[Thameron (13/Cam)] Udawanie [M]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udawanie [M]

Zainspirowane pewną dyskusją i cytatami pana, którego znajdziecie poniżej.
Bez korekty. Mam nadzieję, że błędów nie ma, a jesli są, to wybaczycie ;) Wszystkie powtórzenia zamierzone :D




"Udawanie"

Nie ma maski, która by mogła długo ukryć miłość tam, gdzie ona jest, ani udawać ją tam, gdzie jej nie ma.
François de La Rochefoucauld



Stało się i zdają sobie z tego sprawę.

Stało się i mogą zaprzeczać, ale nie zmienią tego.

Stało się i mogą jedynie udawać, że nie.


Bywają fałsze, które tak dobrze udają prawdę, iż byłoby omyłką nie dać się im oszukać.
François de La Rochefoucauld



Allison będzie dobrą żoną. Oczywiście że tak – przecież kocha swojego męża. Codziennie rano będzie przygotowywać mu kawę z mlekiem – trzydzieści mililitrów – i dwiema – płaskimi, nie czubatymi – łyżeczkami cukru. Będzie na ostatnią chwilę prasować mu koszule. Będzie całować go zaraz po obudzeniu i tuż przed zaśnięciem. A kiedy we wtorek zapyta ją o to, będzie mówić mu, że go kocha. Tylko jego.
Za każdym razem będzie kłamać. Albo i nie.


Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory.
François de La Rochefoucauld



Allison będzie profesjonalistką. Oczywiście, że tak – przecież kocha swoją pracę. Codziennie będzie ratować ludziom życie. Będzie opatrywać proste – złamania, zwichnięcia, rozbite nosy – i te bardziej skomplikowane – wydłubane oczy, długopisy tkwiące w tchawicy – nagłe wypadki. Będzie sumiennie uzupełniać dokumentację medyczną. A kiedy ktoś spyta czy nie woli starej posady, będzie mówić: „nie”.
Za każdym razem będzie kłamać. Albo i nie.


Milczenie jest najpewniejszą rzeczą dla tego, kto nie ufa samemu sobie.
François de La Rochefoucauld



Allison będzie zapominać i milczeć. Oczywiście, że tak – przecież to łatwe. Codziennie będzie odganiać od siebie – coraz dalej i dalej – wspomnienia. Będzie przechodzić nad tym do porządku dziennego i uciszać wyrzuty sumienia. Będzie myśleć o innych rzeczach. A kiedy już sobie o tym przypomni, będzie mówić, że to nic nie znaczy.
Za każdym razem będzie kłamać. Albo i nie.


Jesteśmy tak przyzwyczajeni grać komedię wobec drugich, iż w końcu gramy komedię wobec samych siebie.
François de La Rochefoucauld



Remy będzie udawać, że nic się nie stało. Codziennie będzie budzić się obok swojego partnera i uśmiechać się. Będzie żyć normalnie – o ile z jej przypadłością można tak żyć – i przechodzić nad wszystkim do porządku dziennego. Będzie chodzić do pracy, wracać do domu, może w przysłości również mieć dzieci. A kiedy ktoś zapyta ją, czy wszystko w porządku, będzie odpowiadać: „tak”.
Za każdym razem będzie kłamać. Albo i nie.


Rozsądek i miłość niedobrze żyją razem: w miarę jak miłość rośnie, rozsądek się kurczy.
François de La Rochefoucauld



Wino, wino, dużo wina. Kieliszek w spadający w nieskończoność. Maleńkie drobinki szkła. Czerwona plama na dywanie. Dwa splatające się cienie na ścianie. Złączone w pocałunku wargi.

Dwie kobiety, nie rozumiejące co się dzieje.

Dwie kobiety przygniatane ciężarem chwili.

Dwie kobiety, udające, że nic się nie stało.

To miało być tylko przyjacielskie spotkanie. W końcu po wyjeździe House’a zbliżyły się do siebie, przez jakis czas pracowały razem. Stały się dla siebie siostrami. Niestety, okazuje się, że miłość platoniczna nie istnieje.


Udające...


KONIEC


Ostatnio zmieniony przez scribo dnia Wto 12:26, 20 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz



_________________
"Może wariaci to tacy ludzie, którzy wszystko widzą tak, jak jest, tylko udało im się znaleźć sposób, żeby z tym żyć."

W. Wharton "Ptasiek"

PostWysłany: Wto 18:44, 08 Wrz 2009
scribo
Kochanka klawiatury
Kochanka klawiatury



Dołączył: 25 Lut 2009
Pochwał: 12

Posty: 748

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaskoczyłaś mnie nowatorskim pomysłem. Chyba jeszcze nikt na forum nie odważył się poruszyć tematu, który dla wielu jest "ciężki, śliski i mega kontrowersyjny". Co więcej, zrobiłaś to z klasą, finezją i... taką fajną delikatnością;)

Nie muszę już chyba dodawać, że kompletnie wyprowadziłaś mnie w pole;P Po prostu nie spodziewałam się, że tą drugą osobą okaże się 13. Z resztą... bez takiej niespodzianki tekst byłby zwyczajnie nudny i nie zachwycałby.

I jeszcze TEN fragment:

Cytat:

Dwie kobiety, nie rozumiejące co się dzieje.

Dwie kobiety przygniatane ciężarem chwili.

Dwie kobiety, udające, że nic się nie stało.


RE-WE-LACJA!



PostWysłany: Wto 19:09, 08 Wrz 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na początku myślałam "Kolejny Hameronkowy fick. Dobra, przeczytam dalej". I tu nagle Cam&Remy! Mam nadzieję, że może napiszesz jakiś kilkuczęściowy fick na TEn temat! :twisted:



PostWysłany: Wto 19:12, 08 Wrz 2009
hattrick
Fikopisarz Miesiąca
Fikopisarz Miesiąca



Dołączył: 18 Cze 2009
Pochwał: 41

Posty: 9231

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

FAaaajnneeee :D
Ty to masz pomysły scribo ;)



_________________
Wyznaję Chaseronizm totalny :D
Każda Hambarr chaseronowa na pizzę zawsze gotowa
Ależ owszem, zgadza się – ona w schowku kryje się!
- by Chasper:*
Sinaj - my sweet soulmate :*:*
Moja zÓa maagdaa umilająca mi chwile w schowku :twisted: złota lista
Johnny, johnny, john--> http://johnnydepp.blox.pl/html

PostWysłany: Sro 9:55, 09 Wrz 2009
Hambarr
Psychiatra
Psychiatra



Dołączył: 30 Lip 2009
Pochwał: 30

Posty: 3852

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny boski pomysł w mistrzowskim wykonaniu. Naprawdę, brak mi słów i już nie wiem jaki napisać komentarz po i tak się powtarzam. Jak zawsze skłania do głębszego przemyślenia i refleksji. Poprostu mistrzostwo.



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Nie 18:38, 13 Wrz 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawy. Pisz więcej :)



PostWysłany: Pią 21:47, 21 Maj 2010
Rachel MD
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 24 Kwi 2010

Posty: 70

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04024 sekund, Zapytań SQL: 15