[House] /untitled/

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

/untitled/




wiem, jestem nowa, a od razu pcham się na głęboką wodę. Ale po porostu uwielbiam pisać fanfictiony ^^" mam nadzieję że się spodoba i że w ogóle ktoś go przeczyta ;p

poprawiłam te braki akapitów i dialogi, bardzo przepraszam za ten nie wybaczalny błąd!
---

-House, nie myśl sobie, ze odpuszczę ci twój dzisiejszy dyżur w klinice, dlatego
daruj sobie wszelkie wywody i wracaj do pracy.- rzuciła krotko Cuddy, gdy diagnosta wparował do jej gabinetu.

Nie raczyła nawet unieść głowy znad papierów, które wypełniała, aby na niego spojrzeć. Zresztą, niepokoiła ja ta jego spostrzegawczość. Mógłby dojrzeć w jej oczach cos, czego na pewno nie życzyłaby sobie mu ujawniać. Przynajmniej teraz... Mężczyzna jęknął i wyciągnął z kieszeni
pojemnik z Vicodinem.

-A gdybym tak łyknął kilka tabletek więcej i dopiero tam poszedł?- zastanowił się głośno, obracając fiolkę w dłoni.

Administratorka postanowiła go zignorować, chociaż nie przyszło jej to z łatwością. House należał do tego typu ludzi, których po prostu nie da się zlekceważyć. Lekarz usiadł...a raczej zwalili się na kanapę i łyknął jedna tabletkę swojego lekarstwa. Gapił się chwile na dekolt swojej przełożonej, czekając jak go za to ochrzani, ale ona dalej udawała, ze sterty dokumentów są ciekawsze od niego. Co było oczywiście bzdura i obydwoje doskonale o tym wiedzieli...
Przynajmniej House był tego pewien na sto procent. No bo, co mogło być bardziej interesującego od niego?!
Ból w jego nodze zmniejszył się na tyle, ze wstał z kanapy.

-No wiec Cuddy, wysyłasz swojego najlepszego lekarza do tego przedsionka piekieł. A wiec żegnaj....- zakończył z udawanym dramatyzmem.
Wyszedł z gabinetu, stukając laska, a administratorka pozwoliła sobie na lekki uśmiech.
-Powodzenia, House...- Szepnęła rozbawiona...

Diagnosta otworzył drzwi prowadzące do "przedsionka piekieł" i obrzucił morderczym wzrokiem tłum pacjentów, którzy natychmiast zaczęli szeptać miedzy sobą.
Skierował się do gabinetu oznaczonego numerem 1. Wszedł do środka i zatrzymał się w pół kroku do fotela.
Pod oknem stała młoda dziewczyna jeansowych spodniach i w burgundowej koszuli. Była odwrócona do niego tyłem i prezentowała swą zgrabna figurę. Długie, czarne jak smoła losy opadały jej na plecy, sięgając pasa. Greg przypatrywał się nieznajomej przez chwile, zastanawiając się, skąd ona się tu wzięła.

-Doktor Gregory House to pan?- Rozległ się wysoki, lodowaty głos z akcentem godnym brytyjskich wyższych sfer.

-Nie, ja jestem Hilary Clinton.- mruknął niezbyt uprzejmie.

Dziewczyna odwróciła się powoli. Na pięknej twarzy oraz dekolcie miała dużą ilość podkładu i pudru, ale dłonie pozbawione kosmetyków, ujawniały nieludzko blada skore.
Zauważyła jego wzrok i schowała dłonie za siebie. Uśmiechnęła się z politowaniem, ale w jej mętnych, brązowych oczach można było dostrzec błysk złości.

-Słyszałam, że zajmuje się pan wyłącznie dziwnymi i trudnymi przypadkami medycznymi, a takie błahe sprawy jak katar czy kaszel pana denerwują. Dlatego nienawidzi pan pracować w klinice. A tymczasem można tutaj spotkać bardzo interesujące osoby...

-Kim ty do diabla jesteś?- przerwał jej lekarz. Nie miał ochoty droczyć się z pacjentami, wolał ich jak najszybciej spławić.

-Proszę wybaczyć, ze się nie przedstawiłam, ale nie zdradzam takich informacji dopóki nie będę mieć pewności, że mogę danej osobie zaufać.

-Więc w takim razie, już sobie pójdziesz?- zapytał z nadzieja, a po chwili dodał -albo nie, nie idź. Masz zgrabny tyłek...
---
CDN może...


Ostatnio zmieniony przez korose dnia Nie 21:10, 24 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz



PostWysłany: Nie 20:02, 24 Maj 2009
korose
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Maj 2009

Posty: 5

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, taka uwaga, zanim przeczytam... Byłoby korzystniej, gdybyś dialogi oddzieliła, każda wypowiedź od nowego wersu.



_________________

"Rise and rise again until lambs become lions"

PostWysłany: Nie 20:15, 24 Maj 2009
matrixa1
Dermatolog
Dermatolog



Dołączył: 21 Lut 2009
Pochwał: 6

Posty: 942

Miasto: Legionowo
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PO PIERWSZE:
AKAPITY!!!
ze względu na szacunek dla moich starych oczu, które codziennie śleczą nad kodeksami uprzejmie prosze o podzielenie tekstu na akapity. Bo czytanie takiego zbitka tekstu maksymalnie zniechęca.

Po drugie, gdyby nie ciekawe kilka pierwszych zdań i fakt, że mnie wciągnęło, pewnie bym nie przeczytała ze względu na "po pierwsze" -patrz wyżej.

Zatem jest ciekawie, masz bogaty język, pomysł tez mi sie podoba. Dobrze wyważone opisy i dialogi. Tak na prawdę ciężko mi wiecej napisać, bo cały czas rozpraszał mnie brak akapitów i oddzielenia dialogów...

Pozdrawiam T.



_________________

PostWysłany: Nie 20:20, 24 Maj 2009
T.
Mecenas Timon
Mecenas Timon



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 37

Posty: 2458

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fik całkiem niezły, tylko pamietaj o układzie fika bo jak wszystko jest poukładane to wygląda to lepiej i lepiej się czyta...



_________________
FUS forever

sis - Sevir :**

... i dopiero wtedy stało się światło

"you are still terribly afraid to be hurt, your imaginary sadism shows that. so afraid to be hurt that you want to take the lead and hurt first." "Only with you, eternity wouldn't be boring."

PostWysłany: Nie 20:57, 24 Maj 2009
Caellion
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 15

Posty: 5591

Miasto: Bełchatów/łódź
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz przepraszam za te akapity itp ^^" po prostu ja nigdy nie ujawniałam swojej twórczości na żadnym forum,a i większej ilości ludzi i stąd te moje błędy. Ale obiecuję poprawę :D



PostWysłany: Nie 21:20, 24 Maj 2009
korose
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Maj 2009

Posty: 5

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

korose napisał:
CDN może...

Przepraszam bardzo, bo chyba nie doczytałam: Jakie MOŻE? Na pewno! To nie jest skończone!! Ja chcę całość!



_________________

"Rise and rise again until lambs become lions"

PostWysłany: Pon 12:28, 25 Maj 2009
matrixa1
Dermatolog
Dermatolog



Dołączył: 21 Lut 2009
Pochwał: 6

Posty: 942

Miasto: Legionowo
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

matrixa1 napisał:
korose napisał:
CDN może...

Przepraszam bardzo, bo chyba nie doczytałam: Jakie MOŻE? Na pewno! To nie jest skończone!! Ja chcę całość!


no ok ok ;p postaram się napisać coś dalej i nie zapomnieć już o tych akapitach ^^" fajnie że ktoś się zainteresował moją pisaną twórczością ;D jesteście pierwszymi osobami, które czytają coś mojego xD



PostWysłany: Pon 13:38, 25 Maj 2009
korose
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Maj 2009

Posty: 5

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja czytam z poprawkami wiec jestem zadowolona i mam nadzieje ze niedługo pojawi sie kolejna część:) pozdrawiam



_________________

PostWysłany: Pon 19:38, 25 Maj 2009
janeczka85
Stomatolog
Stomatolog



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

Posty: 576

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zostało jeszcze kilka literówek ;)

Ogólnie sama koncepcja pięknej kobiety z rzadką chorobą choć nie nowa, to jednak ciekawa. Scena z Cuddy wydała mi się trochę... ciężka - jakby wrzucona na siłę. Rozumiem, że była tam po to, aby zasugerować czytelnikowi, że Lisa wie coś więcej niż H. Dzialogi też przydałoby się bardziej przyprawić.

Czekam na dalszą część.



_________________

POLSKA! BIAŁO-CZERWONI!

PostWysłany: Czw 8:36, 28 Maj 2009
Syśka
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 16 Lut 2009
Pochwał: 15

Posty: 2076

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04262 sekund, Zapytań SQL: 15