Lavazza [M]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lavazza [M]

No cóż, dawno tu nie zaglądałam, ale znalazłam ostatnio więcej czasu. ^.^ Napisane gdzieś, kiedyś. Oddaje w Wasze rączki, licząc na konstruktywną krytykę. ;)
Enjoy!





Lavazza

Kawa. Najczulsza kochanka. Rano, gdy wstajesz ospały, kiedy odchodzi chęć do życia, ona dodaje sił. Wystarczy jeden dotyk ust, by przywrócić utraconą moc.

Pobudza najdelikatniejsze zmysły. Daje niewypowiedzianą rozkosz, nie tylko dla podniebienia. Ją się smakuje jak najpyszniejsze smakołyki. Taka jest – istna delicja.

Doskonała w swej zwyczajności. Za każdym razem niezwykła. Jednocześnie delikatna i mocna. Perfekcyjna w tym, co robi.

Brakuje sił, ona ich dodaje, byś nie przegrał walki z Morfeuszem, gdy w progu szpitalnej sali stoi pewna czarna pani.

Kochasz ją tak mocno, jeszcze bardziej, kiedy to dzięki niej wygrywasz.

Ucieczka od codzienności. Nieczęsto. Gatunek, sposób wykonania musi być szczególnie dobry – doskonały pod każdym względem. Czegoś takiego doznaje się raz na dwadzieścia lat albo rzadziej. Wszystko współgra ze sobą idealnie, tworzy jedną całość. Ją powoli się smakuje, rozkoszuje szlachetnością smaku. Odkrywa coraz to nowe nutki esencji. Czas staje w miejscu. Świat zaczyna wirować. Ktoś go chyba wywrócił do góry nogami. Kończy się magiczny płyn. Czas wolno rusza. Wszystko wraca na swoje miejsce. Codzienna monotonia.

I chociaż każdego dnia pijesz dobrą kawę to poznałeś już smak tej najlepszej. Tamta pomaga, owszem, lecz nie da się jej porównać z gatunkiem pierwszej klasy.

Lekiem na każde zło. Najlepszą pocieszycielką. Najwierniejszą przyjaciółką. Doskonałą kochanką. Beznadziejną prostytutką. Taka właśnie jest. Jak kawa.

Lavazzę kupisz za 7 dolarów w sklepie za rogiem, ona jest bezcenna. I jedyna.`



_________________
Avek autorstwa utalentowanej Pietruszki ;*.

PostWysłany: Pon 17:03, 29 Mar 2010
love
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 11 Lut 2010

Posty: 5

Miasto: na lubelszczyźnie :D
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam 3 razy, próbując doszukać się wszelkich możliwych podtekstów i aluzji, ale nadal nie potrafię zrozumieć dwóch rzeczy:
1. Dlaczego to jest [+13] o.O
2. Dlaczego to jest w dziale Huddy? o.O

A żeby było konstruktywnie:

love napisał:
I chociaż każdego dnia pijesz dobrą kawę to poznałeś już smak tej najlepszej. Tamta pomaga, owszem, lecz nie da się jej porównać z gatunkiem pierwszej klasy.
Nie jestem lingwistą, ale przy tej konstrukcji zdania naturalne mi się wydaje, że pisząc "tamta" masz na myśli "tą najlepszą", a na logikę jest odwrotnie.



_________________
"To change the world, start with one step
however small, first step is hardest of all"
strony internetowe

PostWysłany: Pon 20:58, 29 Mar 2010
orco
Tłumacz



Dołączył: 17 Wrz 2009
Pochwał: 28

Posty: 638

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem i tak się zastanawiam czy w tym fiku Cuddy była przyrównana do kawy? :shock:

Ja jeśli tak to dlaczego jest taka tania... 7 dolców, no wiesz co i do tego - można ją kupić w sklepie za rogiem o.O

Z drugiej strony, czy był tutaj House? Głównym tematem była kawa która nie ma nic wspólnego z serialem, szpitalem i czymkolwiek innym
:shock:



_________________
Bash in my brain And make me scream with pain Then kick me once again,
And say we'll never part...
I know too well I'm underneath your spell,
So, darling, if you smell Something burning, it's my heart.

PostWysłany: Pon 21:10, 29 Mar 2010
JigSaw
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 24 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 1655

Miasto: Miasto Grzechu
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja to rozumiem (co prawa po przeczytaniu tego po raz 5) i to ma bardzo duzo wspólnego z huddy. cuddy tez jest za rogiem i do wzięcia codziennie tak jak ta kawa i choc house widzi ja codziennie to -chyba- tylko na studiach sie z nia przespał- czego bardzo załuje ze tylko wtedy- wiec naprawde uznaje to za bardzo dobrą przenośnie huddy. dzieki za uwage. :D



_________________
If you're happy I'm

PostWysłany: Wto 16:34, 30 Mar 2010
mikahouse
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 23 Lut 2010

Posty: 30

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się obiema rękami pod słowami mikahouse, mimo że jestem leworęczna. Btw, coś mi się wydaje, że znamy się z tą panią - autorką tej oto miniaturki i jakże trafnej metafory huddy ;)

Pozdrawiam czarodzieja ^^
NtklN



_________________
Yes, we can.
-----------------------------
'As Jimmy suggested that I'm on heroin, I decided to admit I'm on Methadone. In return I got a bunch of very "friendly" words and a warning about side effects. One of them was already done to me, that was apnea occurs. Ceased to circulate air through my airway, and the pulse was almost imperceptible, but Foreman decided to return it to me stimulating my sensory receptors.' - I looked at him significantly, expected some questions, at the end my story was interesting. I looked more closely, raising single eyebrow slightly. Then Lucas said. 'How?' 'Excellent question. He twisted my nipples! '

PostWysłany: Wto 17:15, 30 Mar 2010
NiEtYkAlNa
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 03 Sty 2010
Pochwał: 5

Posty: 106

Miasto: Houseland
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ramach wyjaśnienia.
Moim zamysłem było porównanie Cuddy do kawy, za której piciem ukrywa się sex (dlatego +13), ale nie tylko.
Lavazza symbolizuje 'zwykłą' dziewczynę, prostytutkę, którą może sobie kupić każdego dnia. A 7 dolarów to bynajmniej niecena prostytutki, a kawy. Cuddy jest tym jedynym, niepowtarzalnym gatunkiem (6 akapit), spotykanym tak rzadko. Moim zdaniem Lisa w pewnym sensie jest właśnie - jak kawa.
Takie było moje zamierznie, choć każda inna, własna interpretacja jak najbardziej wskazana. (:

Dziękuję Wam za poświęcenie uwagi, sklejenie komentarza, podzielenie się opinią. :)

Nitka, dobrze Ci się wydaje i również pozdrawiam. :*



_________________
Avek autorstwa utalentowanej Pietruszki ;*.

PostWysłany: Sro 15:08, 07 Kwi 2010
love
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 11 Lut 2010

Posty: 5

Miasto: na lubelszczyźnie :D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04950 sekund, Zapytań SQL: 15