Ulubione gry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Łyk kultury
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ulubione gry

Temat dotyczy Waszych ulubionych gier (nie tylko komputerowych), które z czystym sercem moglibyście polecić innym dla zabicia nudy :mrgreen:

Korzystając z okazji pozwolę zaprezentować sobie absolutny hit wśród planszówek, czyli Eurobiznes- nasz rodowity odpowiednik Monopoly... idealna na długie jesienne wieczory i imprezy ze znajomymi. Ja zawsze poluję na Austrię i Szwecję :wink:
Do tego dodałbym jeszcze Scrabble, które właściwie poznałem dopiero w tamtym roku, ale od razu mnie wciągnęły :)

Z gier na Pegasusa, mam ogromny sentyment do Battletoads, czyli starych dobrych Żaboli :P i Contry



Grał ktoś w to kiedyś?

Z gier na komputer - pamiętam, jak katowałem Abe'a exodus i Oddysey - jednego przeszedłem, drugiego niestety niet :/
Moją pierwszą grą na kompie był Need for Speed i Jazz Jackrabitt 2
:D



_________________
Bash in my brain And make me scream with pain Then kick me once again,
And say we'll never part...
I know too well I'm underneath your spell,
So, darling, if you smell Something burning, it's my heart.

PostWysłany: Wto 12:44, 06 Kwi 2010
JigSaw
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 24 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 1655

Miasto: Miasto Grzechu
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JigSaw napisał:
Eurobiznes- nasz rodowity odpowiednik Monopoly... idealna na długie jesienne wieczory i imprezy ze znajomymi.

tak! niezliczone letnie wieczory spędzone przy Eurobiznesie... Niestety jestem słaba w rozporządzaniu dobrami i zarówno w Eurobiznes jak i Monopol zawsze przegrywam, i to zazwyczaj jako pierwsza :P

Ale najlepszą grą pod słońcem jest Tabu. Nie ma imprezy bez Tabu.

Z komputerowych tylko The Sims i Tomb Rider.



_________________
Spocznij jedynie w Bogu, duszo moja, bo od Niego pochodzi moja nadzieja. On jedynie skałą i zbawieniem moim, On jest twierdzą moją, więc się nie zachwieję. Ps 62, 6-7
Zapraszam na blog poświęcony Marilyn Monroe :) : http://normajean.blox.pl
ubranko mam od Charlotte_May

PostWysłany: Wto 17:01, 06 Kwi 2010
JustynaLF
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 30 Lip 2009

Posty: 191

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Mario :mrgreen:
To gra, o której nie da się nie wspomnieć. Wręcz ikona :lol:
Któż tego nie pamięta? :hahaha:



_________________

Następny sezon będzie nasz! Nawet "Marian" nam nie przeszkodzi! :mrgreen:
Gusia - moja Bratnia Dusza :wink: Danielek18 - mój młodszy, zÓy i ironiczny brat :mrgreen:

PostWysłany: Sro 14:06, 07 Kwi 2010
zaneta94
Grzanka
Grzanka



Dołączył: 16 Lut 2009
Pochwał: 30

Posty: 11695

Miasto: Dziura zabita dechami :P
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mario to legenda. Chyba jedna z pierwszych gier jakie przeszedłem :mrgreen: Pamiętam jak na początku nie umiałem przeskoczyć pierwszej przepaści a potem już Kupę rozwalałem z zamkniętymi oczami...

A mi się znowu przypomniała złota czwórka i złota piątka z Micromaszynami Robin Hoodem i Go Dizzy Go (taka biała kulka zbierająca owoce)

A może grał ktoś z Was w Wacki? Polska przygodówka- genialna, dołączona była z jednym z pierwszych numerów Cd-Action
W Simsy moja siostra ostro nagina :roll:



_________________
Bash in my brain And make me scream with pain Then kick me once again,
And say we'll never part...
I know too well I'm underneath your spell,
So, darling, if you smell Something burning, it's my heart.

PostWysłany: Pon 18:03, 12 Kwi 2010
JigSaw
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 24 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 1655

Miasto: Miasto Grzechu
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mario... Pamiętam, miałam go na ...dyskietce! Heh, to były czasy :D Gra po prostu kultowa

Eurobiznes Eurobiznesem, ja tam uważam, że Monopoly rządzi chociażby dlatego, że (przynajmniej w mojej wersji) jest tam plac Wilsona ;)


JustynaLF napisał:
Nie ma imprezy bez Tabu

o tak! gra tak prosta a potrafi zająć towarzystwo godzinami

Przychodzą mi do głowy jeszcze karty 8) Tysiąc, poker, w który zdażało mi się grywać na cukierki :hahaha:. I jeszcze kent. Te znaki, za pomocą których porozumiewa się z partnerem^^



_________________

jestem aniołem stróżem Guśki :D :* i Anielską Ciotką Nutt ikonki z własnej szafy FanArt (zapraszam na przymiarki;))

PostWysłany: Pon 20:26, 12 Kwi 2010
Charlotte_May
Dermatolog
Dermatolog



Dołączył: 05 Sie 2009
Pochwał: 8

Posty: 915

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Contra na pegasusie to naprawde był hit, ja pamiętam jeszcze platformówkę "Kangury" na Atari :)

Oprócz tego oczywiście Mario to klasyka.

Z gier niekomputerowych trochę czasu spędziłem na szachach i grze w kości z moją Ś.P. Babcią , pomijając karty grało się jeszcze w chińczyka.

Charlotte wspomniała kenta, oj grało się namiętnie na koloniach i zielonych szkołach szczególnie z dziewczynami fajnie się grało, zawsze miały diametralnie różne znaki i zachowania od naszych co urozmaicało grę.

Była jeszcze gra w butelkę i rozbierany poker ale to jak nauczyciele szli już spać :twisted:



PostWysłany: Wto 12:46, 13 Kwi 2010
Piotrek25
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 13 Kwi 2010

Posty: 7

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Pegasusa to najmilej wspominam wielką trójkę czyli Mario, Contra i Tanki :) Chociaż było też kilka innych fajnych tytułów. Pamiętam te czasy, gdy kupowało się katridże na targu i wymieniało z kolegami...

Komputerowe to oczywiście klasyka: Diablo, Fallout, Baldurs Gate, Age of Empires, Worms, Mugen i gry ekonomiczne z seri Tycoon :roll:

Jeżeli chodzi o karcianki to poker, zwykły i teksas hold'em oraz stare dobre makao. Każda wycieczka szkolna, harcerska czy skromna impreza jest przepełniona grą w makao więc jest to swego rodzaju rytuał :D



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Wto 21:25, 13 Kwi 2010
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hah. :D Mario...Ooj grałam w Mario. :D Ale dawne to dzieje. :D
Z komputerowych grałam jeszcze w Elastomanie, Ice Towerra i jedną z moich ulubionych gier, czyli Wormsy. :D Nasze z kuzynami najbardziej ulubione zajęcie na świecie! ^^ Całe dnie zdarzało nam się przesiadywac na Wormasach, z czego druzyny typu: 'Filipiaki' ( od imienia Filip :P) Albo 'Ewciaki' XD :hahaha: Nie no, kult. :D
Z planszówek, pamietam, że grałam w Jenge, ale nudziała mnie po 10 minutach.
Zdecydowanie preferuję Eurobuissnes. :D Gra się w to jeszcze z młodszymi kuzynami. ^^
A Tabu jest extra! Zawsze gramy na imperzach typu urodziny lub innych rodzinnych spendach. :lol: To jest super. :D Szczególnie jak wypadnie hasło E.T. to wszyscy GO Home! :lol:



_________________

maagdaa - mój prywatny rozczoch z Octoberem w ręce!
Agawa & Nigide- Mhroczne i (nie)zÓe rodzeństwo!, Nuttie Kuzynka 65 stopnia &
Wujek JigSaw.

'Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.'

PostWysłany: Sro 15:53, 14 Kwi 2010
maybe_55
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Paź 2009
Pochwał: 39

Posty: 7635

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JigSaw napisał:
A może grał ktoś z Was w Wacki?

JA!! :D tylko mi się inrtrukcja zgubiła (ta z podpowiedziami) i nie mogę przejść dalej. pożyczysz swoją? :mrgreen:
Ja w ogóle lubie takie gry gdzie trzeba coś robić i rozwiązywać zagadki.



_________________
Wyznaję Chaseronizm totalny :D
Każda Hambarr chaseronowa na pizzę zawsze gotowa
Ależ owszem, zgadza się – ona w schowku kryje się!
- by Chasper:*
Sinaj - my sweet soulmate :*:*
Moja zÓa maagdaa umilająca mi chwile w schowku :twisted: złota lista
Johnny, johnny, john--> http://johnnydepp.blox.pl/html

PostWysłany: Sro 19:35, 14 Kwi 2010
Hambarr
Psychiatra
Psychiatra



Dołączył: 30 Lip 2009
Pochwał: 30

Posty: 3852

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lesio napisał:
Jeżeli chodzi o Pegasusa to najmilej wspominam wielką trójkę czyli Mario, Contra i Tanki


W Tanki ostatnio ostro naginałem z kuzynką całkiem nieźle nam szło i gdzieś przy 30 levelu "niechcący" zabiła orzełka... :roll: Nie ma to jak gra z kobitą, w żabole też graliśmy, ale kilka razy mnie znokautowała i przestaliśmy :x

Co do Contry- jedna z najlepszych gier, pamiętam ile się nachodziłem żeby taką zdybać. Dychę za dyskietkę się płaciło i cały czas w dżojstikach się przyciski psuły, a kiedyś jak starsza wróciła z wywiadówki Pegasus zginął śmiercią tragiczną roztrzaskany na ścianie, potem był kolejny i tak dalej...

W Tabu w życiu nie grałem i nawet nie słyszałem o takiej, ale teraz jak tylko napłyną fundusze to sobie kupię... Trzeba zainwestować, zeby mieć w co pograć z kumplami przy piwku....

A karty, statki, państwa- miasta to nieodłączna część weekendowych wykładów...Do tego Tiger, iPod na uszach- full wypas...
A kto pamięta grę w której stawiało się "kibelek" z kart i wyciągało z pod spodu, kładąc kartę na wierzchu
:hahaha:
Głupia gra, a cieszy :wink:

Hambrrr ja przeszedłem całą bez, najprostsza jest Polska do przejścia, a najbardziej się męczyłem w momencie gdzie trzeba było znaleźć spadające jajko- czy co to tam było (chyba Afryka).
Też kocham przygodówki... Mam ogromny sentyment do Broken Sworda- tyle nieprzespanych nocy *tutaj używałem solucji bo niektóre zagadki mnie przerastały*

Ja właściwie etap gier komputerowych mam już za sobą- jedyne do czego wracam to właśnie Pegasus i kilka oldschool'owych- jedna pozycja która nie znudzi mi się NIGDY to Heroses of Might and Magic III *wygrałem orginalną w konkursie Cd- Action*
Przeszedłem całą Kampanię, chociaż moją ulubioną planszą jest Wojna z opcją Alliens. Na początku grywałem Inferno, potem przerzuciłem się na Nekropolię i wzbogacałem moją armię szkieletorów, a teraz od dwóch lat mam fazę na Bastion - gram Ulandem :D
Złote Smoki, Elfy, Skarbnica- same profity. Znacie tą grę?



_________________
Bash in my brain And make me scream with pain Then kick me once again,
And say we'll never part...
I know too well I'm underneath your spell,
So, darling, if you smell Something burning, it's my heart.

PostWysłany: Pią 19:15, 16 Kwi 2010
JigSaw
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 24 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 1655

Miasto: Miasto Grzechu
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tanki, Mario, Contra, żaba w 1 poście. Te gry wymiatały. Ach te niezliczone godziny przesiedziane przed małym, czarnym urządzonkiem :mrgreen:



_________________
"Be the change you want to see in the world".

PostWysłany: Pią 20:47, 16 Kwi 2010
tic-tac
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 13 Kwi 2010

Posty: 8

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Łyk kultury Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04432 sekund, Zapytań SQL: 15