Franka Potente
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Aktorzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Franka Potente

Franka (za Wikipedią) - zanim obejrzymy pierwszy odcinek nowego sezonu, już wzbudza sporo emocji :)



Franka Potente (ur. 22 lipca 1974 w Münsterze, Nadrenia Północna-Westfalia) - niemiecka aktorka
Mieszka w Berlinie w dzielnicy Kreutzberg. W przeszłości spotykała się z amerykańskim aktorem Elijah Wood'em, a także z Tomem Tykwerem
Zagrała rolę główną w Biegnij Lola, biegnij (niem. Lola Rennt). Toma Tykwera (reżyseria) spotkała w kawiarni. Ta rola została napisana dla niej. Film był zamierzony jako nisko budżetowy i artystyczny; odniósł duży sukces w Europie. Franka Potente wystąpiła również w soundtracku. Później zagrała jeszcze w kilku niemieckich filmach, m.in. w horrorze Anatomia oraz w thrillerze romantycznym pt. Księżniczka i Wojownik (nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej).

Jej pierwszą rolą anglojęzyczną była rola narratorki w filmie Opowiadanie w 2001. Następnie zagrała w filmie Blow obok Johnnego Deppa, oraz rolę główną w Tożsamość Bourna z Mattem Damonem, następnie w filmie Krucjata Bourne'a. W 2006 roku napisała scenariusz i wyreżyserowała film niemy pt. Der die Tollkirsche ausgräbt. W 2007 wystąpiła obok Erica Bana w australijskim filmie Mój ojciec i ja (Romulus, My Father), za co została nominowana do nagrody australijskiego przemysłu filmowego - Australian Film Industry Award za najlepszą kobiecą rolę główną.

Od maja 2007 gra w serialu The Shield, w roli Diro Kesakhian - bezwzględnej matki chrzestnej mafii w Los Angeles



_________________




Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba
przesadziłam...

PostWysłany: Czw 20:10, 10 Wrz 2009
lizbona
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 8

Posty: 1682

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu jej zdjęcie :


Ostatnio zmieniony przez poprostuxzjawa dnia Sro 16:48, 30 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Czw 20:18, 10 Wrz 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem





_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Wto 20:52, 29 Wrz 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm... Spojlery od dawna trąbiły o emocjach związanych z pojawieniem się tej postaci w serialu, potem nadszedł Broken i co tu dużo mówić rozczarowałem się... Sama aktorka też mnie nie zachwyciła, nic specjalnego :roll:



To jest zdjęcie Mili Jovovich, nie Franki ;)



_________________
Bash in my brain And make me scream with pain Then kick me once again,
And say we'll never part...
I know too well I'm underneath your spell,
So, darling, if you smell Something burning, it's my heart.

PostWysłany: Sro 11:02, 30 Wrz 2009
JigSaw
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 24 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 1655

Miasto: Miasto Grzechu
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przepraszam pomyliłam zdjęcia



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Sro 16:48, 30 Wrz 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie jakaś urocza , to Ona nie jest...
Taka zwykła, przeciętna. :D



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Sro 20:59, 30 Wrz 2009
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po raz pierwszy zobaczyłam ją w "Blow", później w "Tożsamości Bourne'a". Od ładnych kilku miesięcy przymierzam się również do "Biegnij, Lola, biegnij", a od kilku lat (!) próbuję zdobyć "Cząstki elementarne". Może i Frania nie należy do ścisłego grona moich ulubionych aktorek, jednakże filmy z jej udziałem oglądam z przyjemnością. Tym, co wyróżnia ją na tle dzikiej hordy koleżanek po fachu jest przede wszystkim posiadanie talentu, czegoś, co powszechnie określa się mianem "warsztatu aktorskiego" oraz niesamowita naturalność! Oglądając nawet największy badziew z jej udziałem (np. niemiecki pseudo horror "Lęk"), można spokojnie stwierdzić, że na planie czuje się jak ryba w wodzie i swoją obecnością potrafi nadać filmowi koloru i polotu.


Jeśli chodzi, natomiast o urodę aktorki, to moim zdaniem Potente plasuje się zdecydowanie powyżej przeciętnej i wszystkie wytapetowane lale nie mają z nią szans :mrgreen:



PostWysłany: Czw 21:21, 01 Paź 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja byłam zachwycona duzo nie wniosła ale sama jakos sprawiła ze od razu ja polubiłam pomimo ze jestem fanem haddy! sama franka jest ok!



_________________

PostWysłany: Sro 15:28, 14 Paź 2009
janeczka85
Stomatolog
Stomatolog



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

Posty: 576

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miejmy nadzieje ze nie powroci .. na salony house'a oczywiscie ;p
i nie chodzi o to ze mi nie przypadla do gustu .. ale jak by sie miala rozwijac relacja lydia - house .. to zalamalabym sie z rozpaczy ;p;p



_________________
saaandy Xd

PostWysłany: Pią 16:41, 04 Gru 2009
sandy
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Sie 2009

Posty: 34

Miasto: przyszowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

choć była tylko w Broken to jednak wniosła coś do serialu. Nie pamiętam jej z innych ról *(choć oglądałam tożsamość Bourne'a) ale w House'ie była fajna i moim zdaniem fajnie grała.



_________________


Moje siostrzyczki Nemezis i Sevir i nasza mamuta Maagda
Mój prywatny, jedyny i niezastąpiony kaloryferek Alan
Moja prywatna pisarka zÓych dobranocek, po których nikt nie zaśnie - Guśka

PostWysłany: Pią 17:14, 04 Gru 2009
nimfka
Nietoperek
Nietoperek



Dołączył: 13 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 11393

Miasto: HouseLand
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałam że gra w 'Tożsamości Bourne'a' ;-)
jeszcze nie oglądałam odcinków z jej udziałem :D więc nie mogę się zbytnio wypowiedzieć.



_________________
"Nie widziała cię już od miesiąca,
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza!"

PostWysłany: Pią 19:47, 04 Gru 2009
Immortal
Toksykolog
Toksykolog



Dołączył: 13 Kwi 2009

Posty: 1542

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to Franka mogłaby powrócić do łask. Wiemy już, że i tak to nie nastąpi (przynajmniej w szóstym sezonie), ale byłabym za.
Cuddy ma teraz Lucasa, więc Franka może uleczyłaby złamane serce House'a, a przy okazji moje. Ona akurat była fajna. Może nie tak fajna jak Cuddy, ale jednak. Z braku laku...



PostWysłany: Pią 19:59, 04 Gru 2009
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem:
a) franka nie musiałaby uleczać serca house'a gdyby cuddy nie była z Lucasem
b) wiec dlatego cuddy powinna go zostawić a związać się z przystojnym lekarzem ;p;p



_________________
saaandy Xd

PostWysłany: Sob 17:36, 05 Gru 2009
sandy
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Sie 2009

Posty: 34

Miasto: przyszowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sandy napisał:
wiec dlatego cuddy powinna go zostawić a związać się z przystojnym lekarzem

No tak by było ekstra, ale na razie się nie zapowiada. I szczerze mówiąc, nie sądzę, że jeśli w ogóle połączą Grega z Cuddy, to zrobią to na długo. Myślę, że wątek nie byłby wtedy ciekawy. Fajnie się czeka na ich spiknięcie się, ale jak już się spikną, to jak długo to będzie ciekawe?
Od razu zaznaczam: jestem Huddzinką alłejs and forefer, kibicuję im jak najbardziej, ale najfajniej było patrzeć na nich od 3 do 5 sezonu, kiedy tak fajnie iskrzyło. Teraz to już nie to samo, choć dalej coś.



PostWysłany: Sob 20:13, 05 Gru 2009
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

margolcia- właściwie to masz rację ;-) lepiej było patrzeć na nich w poprzednich seriach. chyba, ze wymyślą coś ciekawego i Huddy znowu będzie ostrrre. (znowu?hm..może wreszcie).
Ale wracając do Franki. Zrobię z siebie idiotkę i zapytam w którym odcinku grała :p



_________________
"Nie widziała cię już od miesiąca,
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza!"

PostWysłany: Nie 14:08, 06 Gru 2009
Immortal
Toksykolog
Toksykolog



Dołączył: 13 Kwi 2009

Posty: 1542

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Aktorzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04024 sekund, Zapytań SQL: 15