Internet - miejsce szczerości czy fałszu?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Internet - miejsce szczerości czy fałszu?

Moi drodzy,
wkrótce wezmę udział w pewnej konferencji, której tematem przewodnim jest Internet a prawda. Byłoby mi bardzo miło gdybyście zechcieli wypowiedzieć się na ten temat. Chodzi mi o to, że z jednej strony w Internecie często ludzie kłamią. Szczególnie przedstawiając siebie, na przykład w profilach portali społecznościowych. Z drugiej strony jednak, blogi czy fora pokazują, że to w Internecie potrafimy się "otworzyć" bardziej niż w realu.
Więc jak to jest w rzeczywistości? Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć? Wreszcie, czy TOBIE zdarza się mijać z prawdą korzystając z Internetu czy raczej to właśnie w sieci pokazujesz prawdziwe oblicze?
proszę o opinie na temat i komentarze :)



_________________

jestem aniołem stróżem Guśki :D :* i Anielską Ciotką Nutt ikonki z własnej szafy FanArt (zapraszam na przymiarki;))

PostWysłany: Nie 22:01, 01 Maj 2011
Charlotte_May
Dermatolog
Dermatolog



Dołączył: 05 Sie 2009
Pochwał: 8

Posty: 915

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy temat.
Sama mam nie do końca sprecyzowane zdanie na ten temat.
Osobiście nie znoszę kłamstwa,fałszu uważam że jest to gorsze od wszystkiego innego na świecie. W internecie sama podaję prawdziwe informacje, a jak czegoś nie wiem na 100%, to uprzedzam ludzi.
Uważam też, że w internecie jest dużo osób które chcą się dowartościować i przez internet "kozaczą" natomiast jak się ich spotka w realu to już tacy mocni w gadce nie są. Internet stał się miejscem gdzie ludzie myśląc, że są 100%owo anonimowi wygarniają innym co o nich myślą, nie zostawiając suchej nitki na nich. Sama mieszkam w mieście, które posiada stronę internetową na której wiecznie w komentarzach słychać tylko słowa które skierowane do różnych osób nadają się tylko by je ocenzurować.
Zgadzam się z tym, że ludzie są bardziej otwarci przez internet niż w realu. Osobom nieśmiałym i zakłopotanym czy z problemami jest o wiele łatwiej pisać i widzieć tylko odpowiedzi innych niż mówić i patrzeć w oczy drugiej osobie. Nie chce też twierdzić, że w internecie są sami kłamcy i oszuści, bo tak nie jest. Znam mnóstwo dobrych ludzi tak samo szczerych jak w realu. Przez internet poznałam też wielu ludzi, którzy tak jak ja starają się innym nie kłamać. Niestety też znam ludzi, którzy kłamią niesamowicie. Mimo tego iż czasem znam prawdę, oni brną głębiej w swoich kłamstwach i głębiej. Niestety tak już jest. Człowiek nie widząc drugiej osoby, czuje się silniejszy, mocniejszy.
Pisząc o swoim mieście i o nienawiści ludzi względem siebie- chodząc po mieście jest całkiem spokojnie. Owszem zdarzają się afery różne, ale nie są one takie częste. I jak widać w internecie cwaniak, a na żywo mięczak.
Przez internet może stać się komuś krzywda. Często słyszy się o dzieciach które zawierały znajomości z "rówieśnikami" i umawiały się z nimi na spotkania. Potem okazywało się, że to pedofil na tym spotkaniu. Nawet powstała reklama o tym dobrze pewnie wam znana -> Cześć nazywam się Ania i mam 12lat. Cześć tu Wojtek też mam 12lat...

Dlatego też czytając różne wypowiedzi od ludzi nie należy im wierzyć od razu.
Dzięki za uwagę ; ]
Trochę nieskładnie to napisałam, ale zawsze jak mam dużo myśli naraz to piszę jak pokręcona :mrgreen:



_________________

PostWysłany: Nie 22:28, 01 Maj 2011
black_angel
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 12 Cze 2010

Posty: 88

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Interesujący temat.
Moim zdaniem trudno stwierdzić czy internet to miejsce szczerości czy fałszu. Anonimowość, którą zachowujemy w internecie pozwala nam na bezgraniczną szczerość. Nie musimy się obawiać późniejszych konsekwencji prawdy.
Oczywiście działa to też w drugą stronę inni nie widzą naszej twarzy, nie znają naszej osobowości. Dzięki czemu możemy wygenerować sobie nowy charakter, możemy stworzyć osobę idealną okłamując w wypowiedziach, fałszując dane na profilu.
Istnieją ludzie którzy chcą się popisać. piszą co to oni nie dokonali, bo wiadomo że nikt nie może sprawdzić jak to naprawdę jest.
W necie grasuję wielu oszustów i naciągaczy, ale też można poznać wielu ciekawych ludzi.
Takie moje zdanie
To tak ogólnie i na szybko.



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Pon 19:08, 02 Maj 2011
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie to zależy gdzie.
Jeśli chodzi o strony, na których mogą się znaleźć moi znajomi, dalsi lub bliżsi, aż tak strasznie szczera nie jestem, ale nie posuwam się do kłamstwa, bo i po co? Ja i tak będę znać prawdę. Nie stanę się kimś lepszym.
Jeśli mam ten komfort, że dopiero wnikam w otoczenie, wiem, że nie spotkam na danej stronie mojej koleżanki/ ciotecznej siostry wujka Wieśka/ chłopaka znajomej, to pozwalam sobie na wiecej szczerości niż normalnie, ot co.
Co doskonale obrazuje cytat

Cytat:
Internet taki był. Przypominał trochę konfesjonał, a rozmowy - rodzaj grupowej spowiedzi. Czasami było się spowiednikiem, czasami spowiadanym. To czyniła ta odległość i ta pewność, że zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.

;)



_________________

PostWysłany: Pon 19:41, 02 Maj 2011
jeanne
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 50

Posty: 11087

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.05737 sekund, Zapytań SQL: 15