6x18 "Knight Fall"
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

6x18 "Knight Fall"

Wszelkie posty z pytaniami o linki oraz zawierające linki do odcinka będą kończyć się przyznaniem ostrzeżenia.

Dyskusja o odcinku

Opis odcinka: http://www.housemd.info.pl/episodes/22/6x18-knights-fall.html


Ostatnio zmieniony przez ToAr dnia Sro 17:44, 02 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz



_________________
Toaroraptorus vel Szpon Sprawiedliwości
Bywają rozstania niezależne od dwojga.Bolesne bo żadne go nie chce.

PostWysłany: Wto 1:16, 20 Kwi 2010
ToAr
(prze)Biegły Rewident
(prze)Biegły Rewident



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 63

Posty: 11254

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny nijaki odcinek. Ale to już normalka w tym sezonie. Chyba każdy głupi już się domyślił , że w finale sezonu House znowu weźmie Vicodim.



PostWysłany: Wto 15:40, 20 Kwi 2010
rbej
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 14 Kwi 2009
Pochwał: 1

Posty: 52

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem odcinek był super. Super śmieszny. :mrgreen:
Podobał mi się zarówno wątek 'medyczny', znaczy z tymi rycerzami itp. oraz podobał mi się także wątek między House ---> Wilson ----> Sam :lol: Fajnie to wymyślili. :D House'owi do twarzy w przebraniu 'a la dawne czasy', 13 z resztą też. :mrgreen: A ta scena na początku z Housem i Sam :hahaha: Uśmiałam się strsznie przy tym odcinku i ogólnie wypadł dość dobrze. ;)



_________________

maagdaa - mój prywatny rozczoch z Octoberem w ręce!
Agawa & Nigide- Mhroczne i (nie)zÓe rodzeństwo!, Nuttie Kuzynka 65 stopnia &
Wujek JigSaw.

'Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.'

PostWysłany: Wto 16:11, 20 Kwi 2010
maybe_55
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Paź 2009
Pochwał: 39

Posty: 7635

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rbej napisał:
Kolejny nijaki odcinek. Ale to już normalka w tym sezonie.

To przykre, ale muszę się zgodzić :(



PostWysłany: Wto 16:12, 20 Kwi 2010
Akpelan
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 01 Lip 2009

Posty: 9

Miasto: Sanok
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odcinek nie był taki zły,wręcz przeciwnie. A sezon jest dobry. Na pewno nie jest tak intrygujący jak piąty, ale mi się podoba. Co do odcinku, to był zabnawny i ciekawy. To jak House był groźny w relacji z Sam ;)



PostWysłany: Wto 17:53, 20 Kwi 2010
Skibona
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 05 Mar 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 38

Miasto: bielsko-biała
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rbej napisał:
Chyba każdy głupi już się domyślił , że w finale sezonu House znowu weźmie Vicodim.

Ja nie. Już bardizej obstawiam Vicodin, ale jak kto woli...
Jeśli stałoby się tak, jak przewidujesz i święcie wierzysz w niezawodność swojej teorii, stanie się jasne, że scenarzyści utracą swoją dawną nieprzewidywalność. Dlatego żywię cichą nadzieję, że nie rozwiążą tego w tak prosty sposób. Ale to już do spekulacji należy...
Co do odcinka - całkiem okej, jak na tyle, ile udało mi się zrozumieć bez napisów i lektora. Nie wybitny, ale dobry. Kilka momentów, w których wręcz wybuchnęłam śmiechem. Przypadek interesujący ze względu na objawy, jednak jego prowadzenie specjalnie mnie nie zaciekawiło, a szkoda. Plusem jest zaistnienie wszystkich postaci w tym Lucasa. Fajnie poprowadzony Hilson i HUdson - jak za dawnych czasów. Wprowadzenie coraz częstszych rozmó Trzynastki i Chase'a sprawiają, że mam nadzieję ujrzeć coś, co wprowadzi trochę energii do serialu i na razie niezbyt porywajacej fabuły.



PostWysłany: Wto 17:54, 20 Kwi 2010
hattrick
Fikopisarz Miesiąca
Fikopisarz Miesiąca



Dołączył: 18 Cze 2009
Pochwał: 41

Posty: 9231

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż: czaderskie oczka xD
House posługujący się mieczem był świetny.
Myślałam, że zejdę jak rzucił ten tekst o Frodzie i Gollumie :mrgreen:
Chase wyważający drzwi też był boski.
Trzynastce do twarzy w tej sukience ;p

Naprawdę podobało mi się jak House troszczy się o Wilsona. A ta ex żonka ma wyłupiaste oczy i wygląda ciągle jakby się miała rozryczeć.
Jak House patrzył się na tą kopertę to gadałam do monitoru: Otwórz ją! Otwórz! A.. ten nie otworzył! ;[



_________________
"Urodziwym ludziom wydaje się, że świat powinien wybaczać im grzechy, ponieważ istnieją."

PostWysłany: Wto 18:02, 20 Kwi 2010
Shane
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Kwi 2010

Posty: 42

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

House nie wziął Vicodinu!!!

Przypatrzcie się uważnie, na opakowaniu jest napisane "Ibuprofen"!
A odcinek był OK. jeśli tak wam się nie podoba sezon, to go po prostu nie oglądajcie (do tych, co ciągle narzekają). Zawsze jest tak, że mamy sentyment do tego, co już było. Sezon nie jest gorszy, jest po prostu inny. Gdyby wyglądał tak samo jak sezony 1-3, to narzekalibyście, że ciągle to samo. tam też były gorsze odcinki, niedopracowane scenariusze, mało ciekawe wątki. Ale było to coś nowego, jeśli chodzi o konstrukcję głównego bohatera i pomysł (w porównaniu do seriali medycznych), więc oglądało sie inaczej. Wszystko się zmienia, taka kolej rzeczy. I dobrze.



PostWysłany: Wto 18:32, 20 Kwi 2010
cuddy84
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Wrz 2009

Posty: 8

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś napisał że House wziął Vicodin??



PostWysłany: Wto 18:39, 20 Kwi 2010
rbej
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 14 Kwi 2009
Pochwał: 1

Posty: 52

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Źle zinterpretowałam

rbej napisał:
A czy ktoś napisał że House wziął Vicodin??


Żle zinterpretowałam pierwszego posta... Może i na koniec sezonu powróci do nałogu, kto wie. Dużo na to wskazuje. W sumie to trochę brakuje mi tego naćpanego House'a. Ale z drugiej strony, kiedy zacznie znowu brać, to nie będzie nic nowego, znowu powiemy "to już było. powtarzają się". Serial może stracić możliwośc rozwoju postaci, choc może zyskac dramaturgię ;)



PostWysłany: Wto 18:50, 20 Kwi 2010
cuddy84
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Wrz 2009

Posty: 8

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cuddy84 napisał:
Może i na koniec sezonu powróci do nałogu, kto wie. Dużo na to wskazuje


To bardzo delikatnie powiedziane ;)

PS. Nawet jak weźmie, to nie znaczy że w następnym sezonie będzie brał dalej.



PostWysłany: Wto 18:55, 20 Kwi 2010
rbej
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 14 Kwi 2009
Pochwał: 1

Posty: 52

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to dobre miejsce,

Spojler:

ale House w ostatnim odcinku tego sezonu faktycznie łyknie Vicodin, niestety


Co do odcinka - nie mogłam patrzeć na oczy pacjenta, bo mnie przerażały. Ogólnie odcinek nie był zły, ale na łopatki też mnie nie rozłożył. Chase wyważający drzwi - padłam ze śmiechu i tekst 13 "mój Ty rycerzu", rewelka.
Tak jak sądziłam przed obejrzeniem odcinka, najbardziej rozbrajający był nagi Hugh, raj dla moich oczu i wyobraźni, mrau.
Odcinek 3/10.



PostWysłany: Wto 19:02, 20 Kwi 2010
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odcinek fajny, ale po porównaniu z ostatnim wypada trochę gorzej. Kilka zabawnych scen :) Zagadka medyczna w sumie ciekawa. 7/10.
Oj szkoda, nie za bardzo chce by powracał do nałogu, oznaczałoby to, że wszystko co osiągnął poszło na marne :(



_________________

PostWysłany: Wto 19:10, 20 Kwi 2010
pantera mglista
Designer Miesiąca
Designer Miesiąca



Dołączył: 11 Kwi 2010
Pochwał: 3

Posty: 3513

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jak oglądałam House'a, nie oceniałam każdego odcinka. Były po prostu częścią większej całości, która mi się podobała - nie wiem, od którego momentu zaczęłam tak zastanawiać się, pod jakimi względami odcinek był dobry, a pod jakimi nie. Nie można po każdym oczekiwać rewelacji, i dlatego Knight Fall mi się podobał. Po prostu zwykły, schematyczny, house'owy. Ciekawy przypadek medyczny, wreszcie, i wiele fajnych momentów.
Thirteen i "my hero" :mrgreen: Coraz bardziej przekonuję się do duetu Chase + 13.

Cytat:
Co do odcinka - nie mogłam patrzeć na oczy pacjenta, bo mnie przerażały.


Mnie również. A właściwie nie tyle przerażały, co dłuższe ujęcia bezpośrednio na jego twarz były... mało przyjemne.

Wiem, że szósty sezon jest nieporównywalnie gorszy od starszych. Czuję to, kiedy oglądam losowo wybrany odcinek z 1, 2, 3, 4, nawet 5. Ale z drugiej strony to tylko serial i tak jak pisałam nie mam zamiaru rozdrabniać się nad każdym epizodem, na ile był dobry w skali 0-10. Oglądam i będę oglądać aż do końca serialu. ;)



_________________
you look so tired and unhappy
bring down the government
they don't, they don't speak for us
i'll take a quiet life
a handshake of carbon monoxide
no alarms and no surprises


`turtles.`


PostWysłany: Wto 19:35, 20 Kwi 2010
blue papaya
Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny



Dołączył: 16 Mar 2010
Pochwał: 2

Posty: 378

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę dużo krytyki odcinków 6 sezonu i trochę tego nie rozumiem. Zastanawiam się czy to nie jest tak, że oglądacie to tyle czasu i to jest już objaw znudzenia serialem czy coś... no nie wiem, ale jakby tak ostro oceniać każdy odcinek, z wszystkich serii to by się okazało, że sporo osób nie wiadomo jakim cudem ogląda ten serial bo zwyczajnie im się nie podoba. W każdej serii zdarzają się gorsze odcinki, w tej również, ale pisanie, że jest tak strasznie przewidywalne, bo House sięgnie do Vicodinu to przesada. Tak to ja bym mogła prorokiem zostać, bo przewidziałam, np. że Chaseron skończy się ślubem, a teraz takie proroctwo co pewnie was zaskoczy... na końcu będzie Huddy :roll: No przecież to wiadomo od dawna i nie ma co narzekać, wolelibyście żeby udowodnili wam, że są nieprzewidywalni i w ostatnim odcinku sprowadzili np. Lydię czy Stacy i zonk, Huddy nie będzie. To że wróci do Vicodinu też można założyć, wiadomo jaki jest House.

a teraz o nowym odcinku..
Podobał mi się. W pewnych momentach wybuchałam śmiechem i długo się nie mogłam uspokoić :D ten tekst House'a o Frodzie i Gollumie mnie rozbroił mnie totalnie.
13 i House w tych strojach - czadowo :D
uwielbiam zbliżenia na Wilsona i Cuddy :)
rozmowa House'a w biurze z Cuddy, super.
Pacjent mi się podobał ^^ przystojniak :P
Ale Sam.. znaczy fajne sceny ta początkowa i przy kolacji, ale nie podoba mi się ta aktorka, ale to taki mały szczegół :)



_________________

cudo zwane banerkiem od sinaj :)

PostWysłany: Wto 19:42, 20 Kwi 2010
zoś
Rezydent
Rezydent



Dołączył: 09 Lut 2010
Pochwał: 4

Posty: 218

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.06433 sekund, Zapytań SQL: 15