Zespół nadkobiety

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zespół nadkobiety

Witam i z góry przepraszam, jeśli niepotrzebnie założyłam nowy temat. Niestety nie wiedziałam gdzie indziej mogłabym to zamieścić.

Potrzebuję informacji na temat zespołu nadkobiety. Na biologie do prezentacji. Potrzebuję między innymi takich informacji jak:
- przyczyny
- objawy
- sposoby leczenia
- sposoby dziedziczenia
- częstość występowania
- przeżycie latach
- koszty leczenia
i ewentualnie jeszcze jakieś informacje.

Niestety w internecie nie znalazłam odpowiedzi na te wszystkie punkty. Byłabym bardzo wdzięczna jakby ktoś zechciał pomóc. I jeszcze raz przepraszam.



_________________
maagdaa - bliźniacza sis :*
TurboBezbłędnieNiewiadomaSeksiŁacina by Gusq & whatever
diagnoza choroby: Pyczomania | wraz z Luthien15

Zadaj pytanie, a whatever z pewnością na nie odpowie

PostWysłany: Pią 21:07, 20 Lis 2009
whatever
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 03 Cze 2009
Pochwał: 5

Posty: 2072

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W swojej książce do genetyki znalazłam troche:
etiologia - przyczyny nie są znane, jednak zauważono, że przypadłość częściej dotyka dziewczynki urodzone, gdy ich matki przechodziły menopauze(...).
U kobiet z aberracją chromosomalną xxx nie wykryto żadnych charakterystycznych zmian somatycznych, które ułatwiłby rozpoznanie kliniczne. Jedynie w niektórych przypadkach stwierdzono zaburzenia miesiączkowania, wtórny brak miesiączki, przedwczesną menopauzę oraz niski stopień inteligencji. Wbrew przewidywaniom, u dzieci tych kobiet rzadko stwierdza się aberracje chromosomalne. [Brak anomali ch. u potomstwa kobiet xxx można tłumaczyć mechanizmem, który sprawia, że w procesie mejozy oocyt II rzędu z dwoma chromosamami x staje się całkiem kierunkowym, natomiast dojrzewa jedynie prawidłowy oocyt II rzędu z jednym chromosomem x]
Częstość występowania kariotypu wynosi u noworodków 1/100.

O sposobach leczenia nic tu nie mam niestety

Dodano 8 minut temu:

Pierwszy przypadek z kariotypem 47,XXX został opisany i wystąpił w 1959r.; była to kobieta z wtórnym brakiem miesiączki, u której nie stwierdzono żadnych anomalii płciowych, cielesnych lub też w rozwoju umysłowym.
Można przypomnieć, że już wcześniej badacze przewidywali istnienie kariotypu z trzema chromosomami x i podjeli badania cytogenetyczne wśród aktorek i statystek filmowych. Badania te doprowadziły nieoczekiwanie do wykrycia kilku przypadków z kariotypem 46,XY, rozpoznanych jako Zespół feminizujących jąder(zespół nadwrażliwości na androgeny). Można też dodać, że kobiety XXX nie odznaczają się ani szczególną urodą ani prawidłowością w hormonalnej czynności jajników.


jeszcze to znalazłam, możesz dopisać dodatkowo jak Ci się chce.
uff, mam nadzieje, że się przyda ;)



Autor postu otrzymał pochwałę.

_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Pią 21:47, 20 Lis 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Naprawdę wielkie dzięki. Z pewnością się przyda ;)

Kurczę, a moja koleżanka dostała do opisania chorobę 'Huntingtona'. Też chcę...


A co do informacji- myślę, że dzięki Tobie sinaj, mogę już spokojnie zrobić te prezentację. Ale na szczęście mam na to jeszcze sporo czasu...
Jeszcze raz dziękuję ;*



_________________
maagdaa - bliźniacza sis :*
TurboBezbłędnieNiewiadomaSeksiŁacina by Gusq & whatever
diagnoza choroby: Pyczomania | wraz z Luthien15

Zadaj pytanie, a whatever z pewnością na nie odpowie

PostWysłany: Pią 23:57, 20 Lis 2009
whatever
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 03 Cze 2009
Pochwał: 5

Posty: 2072

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uprzejmie służe pomocą:)
o pląsawicy znalazłam w vademecum lek. ogólnego, ale nic specjalnego tu nie ma...

Jest rodzinnym zwyrodnieniowym schorzeniem atakującym podstawy(szczególnie jądro ogoniaste i soczewkowate) i korę mózgową. Obydwie płci są jednakowo dotknięte. Chorobę dziedziczy się w sposób dominujący autosomalny, gen znajduje się na chromosomie 4.
Ruchy mimowolne w p.h. powstają w wyniku zaburzenia równowagi między podstawowymi przekaźnikami:
dopaminą,
serotoniną,
kwasem gamma-aminomasłowym(zmniejszenie jego stężenia), acetynocholiną.
Defekt ten może być doświadczalnie wywołany przez wstrzyknięcie do prążkowia zwierząt kwasu kainowego.

Początek - najczęściej między 30 a 50rż. Ok. 6% przypadków dotyczy dzieci poniżej 15rż.

obraz kliniczny Typowe jest występowanie ruchów pląsawiczych i zaburzeń psychicznych. Ruchy pląsawicze są nieco mniej gwałtowne niż w pląsawicy zwykłej, i częściej dotyczą również tułowia.
Zmiany psychiczne polegają na osłabieniu pamięci i sprawności umysłowej. Zmiany te stają sie z czasem tak ciężkie, że pacjent wymaga stałej opieki.
U dzieci głównymi objawami są sztywność pozapiramidowa, otępienie, często padaczka.
Badania laboratoryjne moczu, krwi, płynu mózgowo-rdzeniowego nie wykazują zmian.
W elektroencefalogramie stwierdza się rozlane zmiany. Odma czaszkowa lub tomografia komputerowa może wykazać charakterystyczne, motylkowate rozszerzenia komór bocznych jako rezultat zaniku podkorowego.



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Sob 17:56, 21 Lis 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03691 sekund, Zapytań SQL: 15