Bajka numer chyba 17 :D -CISZA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bajka numer chyba 17 :D -CISZA




Odpowiadając na apel Izabelli mój umysł spłodził dosyc pokrecona bajeczke. jest ona alterenatywna wariacja na temat 5x16. Dedykuje Izabelli.


Cisza


Cisza wyległa zza pokrytej kurzem szafy i usiadła, zapadając się głęboko w fotelu. Rozejrzała się po spowitym w mroku pomieszczeniu i odetchnęła ciężko. Było jej ciasno i duszno. Zresztą, chyba nikt na dłuższa metę nie miałby ochoty siedzieć za szafą, gdzie kurz drapie w gardło, a roztocza powodują nieprzyjemne swędzenie. Ot, codzienne mankamenty bycia ciszą.

Ciszy nikt nie lubił. Jej miejsce przy domowym ognisku już dawno zajął buczący telewizor do spółki z wyjącym radiem, którzy stopniowo, acz systematycznie pozbawiali jej kolejnych skrawków domu. W końcu, doprowadzona do ostateczności, wyrugowana z odwiecznego dziedzictwa, znalazła sobie mały i niezbyt wygodny kawałek podłogi za szafą. I tylko czasem, gdy świat postanowił milczeń, ona wylegała ze swego kąta i korzystając z chwili wytchnienia rozkoszowała się otwartą przestrzenią.

Spojrzała z pogarda na telewizor. On był nikim. Rubaszny i hałaśliwy nic tak na prawdę nie wiedział o ich wspólnym Panu. Ona, to co innego. Ona znała go na wylot. Potrafiła czytać w nim jak w otwartej książce. Teraz na przykład –leżał taki przygaszony na kanapie, z rozchełstaną koszulą i zmierzwionymi włosami. Od godziny wpatrywał się w sufit, błądząc oczami po każdym pęknięciu, jakby chciał w wyobraźni prześledzić ich los. Wiedziała nawet co go trapi.

Zaczęło się kilka dni temu. Ze zdumieniem obserwowała jak jej Pan wchodzi do domu i opiera laskę o ścianę. Nagle stała się niepotrzebna. Był jakiś inny. Ukradkiem, chowając się za ścianą, patrzyła przez niedomknięte drzwi od łazienki jak się goli, prasuje koszule, ubiera krawat… Cos się zmieniło. Cos nieuchwytnego, cos, czego długo nie umiała zdefiniować. Teraz dopiero wiedziała czego jej brakowało. Grymas bólu, kilka zmarszczek formujących się w konkretny kształt, malujący na jego twarzy wyraz cierpienia, którego nie było przez kilka dni pojawił się znowu. Dziś nie oparł laski o ścianę.

Cisza poczuła ukłucie zawodu, gdzieś w samym środku nieistniejącego serca

Dłoń mężczyzny sięgnęła do kieszeni. Plastikowe wieczko pomarańczowej fiolki odskoczyło ze znajomym „pyknięciem”. Obracał jeszcze chwile pastylkę miedzy palcami, zanim nie włożył jej do ust z mieszanina niechęci i obrzydzenia.

Wtedy Cisza zdała sobie sprawe, że ten facet już chyba nigdy nie będzie szczęśliwy.

***

Był pewien, że to sen. Bardzo rzeczywisty, ale jednak sen. Myślał, że zdrzemnął się na chwile, ale kiedy otworzył oczy, zobaczył siedząca w fotelu Lisę Cuddy. Nie patrzyła na niego. Jakby nie była świadoma jego obecności. Nagle wstała, wyszła do sypialni, aby po chwili wrócić z dzieckiem na ręku. Ale nie była to Rachel. To był chłopiec. Mówiła cos do niego cicho, a on kwilił wesoło.

- Co Ty do cholery robisz? –zapytał podrywając się gwałtownie na nogi. Wtedy zza placów wybiegła mała dziewczynka, z włosami zaplecionymi w dwa warkoczyki. Przebiegła przez pokój i zniknęła w drzwiach kuchni. Już miał zacząć domagać się wyjaśnień, kiedy nagle obraz zniknął.

Patrzył wstrząśnięty na pusty pokój, zastanawiając się czy na pewno jego organizm zdążył wydalić cały methadol, zanim nie wziął Vicodinu. House nie po raz pierwszy w zyciu miał omamy.

Wtedy usłyszał śmiech. Czysty, szczery śmiech dochodził z kuchni. Wolno, niepewnie, skierował swoje kroki w tamtym kierunku. Kiedy zobaczył jak Lisa Cuddy stoi w jego własnej kuchni, objęta szczelnie ramionami mężczyzny, doznał szoku. Kobieta odchyliła głowę i ponownie wybuchła gromkim śmiechem. Nie widział jego twarzy, ale sylwetka wydała mu się znajoma. Nagle niezmącona pewność uderzyła go niczym obuchem prosto w głowę. Mężczyzną obejmującym Cuddy był on sam.

Wyszedł z kuchni i usiadł w fotelu. Ukrył zmęczona twarz w dłoniach. Dlaczego wszędzie widzi tę kobietę? Dlaczego, nawet ból łatwiej jest znieść, niż świadomość, że jest tak blisko, a tak daleko zarazem… Czy on już zwyczajnie oszalał?

Pukanie do drzwi wyrwało go z zamyślenia.

Wolno poczłapał w ich stronę. Kiedy po drugiej stronie zobaczył administratorkę, był już pewien, że to nie koniec snu. Widać, Morfeusz nie ma dzis dla niego litości. Ale tym razem Cuddy patrzyła wprost w jego oczy. Przewiercała go spojrzeniem, sięgając gdzieś na samo dno jego duszy.

- Obchodzi mnie, bo cie kocham. –Odezwała się w końcu, z cała stanowczością, na jaka było ja stać w takiej chwili.

- Szkoda, że jesteś tylko wymysłem mojej wyobraźni. –Wymamrotał. Podniósł dłoń do jej twarzy i pogładził delikatnie po policzku. Przyciągnął ja do siebie. Była nadzwyczaj realna. Ale, któż nie ma od czasu do czasu tak realistycznych snów?

***

Cisza spojrzała wesoło na obejmującą się parę. Pan oderwał wargi od ust kobiety, które wykrzywiły się w nieznacznym uśmiechu. Kiedy Prowadził ja w do sypialni, czmychnęła szybko za szafę, pozostając nie zauważona. Czas odpocząć. W końcu trochę się dziś napracowała. Tylko czasem pozwalała, żeby człowiek zobaczył w niej jak w lustrze czego na prawdę pragnie. O tak! Ona była lustrem duszy, a nie ten buczący stary grat telewizor…

***

Reszta jest milczeniem.



Autor postu otrzymał pochwałę.

_________________

PostWysłany: Sro 14:15, 25 Lut 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze zatrzęsiesz całym literackim światkiem, Sis! Gdyby ktoś dał mi ten tekst do przeczytania, to pomyślałabym, że to fragment dopiero co wydanej książki pewnego polskiego powieściopisarza (na Zet) :shock: Wymiatasz!


Teraz mogę w spokoju wrócić do Teorii Testów...


Ostatnio zmieniony przez rocket queen dnia Sro 15:15, 25 Lut 2009, w całości zmieniany 1 raz



PostWysłany: Sro 15:07, 25 Lut 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

T., po prostu poezja, miód na moje skołatane nerwy :mrgreen:



_________________

Następny sezon będzie nasz! Nawet "Marian" nam nie przeszkodzi! :mrgreen:
Gusia - moja Bratnia Dusza :wink: Danielek18 - mój młodszy, zÓy i ironiczny brat :mrgreen:

PostWysłany: Sro 15:07, 25 Lut 2009
zaneta94
Grzanka
Grzanka



Dołączył: 16 Lut 2009
Pochwał: 30

Posty: 11695

Miasto: Dziura zabita dechami :P
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem co napisać,
mój rozhulany dziś umysł nie jest w stanie przetworzyć tekstu z górnej półki.
Pomysł na taki podmiot liryczny to chyba coś nowego w twoich opowiadaniach. Jeszcze nie wiem czy lubie tę "ciszę"

A w ogóle to bardzo Ci dziękuję T. Choć wiem, że twoje ciało niedomaga, to Twój umysł i serce są w jak najlepszej formie.

Do usłyszenia wkrótce w tym dziale, mam nadzieję.



_________________
ikonka od woźnego rocket queen

FUS - Frakcja Uaktywnionych Seksoholików

PostWysłany: Sro 22:36, 25 Lut 2009
Lupus
Kot Domowy



Dołączył: 23 Gru 2008
Pochwał: 5

Posty: 3179

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po prostu......... jesteś MISTRZYNIĄ *pada do stóp* :zakochany:!!

świetne. genialne. osnuwające magiczną nicią Ciszy, każące wyłączyć dudniącą muzykę i wsłuchać się w delikatne, wibrujące brzmienie słów..

Cisza jako bohaterka była naprawdę cudownym pomysłem, jako bohaterka niezwykle pozytywna. Pokazując House'owi jego ukryte, zduszone gdzieś na dnie pragnienie szczęścia umożliwiła mu jego wydobycie... Obrazy, w których, jak we śnie, tak i w halucynacjach, on był z Cuddy. Obejmował ją w kuchni, po domu biegały ich dzieci... a potem ona przyszła... Prawdziwa.

Pierwsze sceny, kiedy Cisza rozmyślała o gorzkim powrocie bólu "Pana", były niesamowite................... serio mnie to przejęło, uderzyło z całą siłą nieszczęście House'a. A jednocześnie opisałaś to tak lekko..

Pozdrawiam cię gorącoo i ... i na pewno wydasz kiedyś książkę ;) buziaki:******



_________________

"- And so the lion fell in love with the lamb...
- What a stupid lamb.
- What a sick, masochistic lion" - cytat z "Twilight"

Banner by Ewel
:zakochany:

PostWysłany: Pon 17:54, 02 Mar 2009
amandi
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 26 Gru 2008
Pochwał: 1

Posty: 148

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

T twoje bajki są cudowne, ta oczywiście też :serducho:



_________________


Moje siostrzyczki Nemezis i Sevir i nasza mamuta Maagda
Mój prywatny, jedyny i niezastąpiony kaloryferek Alan
Moja prywatna pisarka zÓych dobranocek, po których nikt nie zaśnie - Guśka

PostWysłany: Pon 19:02, 02 Mar 2009
nimfka
Nietoperek
Nietoperek



Dołączył: 13 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 11393

Miasto: HouseLand
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie zawsze kiedy myślę, że już nic nowego w fikach Huddy nie można wymyślić pojawia się coś niezwykłego. Podobał mi się i pomysł z wprowadzeniem Ciszy i jego wykonanie.

Gratuluję talentu i pozdrawiam :D



PostWysłany: Pon 19:43, 02 Mar 2009
runiu
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 28 Gru 2008

Posty: 101

Miasto: Gorzów Wlkp.
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękna bajka.... :zakochany:
Myślę, że to wystarczy, ponieważ moi przedmówcy napisali wszystko co chciałam Ci przekazać :)
Pozdrawiam i Weny życzę :*



_________________
Marilyn
"Jeśli reguł moralności nie nosisz w sercu, nie znajdziesz ich w książkach..."
"... miłość po prostu jest. Bez definicji. Kochaj i nie żądaj zbyt wiele. Po prostu kochaj.."-
Paulo Coelho
"Miłość prawdziwa zaczyna się wtedy, gdy niczego w zamian nie oczekujesz..."-Antoine de Saint-Exupéry

PostWysłany: Sob 16:42, 07 Mar 2009
minnie
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 24 Gru 2008

Posty: 62

Miasto: Szczecin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest absolutnie niesamowite :shock: :D
Pzdr



PostWysłany: Pon 9:24, 09 Mar 2009
Nestea
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 09 Mar 2009

Posty: 1

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiało eksperymentem artystycznym. Z wielką radością mogę napisać, iż rezultat eksperymentu jest nadzwyczaj satysfakcjonujący! :)



_________________
Jak sobie pościelisz, to mnie zawołaj. ;)

PostWysłany: Pon 14:51, 20 Lip 2009
Ewel
Neskwikowa BiolKuleczka



Dołączył: 23 Gru 2008
Pochwał: 72

Posty: 10183

Miasto: G.||Gdynia
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo przypadła mi do gustu i prosze o kolejne:) :mrgreen:



_________________

PostWysłany: Pią 21:42, 24 Lip 2009
janeczka85
Stomatolog
Stomatolog



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

Posty: 576

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niesamowite... Oryginalne, niezwykłe, piękne. Ile bym dała za taki dar literacki...



PostWysłany: Sob 18:37, 25 Lip 2009
BluePoliceBox
Kardiochirurg
Kardiochirurg



Dołączył: 14 Lip 2009
Pochwał: 6

Posty: 3274

Miasto: Wieliczka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04224 sekund, Zapytań SQL: 15