Studia Medyczne Czy warto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troche żałuję, że nie poszedłem na medycyne, bo ostatnio dowiedziałem się z bardzo wiarygodnego źródła, że średnie zarobki lekarzy w jednym z państwowych szpitali wynoszą ponad 12000 zł brutto. Lekarze zatrudniający się tam zaraz po studiach mają na dzień dobry około 3500-4000 brutto. Nie dziwie sie, że od jakiegoś czasu w ogóle już nie protestują.

[edit] Te 3500-4000 zł to pensja dla początkujących lekarzy pracujących na jeden etat. Sporo starszych lekarzy pracuje na więcej niż jednym etacie, niby nie mogą tak robić, ale sprytnie to obeszli pracując przez pewną ilość godzin na podstawie zwykłej umowy o pracę, natomiast później już na podstawie kontraktu. Ta średnia pensja ponad 12000 zł uwzględnia już te "nadgodziny", więc w przeliczeniu na jeden etat wyjdzie mniej, ale i tak sporo.


Ostatnio zmieniony przez sajmon dnia Pon 1:09, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 2 razy



PostWysłany: Sob 18:51, 25 Wrz 2010
sajmon
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Sie 2010

Posty: 111

Miasto: Warszawa
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm.. 3500-4000 brutto na "dzień dobry"? A nawet jeśli jest to prawda (choć wydaje mi się to grubo przesadzone), to należy pamiętać, że po studiach medycznych (6-letnich) i stażu (ponad rok) jest jeszcze specjalizacja (co najmniej 3 lata), a wiem od swojego profesora medycyny sądowej, że przynajmniej w okolicach Lublina specjalizację ma szansę zrobić tylko niewielki ułamek kończących studia, wystarczy rzucić okiem na fora studiów medycyny by się dowiedzieć, że na jedno miejsce zdarza się nawet kilkudziesięciu chętnych. Podsumowując- taki luksus to to nie jest.



_________________

Już pościeliłem!

PostWysłany: Sob 21:12, 25 Wrz 2010
Gorm
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 10 Mar 2009
Pochwał: 7

Posty: 4029

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gorm napisał:
Hmm.. 3500-4000 brutto na "dzień dobry"? A nawet jeśli jest to prawda (choć wydaje mi się to grubo przesadzone)

W szpitalu, w którym pracuje ta osoba, pensja dla "nowych" jest raczej bliższa 3500 zł, ale wziąlem po uwage, że jest to szpital w małym mieście, założyłem, że w wiekszych miastach pensja ta jest nieco wyższa.

Gorm napisał:
należy pamiętać, że po studiach medycznych (6-letnich) i stażu (ponad rok) jest jeszcze specjalizacja (co najmniej 3 lata), a wiem od swojego profesora medycyny sądowej, że przynajmniej w okolicach Lublina specjalizację ma szansę zrobić tylko niewielki ułamek kończących studia, wystarczy rzucić okiem na fora studiów medycyny by się dowiedzieć, że na jedno miejsce zdarza się nawet kilkudziesięciu chętnych. Podsumowując- taki luksus to to nie jest.

Ale jeszcze nie słyszałem o absolwencie studiów medycznych, który przez dłuższy okres czasu nie mógłby znaleźć pracy w medycynie.
Zgadzam się, że nie dla wszystkich lekarzy praca to luksus, ale z całą pewnością można powiedzieć, że to dobrze sytuowana grupa społeczna.


Ostatnio zmieniony przez sajmon dnia Sob 13:15, 12 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz



PostWysłany: Sob 22:02, 25 Wrz 2010
sajmon
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Sie 2010

Posty: 111

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gorm napisał:
Hmm.. 3500-4000 brutto na "dzień dobry"? A nawet jeśli jest to prawda (choć wydaje mi się to grubo przesadzone), to należy pamiętać, że po studiach medycznych (6-letnich) i stażu (ponad rok) jest jeszcze specjalizacja (co najmniej 3 lata), a wiem od swojego profesora medycyny sądowej, że przynajmniej w okolicach Lublina specjalizację ma szansę zrobić tylko niewielki ułamek kończących studia, wystarczy rzucić okiem na fora studiów medycyny by się dowiedzieć, że na jedno miejsce zdarza się nawet kilkudziesięciu chętnych. Podsumowując- taki luksus to to nie jest.

"W okolicach Lublina": słowa-klucz. Wytłumaczenie tego faktu jest banalnie proste- Lublin to miasto bardzo lubiane przez studentów medycyny, a że część zostaje tam po studiach, stąd taka ilość specjalistów.



_________________
"Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda..."

PostWysłany: Sob 22:49, 25 Wrz 2010
JaToNieOn
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 21 Mar 2010

Posty: 59

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sajmon napisał:
Zgadzam się, że nie dla wszystkich lekarzy praca to luksus, ale z całą pewnością można powiedzieć, że to dobrze sytuowana grupa społeczna.


To jasne :) ja tylko zauważyłem, że nie tak łatwo dostać się do tej grupy jak się wydaje ;)

JaToNieOn napisał:
"W okolicach Lublina": słowa-klucz. Wytłumaczenie tego faktu jest banalnie proste- Lublin to miasto bardzo lubiane przez studentów medycyny, a że część zostaje tam po studiach, stąd taka ilość specjalistów.


Z tego co wiem, jest to problem o zasięgu większym niż jedno miasto. Zwłaszcza, że jest poruszany na różnych forach dotyczących studiów medycznych. Poza tym, nie tylko Lublin jest miastem gdzie jest dobry i lubiany Uniwersytet Medyczny :). O Lublinie napisałem tylko dlatego, że mam tam informacje z pierwszej ręki.



_________________

Już pościeliłem!

PostWysłany: Wto 7:57, 28 Wrz 2010
Gorm
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 10 Mar 2009
Pochwał: 7

Posty: 4029

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gorm napisał:
Poza tym, nie tylko Lublin jest miastem gdzie jest dobry i lubiany Uniwersytet Medyczny

Słyszałem, że Lubelski Uniwersytet Medyczny jest lubiany, bo trudno stamtąd wylecieć i miasto jest tanie :wink:



PostWysłany: Wto 9:08, 28 Wrz 2010
sajmon
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 29 Sie 2010

Posty: 111

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ujmę to tak... Powiedzmy sobie szczerze- są specjalizacje bardziej i mniej lubiane. Do tych pierwszych zaliczyć można pediatrię, do drugich- geriatrię. Tak było, jest i będzie. Jeśli ktoś chce zrobić specjalizację, zrobi ją, a problemem może być tylko miejsce.



_________________
"Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda..."

PostWysłany: Sro 18:54, 29 Wrz 2010
JaToNieOn
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 21 Mar 2010

Posty: 59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04611 sekund, Zapytań SQL: 15