David Morse

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Aktorzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

David Morse

Aktor wcielający się w rolę prywatnego detektywa, Michaela Trittera, David Morse.

Uważa, że granie w klasycznych sztukach, z dobrymi partnerami pomaga w szlifowaniu techniki. Przez sześć lat występował w Boston Repertory Theatre. W Nowym Jorku zaczął odnosić sukcesy w teatrach off-braodwayowskich. Krytycy dobrze przyjęli jego występy w sztuce Samuela Becketta "Czekając na Godota" i "Wieczorze Trzech Króli" Williama Szekspira. Do jego największych osiągnięć teatralnych należy rola w przedstawieniu "How I Learned to Drive". Kreacja Morse'a została wyróżniona: Lucilla Lovtel Award, Drama Desk Award, Drama League Award i Obie Award. Jest bardzo zadowolony z występu w teatralnej wersji "Na nabrzeżach".
Na srebrnym ekranie debiutował w "Inside Moves" (1980) Richarda Donnera. Główną rolę w filmie zagrał John Savage, a Morse wcielił się w gracza baseballowego, który po kontuzji cierpi z powodu samotności i izolacji. Największą popularność przyniosły mu role w filmach i serialach telewizyjnych. W latach 1982 - 1988 występował jako doktor Jacka "Boomera" Morrisona w serialu "St. Elsewhere". Kolejne kreacje nie przyniosły aktorowi satysfakcji. Krytyka doceniła dopiero jego występ w "Personal Foul" (1987) Freda Lichtenfelda. David zagrał oszusta-włóczęgę. Z bardzo dobrym przyjęciem spotkał się debiut reżyserski Seana Penna "Indiański biegacz" (1991) - Morse i Viggo Mortensen zagrali skłóconych braci, którzy próbują ponownie nawiązać ze sobą kontakt. Kolejny film Penna pt. "Obsesja" (1995), zaczyna się w momencie, gdy pijany kierowca (Morse) zabija dziewczynkę. Aktor zagrał dr Petersa w "12 małpach" (1995) Terry'ego Gilliama i komandora Adama Becka w "Negocjatorze" (1998) F. Gary'ego Gray'a. Do znaczących kreacji filmowych można zaliczyć rolę w "Wariatce z Alabamy" (1999) Antonio Banderasa. Pojawił się u boku Toma Hanska w adaptacji powieści Stephena Kinga "Zielona mila" (1999) Franka Darabona. W "Tańczącym w ciemnościach" (2000) Larsa von Triera, grany przez Morse'a Bill, zmusza Selmę Jezkową (Bjork) do popełnienia przestępstwa. W 2000 r. wystąpił także w "Dowodzie życia" Taylora Hackforda.
W plebiscycie "Promising New Actors of 1980" znalazł się w pierwszej dwunastce. Mieszka z żoną Susan Wheeler Duff i trójką dzieci.

opis pochodzi ze strony filmweb.pl

Jak zagrał rolę w House`ie?? Widzieliście go w innych filmach?? Co sądzicie o tym aktorze ??



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Pon 16:38, 14 Gru 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widziałam go w żadnej innej produkcji, ale musżę przyznać, że Trittera zagrał świetnie.
Ta mimika, która doprowadzała mnie do szału i sposób mówienia... Lepszego detektywa nie mogłabym sobie wyobrazić ;) A z twarzy przypominał mi... obrażonego basseta :shock: Nie pytajcie skąd to porównanie, po prostu mi się uroiło.



_________________

,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"

PostWysłany: Pon 17:23, 14 Gru 2009
Salamandra
Psychologiczny Iluzjonista
Psychologiczny Iluzjonista



Dołączył: 27 Gru 2008
Pochwał: 19

Posty: 7968

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile się mnie mylę to widziałam go w "zielonej mili" i jeszcze jakimś tam filmie już nie pamiętam dokładnie jakim...
jak dla mnie to ma spory potencjał który może nie do końca został wykorzystany :)
generalnie wydaje m się że został trochę zaszufladkowany do ról dupków.... ale pomimo tego i tak go lubię :)



_________________

:serducho: Chase :serducho:

PostWysłany: Pon 17:33, 14 Gru 2009
moniia2311
Stomatolog
Stomatolog



Dołączył: 23 Gru 2008
Pochwał: 5

Posty: 543

Miasto: wołomin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiedziałam, że skądś go znam! To przecież Brutal z "Zielonej Mili" ;) Dlatego nigdy nie byłam w stanie znienawidzić Trittera, ciągle kojarzył mi się z kimś dobrym, ciepłym i łagodnym. (:
A jako aktor - jak dla mnie bardzo dobry.



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Pon 17:39, 14 Gru 2009
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy ktoś nie wie czasem czy on nie grał w "Gotowych na wszystko", bo coś mi się zdaję, że grał tego ojca, któremu Susan zabiła matkę i córkę (z powodu wypadku samochodowego) Mąż Susan wziął winę na siebie? poźniej było tam że on ich chce zabić



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Pon 20:44, 14 Gru 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem moje odczucia do niego z House'a- zagrał tak, że miałam ochotę go zabić, czyli chyba spełnił swoją rolę:D
w innych produkcjach nie widziałam, więc może nie będę oceniać;)



_________________
"Nie widziała cię już od miesiąca,
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza!"

PostWysłany: Wto 16:07, 15 Gru 2009
Immortal
Toksykolog
Toksykolog



Dołączył: 13 Kwi 2009

Posty: 1542

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, grał w zielonej mili. Ja go jeszcze pamiętam z Nocny Kurs 2002-2004 byl tam policjantem :) fajnie zagrał w housie ;)



PostWysłany: Nie 16:38, 14 Mar 2010
Skibona
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 05 Mar 2010
Ostrzeżeń: 1

Posty: 38

Miasto: bielsko-biała
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też najbardziej prócz z House'a to kojarzę go z Zielonej Mili, z roli "brutala". I jednak właśnie z tej roli najlepiej go wspominam, a jako aktor jest bardzo dobry i zaangażowany.



PostWysłany: Nie 16:45, 14 Mar 2010
deathspellomega
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 17 Lut 2010

Posty: 82

Miasto: Houseville
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trittera grał super, ale w innej produkcji go nie widziałam.



PostWysłany: Pią 20:06, 21 Maj 2010
Rachel MD
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 24 Kwi 2010

Posty: 70

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakieś 2 tyg. temu oglądałam 'Negocjatora'. Wcielił się tam w rolę... policjanta. I jakoś specjalnie nie zaskarbił sobie u mnie tą rolą sympatii. ;)



_________________

wiolka&maria lucie -> Holmes&Watson <Szpieki> Guśka - siostra, która sypia z krową ~ Nutt - siostrzenica

PostWysłany: Pią 20:09, 21 Maj 2010
wiolka17
Designer Miesiąca
Designer Miesiąca



Dołączył: 10 Mar 2010
Pochwał: 14

Posty: 2928

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Aktorzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.05342 sekund, Zapytań SQL: 15