lekarzy nikt im nie pomógł).
House nie jest po prostu internistą, przecież ma dwie podspecjalizacje(nefrologia i ch. zakaźne). Nie pracuje w swojej specjalizacji, po prostu ze względu na ogromną wiedze zajmuje się trudnymi przypadkami. Nie ma takiej specjalizacji jak diagnosta, generalnie każdy lekarz jest diagnostą, przecież musi dojsc co jest pacjentowi.



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Sob 11:22, 29 Sie 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

noo wiec dochodzimy do tego ze zeby byc housem to ostra i hamska gatka to 40% sukcesu. duzo wiedzy potrzeba.. ale pomysle bo szczeże mowiac to mnie zacheciliscie bo jak stanie sie to moja pasja to 2razy lepsze bede mial nastawienie i latwiej bedzie mi wchodzilo wiec cos w tym jest... to teraz mozna dyskutowac jaki kierunek warto obrac bo to tez ważny wybór i wole posluchać na ten temat studentow albo osoby ktore są w tym dobrze zorientowane :)



PostWysłany: Sob 11:58, 29 Sie 2009
nowaks
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 20 Sie 2009

Posty: 5

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od kilku lat, albo nawet dłużej planowałam pójście na medycynę. Mam wśród znajomych studentów tego kierunku. Osobom, które chcą zostać lekarzem tylko dla zarobku, albo zostania polskim Housem, odradzam ten kierunek. Nie zawsze jest kolorowo. Trzeba zmagać się z wieloma problemami, dlatego trzeba to lubić i do tego być wytrwałym.



PostWysłany: Nie 13:57, 30 Sie 2009
miss_vet
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 30 Sie 2009

Posty: 5

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04591 sekund, Zapytań SQL: 15