[House/Chase] Kubkowe rozmowy: bawarka [M]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kubkowe rozmowy: bawarka [M]




Cz. 2 "Bawarka"

Z głośników telewizora co i rusz dobiegały wybuchy śmiechu. Głupawy serial trzymał widzów w objęciach, i choć każdy się tych objęć brzydził, nie umiał się z nich samodzielnie wydostać. Leciał już chyba piąty odcinek, toteż Chase był wdzięczny anonimowej osobie zapamiętale walącej w drzwi za wyrwanie go ze świata zdrad, romansów i absurdalnych zbiegów okoliczności.
Zmienił zdanie, kiedy przekonał się kim był jego gość. Otworzył drzwi na oścież, by stanąć twarzą w twarz z niegdysiejszym szefem.
– House. Co ty tu robisz? – zapytał zdumiony.
Diagnosta próbował go wyminąć, ale drogę zagradzał mu właściciel domu. Westchnął cierpiętniczo.
– Musimy pogadać – zakomunikował House.
Cóż, nie brzmiało to najlepiej. A jeszcze gorzej wyglądało. Chase, wiedziony ciekawością, wpuścił Grega do środka.
– Napijesz się czegoś? – Nie czekając na odpowiedź zostawił House’a w salonie i przeszedł do kuchni. Szybko wstawił wodę.
Wizyty House’a do częstych nie należały. Ostatni raz diagnosta odwiedził go… Nie, chyba jednak go nie odwiedził. To był pierwszy raz. A zatem… Co było na tyle ważne by mogło wymagać wizyty domowej? Czyżby zapadł na unikalną chorobę, którą zauważył tylko House?
Robert doszedł do wniosku, że bez względu na o co chodzi, tej rozmowy na trzeźwo nie przeżyje. Ale przecież nie zaproponuje House’owi wódki.
Po namyśle ściągnął z pułki puszkę z herbatą, z lodówki wyjął mleko, a z szafki butelkę rumu.
Już po chwili wkraczał do salonu z dwoma kubkami bawarki.
House w tym czasie zdążył już wygodnie rozsiąść się w fotelu. Chase zajął drugi.
– Więc… co cię do mnie sprowadza?
– Nie jestem pewien…
– To znaczy?
– Waham się pomiędzy nagłą potrzebą, a desperacją.
Chase, który jeszcze przed przyrządzeniem herbaty pociągnął kilka łyków rumu prosto z butelki natychmiast skojarzył to sobie na swój sposób.
– Ale ty chyba… ty chyba nie…? No wiesz, podejrzewałbym Cuddy, ale nie ciebie…
House spojrzał na niego najwyraźniej zaskoczony.
– O czym ty bredzisz?
– No wiesz, nie obraź się, ale ja jestem z Cameron i…
W głowie House przeskoczyła zapadka. Diagnosta cudem powstrzymał wybuch śmiechu.
– Myślisz, że mógłbym być na tyle zdesperowany żeby ci się oświadczać?
– A nie jesteś? – zdziwił się Chase.
– Nie, idioto!
– Och.
Diagnosta ukrył twarz w dłoniach.
– Ale byłeś blisko.
Robert zrobił wielkie oczy.
– Wychodzisz za mąż?!
House jęknął w duchu.
– Żenię się kretynie. To znaczy nie wiem, czy się żenię, dlatego tu przyszedłem.
– Ale… Ja nie rozumiem czego ode mnie chcesz – przyznał Chase.
House podniósł kubek do ust. Posmakował, skrzywił się lekko, upił większy łyk… I rozpoznał smak rumu. Cóż, może ta herbata nie była jednak taka zła?
– Żebyś mi powiedział, czy powinienem wyjść za pacjentkę, która stawia to jako warunek stawiania diagnozy – wyjaśnił.
Chase gapił się na niego przez chwilę. Łyk herbaty trochę rozjaśnił mu myśli. Przyszła mu do głowy odpowiedź, ale… Nie był pewien czy jest w stanie ją wygłosić na trzeźwo. Wypił bawarkę do dna, rozkoszując się smakiem i lekkim pieczeniem w gardle.
– Dobra. Ożeń się z nią.
House zamrugał.
– Serio? Naprawdę tak myślisz?
– Nie – przyznał Chase. – Ale to właśnie chcesz usłyszeć. I nie pójdziesz sobie, dopóki tego nie usłyszysz. Więc, skoro już to powiedziałem, to wiesz gdzie są drzwi.
Diagnosta spojrzał na niego uważnie. Niespodziewanie nabyta odwaga już gdzieś się ulotniła i Australijczyk kulił się pod wzrokiem House’a.
– Przypomnij mi dlaczego cię zwolniłem?
– I tak nie wrócę.
– To dobrze.
– Przecież…?
– Jesteś jeszcze bardziej naiwny niż kiedyś – oznajmił House, po czym złapał laskę i wyszedł, by odnaleźć kogoś, kto rozstrzygnie sprawę.



_________________
"Może wariaci to tacy ludzie, którzy wszystko widzą tak, jak jest, tylko udało im się znaleźć sposób, żeby z tym żyć."

W. Wharton "Ptasiek"

PostWysłany: Nie 15:18, 14 Cze 2009
scribo
Kochanka klawiatury
Kochanka klawiatury



Dołączył: 25 Lut 2009
Pochwał: 12

Posty: 748

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem pod wrażeniem Twojej pomysłowości. Wymyśliłaś świetną serie lekkich i wesołych opowiadań. Czyta się naprawdę bardzo gładko z uśmiechem na twarzy. Z niecierpliwoscia oczekuje następnych rozmów :D



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Nie 19:38, 14 Cze 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

naprawdę dobre



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Wto 9:48, 23 Cze 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hahaha...
dobre... czułam juz wcześniej gejowski wątek, ale to jest SUUPER
lekkie, fajnie się czyta nawet wyjęte z kontekstu...
gratuluję stylu :)



_________________

Podpis by maybe_55 -> :)

PostWysłany: Wto 23:17, 09 Lut 2010
ola_baca
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 27 Sty 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 880

Miasto: Chrzanów
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

scribo napisał:
– Wychodzisz za mąż?!
House jęknął w duchu.
– Żenię się kretynie.

Jak na Chaesa to bardzo inteligentne zdanie, naprawdę!


A fick jest świetny.
;D



PostWysłany: Pon 13:33, 19 Kwi 2010
basiag95
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 01 Lut 2010

Posty: 97

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03781 sekund, Zapytań SQL: 15