Laickie poczynania z Gregowym aparatem.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Łyk kultury
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laickie poczynania z Gregowym aparatem.

Ehm... to takie moje nieudolne próby zrobienia jakiegokolwiek zdjęcia. Stwierdziłem, że skoro mamy na forum "miszcza" aparatu w postaci Thombika, to będę miał możliwość zapoznania się z jego opinią...












_________________
Przecudowna MAŁŻA (weeee!) sinaj ;*

Panks newer day! - Bo prawdziwy punk pie*doli wszystko. Nawet ortografie... I netykiete.

PostWysłany: Nie 21:31, 21 Lut 2010
Dr Gregory House
Immunolog
Immunolog



Dołączył: 24 Mar 2009
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 3

Posty: 1140

Miasto: Radom
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dr Gregory House napisał:
"miszcza" aparatu w postaci Thombika

NIe zapoznasz się ponieważ okreslanie kogoś "miszczem" jest ogólnie uznane za obraźliwe, drwiące i pozbawione uznania...pozdro miszczu.



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Pon 21:16, 22 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gregu, Ja natomiast powiem, że bardzo podoba mi się ostatnie zdjęcie ^^ Pierwsze i Piąte tez są super ;) Zachęcam do robienia zdjęć i czekam na kolejne twojego wykonanie ;)



_________________

maagdaa - mój prywatny rozczoch z Octoberem w ręce!
Agawa & Nigide- Mhroczne i (nie)zÓe rodzeństwo!, Nuttie Kuzynka 65 stopnia &
Wujek JigSaw.

'Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.'

PostWysłany: Wto 14:55, 23 Lut 2010
maybe_55
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Paź 2009
Pochwał: 39

Posty: 7635

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W nadzieji że GH zrozumiał podejmuję się oceny...żeby nie było. Tematy....wybierasz czasem ok...podejście do tematu ...bywa różnie ale po koleji.

1. Temat super, kadr bez zarzutu niemal ale przepalone niebo, które daje po oczach psuje ostateczny efekt. Złe ustawienie przeslony.
2. Nie wiadomo czy chodzi o łake i lasek, cy o makowepole czy o psującego w mocnym punkcie beznadziejego badyla..no i nie znaju gdzie ostrośc na tym zdjęciu, stąd nie wiadomo co tak naprawde ma pokazywać. Błąd w ustawieniu strefy AF i w kadrze...a mogło być ciekawie.
3. I tu yłoby ekstra ale znowu AF jest bliżej niokreslone i ponadto skopales kadr bo jesli już przedstawiamy coś na zdjęciu to nie przycinamy tek po rogach. Cięcie kadru musi być albo żadne (czyli przedstawia cały obiekt) albo zdecydowane (wycinamy np. 1/3 obiektu w celu ukazania knkretego fragmentu w konkretnym ujęciu co prawie udło sie na innym zdjęciu).
4. GO (głebia ostrości) poszła się tu kochać a przy tym ujęciu miała najwieksze znaczeine ponieważ mogło byc niexle a wyszedł mały haos. Ostatecznie powtórzyłbym to zdjęcie ae z innego kadru.
5. Po raz kolejny przepał nieba spsuł efekt...ponadto lepsze było by to zdjęcie bez ptaków albo...z ich całą chmarą. czylipotrzeba kolejnych kilku podejść.
6. Kolejny raz nie wiadomo na czym skupia się AF...na wodzie czy na kaczce...kolejny raz kueje GO także...to efekt korzystania z pełnego trybu AUTO - robipstryki nie zdjęcia, chocbyś znalazł najfajniejszy temat i kadr to reszta bedzie spartaczona.
7. O tu jest prrrrrawie dobrze. Dobre ujęcie, dobrze wykadrowane, dobre ustawienie względem swiatla...tyle ze AF skupione na reku psagu baridzej niż na jego twarzy (twarz już jest lekko zamazana a głowna ostrośc wystepuje wczesniej) dlatego warto popracować takze nad wyborem strefy AF.
8. No cóż...jesli juz fotografujemy badyl to powinien on być jakiś...a nie być po prostu badylem...do tego przycięcie go od góry dopełniło dzieła zniszczenia foty :)
9. Najlepsze z Twoich zdjęć. Gdybyś tu jeszcze dopracował ustawienie przesłony i czasu naswietlenia focia byłaby perfekt. No i kadr niżej nieco tak by linia horyzontu była równo w połowie fotki. Ale i tak to jest zdjęcie które spoko może dostac na kazdym amatorskim konkursie co najmniej wyróżnienie.

Podsumowując - tematy wybierasz czasem bardzo dobrze. kadry ...niektóre musisz dopracowac poprzez lepsze ich przemyslenie. Musisz przestać używac trybu auto bo on psuje Twoje dobre zdjęcia. Powinieneś głeboko zapoznać sie z instrukcją do twojego aparatu i powierzchownie liznąc tematu ustawiania przesłony i czasu...co mozna zrobić metoda prób i błędów na trybie manualnym. DObre aparaty z regóły odzwierciedlają zmiany ustawień w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu więc szybko można zobaczyć co się z czym je i jak to działa. No i potem kwestia zapoznania się z wybieraniem AF (lub nauczenia isę zmuszania aparatu do wybierania własciwego miejsca dla AF) oraz powierchowną tematyką GO i GK (głebii kolorów i głębii ostrości) co własciwie przychodzi po pewnym czasie samo, kiedy przechodzi sie na tryb manual.



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Wto 17:09, 23 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śliczne :mrgreen: bardzo podobają mi się szczególnie 1 i 9^^
Nie zrażaj się komentarzami Thombike/robi to dla twojego dobra/i pstrykaj nowe zdjęcia . Czekam na następne :mrgreen:



_________________

PostWysłany: Wto 17:50, 23 Lut 2010
Mrukasia
Chirurg ogólny
Chirurg ogólny



Dołączył: 31 Sie 2009
Pochwał: 24

Posty: 2776

Miasto: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thombike napisał:
NIe zapoznasz się ponieważ okreslanie kogoś "miszczem" jest ogólnie uznane za obraźliwe, drwiące i pozbawione uznania...pozdro miszczu.



Przepraszam za to określenie. W moich kręgach nie jest ono obraźliwe i nie wiedziałem, ze może Cię urazić. A przede wszystkim dziękuje Ci za świetne rady. Postaram się zastosować i potrenować ustawienia przesłony, bo niekiedy i mnie to denerwowało :D



_________________
Przecudowna MAŁŻA (weeee!) sinaj ;*

Panks newer day! - Bo prawdziwy punk pie*doli wszystko. Nawet ortografie... I netykiete.

PostWysłany: Wto 20:40, 23 Lut 2010
Dr Gregory House
Immunolog
Immunolog



Dołączył: 24 Mar 2009
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 3

Posty: 1140

Miasto: Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zrażaj się komentarzami Thombike/robi to dla twojego dobra/i pstrykaj nowe zdjęcia


Tutaj akurat wydaje mi się, że bardzo pomógł.

Co do zdjęć: Podoba mi się zwłaszcza pierwsze i trzecie, nie znam się aż tak dobrze na fotografii jak Thombike, więc nie udzielę Ci rady, ale wiedz, że dobrze Ci idzie moim zdaniem :)

Pozdrawiam,
NtklN



_________________
Yes, we can.
-----------------------------
'As Jimmy suggested that I'm on heroin, I decided to admit I'm on Methadone. In return I got a bunch of very "friendly" words and a warning about side effects. One of them was already done to me, that was apnea occurs. Ceased to circulate air through my airway, and the pulse was almost imperceptible, but Foreman decided to return it to me stimulating my sensory receptors.' - I looked at him significantly, expected some questions, at the end my story was interesting. I looked more closely, raising single eyebrow slightly. Then Lucas said. 'How?' 'Excellent question. He twisted my nipples! '

PostWysłany: Czw 14:56, 25 Lut 2010
NiEtYkAlNa
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 03 Sty 2010
Pochwał: 5

Posty: 106

Miasto: Houseland
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Łyk kultury Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03778 sekund, Zapytań SQL: 15