Chłopiec [M]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chłopiec [M]

To pierwszy raz więc bądźcie wyrozumiali.


Sen. No może nie całkiem. Śpiączka. Tak śpiączka, to właśnie mam. Chociaż ''mam'' jest to słowo nie odpowiednie, jestem o tak, jestem w śpiączce. Ale nie wiem dlaczego. Hmm... Z tego co pamiętam to był motor, ból i nic więcej. Teraz jestem w stanie zawieszenia i nie wiem czy kiedyś go skończę. Hmm... Skończyć, na pewno skończę, kiedy moje ciało będzie już za stare na funkcjonowanie. Tu jest tak nudno. Wolałbym nawet leczyć w przychodni niż być uwięziony we własnym umyśle. Może mógłbym obmyśleć plan ucieczki. Ale czy warto ? W końcu nie mam dla kogo żyć. Zaraz, zaraz ja coś słyszę. Głosy. Ale chyba nie halucynacje. Tak czy siak może jak się przysłucham to coś zrozumiem. To na pewno głos kobiety... Chwila, to głos Cuddy. Tylko co ona mówi? Ooo... Aha słyszę -szkoda że miał ten okropny wypadek. Pewnie zaraz po dowiedzeniu się że ja i Lucas nie jesteśmy razem, zacząłby cały czas o mnie zbiegać. Może zaakceptował by to że jestem z nim w ciąży -powiedziała. Że jak !? Cuddy jest ze mną w ciąży ?! Aaa... Hej, co się dzieje? Czuje jak by coś mnie wysysało ! ... A to tylko wrażenie ... Ał... Ale boli mnie noga... Chwila! Ja czuję ?! Może mogę otworzyć oczy ? Yyy...tak widzę. Cuddy śpi przy moim łóżku . Złapać ją za kosmyk włosów czy nie złapać ? Złapać. Otwiera oczy. Ja ale ma wielkie gały. Zapytać? No dobra zapytam – Chłopiec czy dziewczynka ?- okej spytałem i co dalej – O co ci chodzi?- zapytała - Słyszałem że jesteś w ciąży. Chłopiec czy dziewczynka ?- te baby, wszystko trzeba im wyjaśniać – Chłopiec- powiedziała .


Koniec
Nadałam klasyfikację wiekową i oznaczenie, że to miniaturka./jeanne



_________________
kiciaipanfu

PostWysłany: Nie 16:12, 17 Sty 2010
kiciaipanfu
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 31 Gru 2009

Posty: 49

Miasto: gdzieś na świecie
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1) Fajnie,że się odważyłaś coś opublikować.
2) Bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Wydaje mi się jednak, że pomysłu wystarczyłoby na dużo dłuższy fick, Ty tymczasem śpieszysz się do końca, może gubiąc po drodze trochę emocji.
Wady, które wynikają z tego, że fick jest taki krótki:

- bardzo szybko "opowiadasz" co się stało, starasz się streścić wszystko w jednym zdaniu

Cytat:
szkoda że miał ten okropny wypadek. Pewnie zaraz po dowiedzeniu się że ja i Lucas nie jesteśmy razem, zacząłby cały czas o mnie zbiegać. Może zaakceptował by to że jestem z nim w ciąży

Gdybyś miała ochotę napisać dłuższy fick, z każdej tej informacji mogłabyś stworzyć osobną część - Cuddy śpi z Housem, Cuddy rozstaje się z Lucasem, Cuddy dowiaduje się, że jest w ciąży, House ma wypadek itd... To mogłoby być bardzo emocjonalne. A w takim pędzie - nie jest.

- czy Cuddy przejmuje się tym, że House jest w śpiączce?
Cytat:
szkoda że miał ten okropny wypadek. Pewnie zaraz po dowiedzeniu się że ja i Lucas nie jesteśmy razem, zacząłby cały czas o mnie zbiegać.

Ta kobieta powinna szaleć z niepokoju, kochać, w ogóle czuć cokolwiek, a ona mówi: "no cóż, szkoda".

I podobnie - większymi emocjami, uczuciami mogłaś obdarzyć House'a.

Za to mój ulubiony fragment to:
Cytat:
Cuddy śpi przy moim łóżku . Złapać ją za kosmyk włosów czy nie złapać ? Złapać. Otwiera oczy. Ja ale ma wielkie gały
(oprócz tego "ja"). Pokazuje, że masz potencjał i następne ficki mogą być coraz lepsze.
Może miałabyś ochotę rozwinąć ten? Wymyśliłaś świetną fabułę, dałaś pewną "pożywkę dla wyobraźni", ale może zamiast poprzestawać na "pożywce", możesz tę wyobraźnię zaspokoić, wyczerpać cały potencjał tej fabuły.



_________________
Zapytaj mnie (anonimowo) o cokolwiek:
www.formspring.me/Miztlikatia

PostWysłany: Nie 17:07, 17 Sty 2010
Katia
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 01 Kwi 2009
Pochwał: 12

Posty: 840

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie odrobinę za szybko
Chciałaś od razu przejść do końca
Noi chyba nie kochasz zbytnio przecinków :maruda:

Styl masz natomiast świetny
Przynajmniej wedłóg mnie :lol3:
Trening czyni mistrza :D
Czyli jeszcze wszystko przed Tobą :D

Pozdrawiam :*



PostWysłany: Nie 17:12, 17 Sty 2010
Paulincias
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 20 Gru 2009

Posty: 12

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc i ja zdobędę się na komentarz :)
Hmm, po pierwsze - pamiętam swoje początki, też było trudno. Ale najważniejsze to wierzyć w siebie :) Dobrze, że to tutaj wstawiłaś.
Po drugie - zgadzam się z poprzedniczkami, trochę za szybko to wszystko się potoczyło. Mogłaś nieco zwolnić, a tak czytelnik otrzymuje ogromną dawkę informacji w bardzo krótkim czasie.
Po trzecie - styl faktycznie masz świetny. Na pewno z czasem jeszcze go podszlifujesz i w rezultacie kolejna świetna fikopisarka dołączy do tego działu :)
Po czwarte - podoba mi się sam pomysł na tego fika. Jak już mówiłam do wykonania mam trochę zastrzeżeń, ale sam pomysł jest świetny :)
Po piąte - pisz, pisz i jeszcze raz PISZ! Bo trening czyni mistrza.

Pozdrawiam

Schevo

EDIT:

Aaa. I w razie jakichkolwiek pytań - służę pomocą :)


Ostatnio zmieniony przez Schevo dnia Nie 17:23, 17 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz



_________________

Osoba, która doprowadza mnie do największego szału to ja sama. (J.C.)
Moje [nie]najnowsze dziecko ;) -> Komentarze karmią Wena :D
Huddy w starym stylu -> Wen[ta] jest głodny :D

PostWysłany: Nie 17:17, 17 Sty 2010
Schevo
Fikopisarz Miesiąca
Fikopisarz Miesiąca



Dołączył: 22 Gru 2008
Pochwał: 5

Posty: 368

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Enter" to bardzo przydatny wynalazek. Ba, nawet czasami konieczny! Tak samo jak interpunkcja i wielkie litery na początku zdania. Tak więc - królestwo za betę!
Niemniej jednak pomysł całkiem zgrabny.



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Nie 17:20, 17 Sty 2010
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03979 sekund, Zapytań SQL: 15