Nowe działy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Sprawy Organizacyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałam nad tym i macie rację. Już nie wspominając o tym, że pozostałe teksty zostałyby olane, bo każdy woli te 'ambitne'... Tak, to nie wypali.



_________________

"Everybody lies."
Huddy, Hilson, Hameron - yep!

PostWysłany: Sob 17:59, 20 Lut 2010
JaSzczurek
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Gru 2009
Pochwał: 1

Posty: 123

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JaSzczurek napisał:
pozostałe teksty zostałyby olane, bo każdy woli te 'ambitne'...
Moge co najwyżej zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy twierdzi, że woli te ambitne. Choć to też nie do końca uważam za prawdę.

Ambitne nigdy nie było i nie będzie naprawdę popularne.
Oznaczanie czy wrzucanie do specjalnego działu nowych fików, uważam za nie do zrealizowania, tak jak napisała T.
Natomiast myślę, zastanawiam się czy mógłby wypalić jakiś system oceniania. Choćby wybory fika roku i oznaczanie jakoś specjalnie w tematach tych fików. Ale... no dobra, macie rację, sama sobie przeczę, to nie wypali jeżeli będą to oceniać ludzie...

demokracja always sucks



_________________
"To change the world, start with one step
however small, first step is hardest of all"
strony internetowe

PostWysłany: Nie 9:12, 21 Lut 2010
orco
Tłumacz



Dołączył: 17 Wrz 2009
Pochwał: 28

Posty: 638

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

T. napisał:
Po co jakaś grupa miałaby narzucać co jest fajne a co nie?

Nie fajne a dobre...nie wszystkie dobre teksty sa fajne czy ciekawe...ale sa dobre. Natomiast mało "fajnych" tekstów jest dobrych.


T. napisał:
Już samo wyłonienie z forum gremium oceniającego było by problematyczne - ja raczej nie podjęłabym sie tego.

Ta...to jest problem, bo każdy mówi ze pracuje nad warsztatem...ale ja tu tego nie widzę. Potem sa tłumaczenia, ze "ambitnych tekstów tu nie wstawiam bo nie ma sensu"...no i trudno w tym momencie jednoznacznie określić kto jest "zawodowcem" a kto go tylko udaje.

T. napisał:
Ale te 10 kiepskich czegoś mnie nauczy.

Jesli nie ma nikogo kto wyskazuje co jest złe a co dobre to jak niby odróżnisz? Czasem się niestety mylnie może wydawac ze czytany tekst jest dobry...natomiast po poddaniu go prawdziwej i szczerej krytyce zostałby być może zmiażdżony...co nie znaczy że nie należy go publikować. jak najbardziej..można rozdzielic "ambitne" od tkaich sobie i wszystkie moga isę ukazywać.

Czy czytane byłyby tylko ambitne? NIe. Jak mi zasugerowała Scribo...nie umieszcza tu tekstów ambitnych bo nikt ich nie czyta :)



_________________
www.speedup.cal24.pl

PostWysłany: Nie 9:20, 21 Lut 2010
Thombike
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 01 Lut 2010
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 2

Posty: 365

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Zawodowców" raczej tu nie ma - wszyscy jesteśmy amatorami; chyba, że gdzieś się, pod jakimś nickiem, ukrywa pisarz z prawdziwego zdarzenia, wtedy przepraszam.
Tak naprawdę w tej dyskusji powinniśmy wszyscy wziąć pod uwagę to, że nie jesteśmy forum literackim. Co za tym idzie - raczej mało kto wchodzi tu szukając ambitnych, stanowiących wyzwanie tekstów; nie sugeruję, że nie ma tu osób lubiących dobrą literaturę - ale te osoby, w poszukiwaniu lektury, powinny udać się do najbliższej biblioteki i wypożyczyć sobie na przykład jedną z książek Olgi Tokarczuk.
Każdy autor musi dopasować się do grupy czytelniczej, a tu w większości wchodzą fani serialu, szukający czegoś lekkiego, sprzyjającego odstresowaniu się. Umieszczanie tu na siłę tekstów zbyt ambitnych mijałoby się z celem - to jakby grupie siedmiolatków kazać czytać "Dziady" Mickiewicza - i to nie na lekcji, a na przerwie, w ich wolnym czasie (wybaczcie to porównanie).
Oczywiście, nie znaczy to, że w ogóle trzeba zrezygnować z umieszczania tekstów ambitnych - należy po prostu znaleźć złoty środek. Można po prostu publikować i takie i takie teksty. (I w tym miejscu chciałabym sprostować ostatnie zdanie w Twojej wypowiedzi Thombike - o ile pamiętam rozmawialiśmy wtedy o jednym fiku ;) i chodziło przede wszystkim o opisy, które docelowa grupa czytelnicza i tak zazwyczaj omija wzrokiem.)
Jeżeli nie chcesz tracić czasu na przedzieranie się przez hordy tzw. "gniotów" to sprawę można załatwić inaczej niż tworząc nowy dział. Nie będzie to wymagało żadnej selekcji fików na te lepsze lub gorsze. Można utworzyć temat w rodzaju "wyszukiwarki fikowej". Załóżmy, że masz ochotę na przeczytanie dobrego, długiego fika, który zanalizuje psychikę Wilsona. Wchodzisz w temat, piszesz czego potrzebujesz, a inni użytkownicy mogą podać Ci linki z propozycjami takich utworów.



_________________
"Może wariaci to tacy ludzie, którzy wszystko widzą tak, jak jest, tylko udało im się znaleźć sposób, żeby z tym żyć."

W. Wharton "Ptasiek"

PostWysłany: Pon 15:29, 22 Lut 2010
scribo
Kochanka klawiatury
Kochanka klawiatury



Dołączył: 25 Lut 2009
Pochwał: 12

Posty: 748

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyszukiwarka fikowa to naprawdę niezły pomysł i - w moim przekonaniu - jedyny, który może wypalić. Tworzenie oddzielnego tematu dla tzw. opowiadań z górnej półki spotka się, bowiem z trudnościami w stylu:

Kto powinien zasiąść w jury? Kryteria tj. wyczucie dobrego smaku i umiejętności odsiewania ziarna od plew mogą okazać się nie wystarczające, bo - jak wiadomo - każdy ma inny gust i to, co dla jednego może być mistrzostwem świata, dla innego będzie bynajmniej przeciętne. Publika będzie domagać się "udokumentowania" kompetencji, a na forum nie ujawnił się do tej pory żaden zawodowy pisarz czy krytyk literacki. Jeśli takowy się pojawi i wyrazi chęć weryfikowania opowiadań, to już zupełnie inna kwestia:)

A, co do konkursów literackich, mających wyłonić owe "fikowe perełki", to miałaby one sens tylko i wyłącznie wówczas, gdyby autorzy publikowali swoje dzieła/twory anonimowo. Przecież często jest tak, że wybiera się kogoś ze względu na nick, a nie dlatego, że stworzył dzieło bardzo dobre/miażdżące całą resztę/wybitne (niewłaściwe skreślić).

I jeszcze jedna zasadnicza kwestia, poruszona już przez scribo: czy ludzie, wchodzący na to forum, naprawdę mają potrzebę obcowania z literaturą wyższych lotów? Przecież od tego są takie fora jak Weryfikatorium czy Mirriel... Może warto byłoby zapytać forumowiczów? Jeśli rzeczywiście okaże się, że mają tego typu potrzebę, to możemy podjąć kroki w kierunku jej realizacji (w końcu nie można dopuścić do frustracji;P)



PostWysłany: Wto 11:26, 23 Lut 2010
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnie bym zobaczyła dział Newsy. To byłby dział o wydarzeniach związanych z aktorami bądź serialem. Tylko o tym. Są tematy o poszczególnych aktorach, ale zazwyczaj dodawane są tam tylko zdjęcia. Jest też dział Ogólne, ale to nie jest dział tylko o newsach, ale o innych sprawach.
Moim zdaniem ten dział sprawdziłby się tutaj. Przemyślcie to i piszcie opinie ;)



_________________

"- Tęskniłem naleśniczku!
- Ja też tęskniłam, jajeczko z ziemniaczkami!" <33

PostWysłany: Pią 17:11, 12 Mar 2010
Chancex3
Okulista
Okulista



Dołączył: 24 Gru 2009
Pochwał: 6

Posty: 2161

Miasto: Stalowa Wola
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chancex3, to oczywiście nie zależy ode mnie, no ale na głównej stronie już są wszystkie newsy związane z serialem. I chyba powtórzenie takiego działu na forum mijałoby się z celem. ;)



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Pią 17:25, 12 Mar 2010
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maagdaa Jeśli chodzi ci o dział Ogólne to nie podoba mi się, bo tam jest za ogólnie :) Chodziłoby mi odział w którym byłyby tylko same newsy. Np. Olivia Wilde dnia tego i tego pojawiała się na takiej i takiej imprezie. I ewentualnie fotki. Rozumiesz? :D



_________________

"- Tęskniłem naleśniczku!
- Ja też tęskniłam, jajeczko z ziemniaczkami!" <33

PostWysłany: Pią 18:09, 12 Mar 2010
Chancex3
Okulista
Okulista



Dołączył: 24 Gru 2009
Pochwał: 6

Posty: 2161

Miasto: Stalowa Wola
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chancex3, chodzi mi o to :
http://www.housemd.info.pl/

Edit:
Moim zdaniem można z tego zrobić osobny temat, ale nie dział.
Nowym użytkownikom forum trudniej będzie się odnaleźć.
Ale to tylko moje skromne, osobiste zdanie na ten temat. ;)



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Pią 18:18, 12 Mar 2010
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Sprawy Organizacyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04032 sekund, Zapytań SQL: 15