nareszcie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nareszcie

moja wersja po obejrzeniu tych 5 sezonow i zapowiedziach szostego ;-)




Skąd jestem? Stąd. Spędziłem tutaj parę, może parenaście paskudnych lat. Znam się na ludziach stąd. Znam się na wariatach…
Kiedy pojawia się ktoś nowy, to czuję, że muszę mu pomóc, po prostu wiem… chociaż częściej czuję, że to zwykli idioci. Oni mówią, że dlatego tu jestem, że to niezdrowe... Welcome to the Lunatic Asylum.
Ostatnio trafił tu jeden nowy. Kulawy, wysoki, czterdziesto-kilku letni przystojniaczek. Zarośnięty, jeszcze go nie ogolili. Spojrzałem w jego oczy… on potrzebuje mojej pomocy! A ja, ja chcę, muszę go poznać. Postanowiłem być jak najbliżej, wspólny pokój załatwił strażnik. Personel wchodzi tu w układy, oni boją się wariatów. Początkowo znałem tylko jego nazwisko.
- A więc jesteś House.
- A ty pewnie siedzisz tu za jasnowidzenie. –odwarknął.
Będzie ciężko, spodziewałem się tego.
Spędziliśmy kilka godzin leżąc na swoich pryczach, dopóki jeszcze raz nie spróbowałem rozmowy:
- Dlaczego tu jesteś?
Spojrzał najpierw w lewo, a ja przecież leżałem z prawej strony. Wniosek był jasny.
- Masz halucynacje. –stwierdziłem.
House, ciągle milcząc, podniósł się z łóżka i wpatrywał we mnie z lekkim przerażeniem i zainteresowaniem. Ha ha. Zatkało kakao. Wariat wariata zaskoczył.
- Nie ćpasz, masz zbyt inteligentną twarz na to. –kontynuowałem. – leki. Tylko dlaczego…
- Noga. –odpowiedział.
- Gdyby chodziło tylko o to, nie byłoby cię tutaj. Masz zbyt inteligentną twarz na to. Jesteś jakiś taki… smutny.
- Jestem tutaj kilka godzin, a ty próbujesz mnie analizować. Nie baw się w lekarza. Ani w boga.
Odwrócił się, wkrótce potem zasnął.
Mijały tygodnie, House próbował być zamknięty w sobie, ale wiedział, że ja i tak dobrze go znam. Podsłuchiwałem, gdy miał gości. Personel wchodzi tu w układy, oni boją się wariatów. Dwa razy przyjaciel złożył mu wizytę. House dzięki temu czuł się jakoś lepiej, chociaż Wilson nigdy nie opowiadał „jak tam inni”.
W końcu przyszła kobieta. Wiedziałem już, że przez nią był nieszczęśliwy, przez to, że nie byli razem.
- Cuddy… -wyszeptał.
- Ty mnie przerażasz, House. Ty, twoje halucynacje, House! –krzyknęła niepewna, smutna. – Czy ty…
- Tak, lubię tę bluzkę. –spróbował spłycić rozmowę.
- House, ty myślałeś, że spaliśmy razem! Jeśli…
- Nie, nie kocham cię, nie tęsknię, nie chcę być z tobą! Jesteś tylko seksowna, stąd halucynacje! –odpowiedział. Dureń.
- Kochasz, House. Nie powiesz mi tego, bo nie wiesz kiedy stąd wyjdziesz, boisz się mnie zranić, chronisz mnie. –mówiła Cuddy, płacząc.
Stali jeszcze przez chwilę wpatrując się w siebie nawzajem. W swoje smutne oczy. Wyszła.
Od tamtej pory wszystko było inaczej. Stał się bardziej ludzki, chciał się wyleczyć. Wyszedł po dwóch tygodniach. Wysłałem strażnika do szpitala, w którym pracował, żeby zrobił mu kilka zdjęć, chciałem wiedzieć jak teraz żyje. Personel wchodzi tu w układy, oni boją się wariatów. Na zdjęciach był z tą kobietą. Rozmawiali, śmiali się, całowali. Miał właściwie inteligentną twarz.


Ostatnio zmieniony przez gaba dnia Nie 19:29, 30 Sie 2009, w całości zmieniany 2 razy



Autor postu otrzymał pochwałę.

PostWysłany: Nie 18:40, 30 Sie 2009
gaba
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 8

Posty: 79

Miasto: wroclaw
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze, że spodobał mi się twój fick. Jest taki... inny. Czekam na kolejne dzieła w twoim wykonaniu :D



PostWysłany: Nie 18:46, 30 Sie 2009
handzia
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 01 Lip 2009

Posty: 41

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o wariatkowie jeszcze nie czytałam
ciekawe :D



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Nie 18:47, 30 Sie 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawy...
Podoba mi się. ;D
Czekam na więcej ! :P



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Nie 19:27, 30 Sie 2009
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rewelacyjnie zaczęłaś. :D
Takiego fika jeszcze nie było.Bardzo mi się podoba 8)



PostWysłany: Nie 20:36, 30 Sie 2009
martusia14
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 17 Sty 2009

Posty: 314

Miasto: Toruń
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm... bardzo ciekawy i orginalny fik :D po prostu świetny :) :mrgreen:



_________________


Moje siostrzyczki Nemezis i Sevir i nasza mamuta Maagda
Mój prywatny, jedyny i niezastąpiony kaloryferek Alan
Moja prywatna pisarka zÓych dobranocek, po których nikt nie zaśnie - Guśka

PostWysłany: Nie 23:01, 30 Sie 2009
nimfka
Nietoperek
Nietoperek



Dołączył: 13 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 11393

Miasto: HouseLand
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oryginalny, dobrze napisany, na swój sposób wzruszający.
Ten tekst jest bardzo harmonijny, melodyjny. ma swój wewnętrzny rytm. Udało Ci sie zbudować atmosferę, która wciąga czytelnika od pierwszego zdania. Z tego opowiadania bije pewien spokój - czytając to miałam pewność, że po prostu wszystko musi być dobrze.
Plus za oryginalność, plus za styl i umiejętność tworzenia klimatu, minus za tytuł, który do mnie nie trafia, a może go zwyczajnie nie rozumiem.
Pozdrawiam ciepło i życzę weny do tworzenia równie dobrych tekstów.



_________________

PostWysłany: Pon 8:47, 31 Sie 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajne :D



_________________
kiciaipanfu

PostWysłany: Pon 18:11, 25 Sty 2010
kiciaipanfu
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 31 Gru 2009

Posty: 49

Miasto: gdzieś na świecie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03803 sekund, Zapytań SQL: 15