Sela Ward
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Aktorzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sela Ward

Sela Ann Ward (ur. 11 lipca 1956 roku w Meridian, w stanie Mississippi) - amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa.



Jest najstarsza z czworga dzieci inżyniera elektrycznego Granberry'ego Hollanda Warda i Annie Kate Ward (zm. w 2002 na raka jajnika). Ma młodszą siostrę Jennę (ur. 1957) i dwóch młodszych braci - Berry'ego (ur. 1959) i Brocka (ur. 1961). W 1977 otrzymała dyplom ukończenia wydziału sztuki i reklamy na Uniwersytetu Stanu Alabama w Tuscaloosa, gdzie występowała jako jedna z cheerleaderek studenckiej drużyny sportowej Crimson Tide, była królową uroczystości homecoming.

Kiedy rozpoczęła pracę w Nowym Jorku jako rysownik scenopisów obrazkowych dla multimediów, została dostrzeżona przez agencję dla modelek Wilhelmina Models i rozpoczęła karierę jako modelka, występiła w ponad dwudziestu telewizyjnych reklamach, m.in. promujących kosmetyki Maybelline. Z czasem przeprowadziła się do stanu Kalifornia, w 1983 roku podjęła studia aktorskie w Los Angeles oraz zagrała w komedii Blake'a Edwardsa Mężczyzna, który kochał kobiety (The Man Who Loved Women, 1983) u boku Burta Reynoldsa, Julie Andrews i Kim Basinger. Zabłysnęła rolą Hilary Adams w operze mydlanej CBS Emerald Point N.A.S. (1983-84), gdzie swoją karierę rozpoczynali Richard Dean Anderson i Andrew Stevens.

Niebawem powróciła na kinowy ekran w komediowym westernie Ballada o koniokradzie (Rustlers' Rhapsody, 1985) z Tomem Berengerem, komedii Nic ich nie łączy (Nothing in Common, 1986) u boku Toma Hanksa, dramacie sensacyjnym Prawo ze stali (Steele Justice, 1987), komedii Hallo znowu (Hello Again, 1987) z Shelley Long, thrillerze Ścigany (The Fugitive, 1993) u boku Harrisona Forda, komedii Obywatele prezydenci (My Fellow Americans, 1996) u boku Jacka Lemmona i Lauren Bacall, dramacie Klub 54 (54, 1998) z Neve Campbell i Ryanem Phillippe, komedii Uciekająca panna młoda (Runaway Bride, 1999) u boku Julia Roberts, Richardem Gere i Joan Cusack oraz melodramacie Rafa (The Reef, 1999) z Timothy Daltonem.

Wystąpiła w komedio-dramacie CBS Druhny (Bridesmaids, 1986) z Shelley Hack oraz miniserialu ABC Christine Cromwell (1990) z tytułową rolą Jaclyn Smith. Za kreację wywodzącej się z cyganerii alkoholiczki Teddy Reed w serialu NBC Siostry (Sisters, 1991-93) odebrała w 1994 roku nagrodę Emmy i była nominowana do nagrody Złotego Globu. W sitcomie NBC Frasier (1997) pojawiła się jako supermodelka/zoolog Kelly Easterbrook. Rola Lily Sammler w serialu ABC Jeden raz i znowu (Once and Again, 1999-2002) z Billem Campbellem i Shane West i Jasonem Dohringiem przyniosła jej nagrodę Emmy i nagrodę Złotego Globu.


Podczas studiów na Uniwersytetu Stanu Alabama w Tuscaloosa spotykała się z futbolistą Miami Dolphin - Bobem Baumhowerem (ur. 1955). Spotykała się z aktorami - Richardem Deanem Andersonem (1983-86) i Peterem Wellerem (1987-90). W dniu 23 maja 1992 roku poślubiła Howarda Shermana. Mają dwoje dzieci - syna Austina (ur. 13 maja 1994) i córkę Anabellę (ur. 30 maja 1998).


?ródło: Wikipedia



PostWysłany: Pią 23:40, 19 Gru 2008
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak mam być szczera, to bardzo lubie jej sposób grania różnych postaci, ale przez ten botoks uśmiech wygląda u niej jakby był przyklejony. To jedyne co mi przeszkadza oglądając np. Dirty Dancing 2. Ma piękną barwe głosu :jupi: zazdroszcze



PostWysłany: Wto 19:56, 23 Gru 2008
Lady K.
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Gru 2008

Posty: 19

Miasto: Chojnice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tę kobietę kojarzę tylko i wyłącznie z 2 sezonu "Dr House'a", a mając zaledwie taką próbkę materiału mogę być strasznie nieobiektywna. Tak, czy inaczej, postać Stacy naprawdę polubiłam. Była, bowiem świetnie napisana. Gra Seli Ward pozostawiała natomiast bardzo wiele do życzenia - przez ten przeklęty botoks, którym wypełniła swoją twarz do absolutnych granic możliwości, aktorka zupełnie nie potrafiła oddać stanów emocjonalnych granej przez siebie postaci; ograniczała się wręcz do delikatnego uśmiechu i otwierania oczu nieco szerzej, niż przeciętny człowiek ma w zwyczaju. Prawdziwa kamienna twarz. Rozumiem, że Hollywood rządzi się własnymi prawami, ale niektórzy od razu muszą iść na całość (jakkolwiek to brzmi).



PostWysłany: Wto 20:05, 23 Gru 2008
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zupełnie niepodobna według mnie



_________________
Toaroraptorus vel Szpon Sprawiedliwości
Bywają rozstania niezależne od dwojga.Bolesne bo żadne go nie chce.

PostWysłany: Sob 23:40, 27 Gru 2008
ToAr
(prze)Biegły Rewident
(prze)Biegły Rewident



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 63

Posty: 11254

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo podobna! Mylić mogę jedynie ciuszki i nieco mocniejszy makijaż (aniżeli na planie serialu). W ogóle, kobieta miała kapitalne sesje zdjęciowe! Przekopałam neta i nie mogłam się napatrzeć ;-)


Kilka starych fotek:

Crimson Tide cheerleaders of 1976: Debbie Purifoy, Carol Wheeler, Sela Ward, Sandra Whitehead, and Beth Troxell.


Sela to ta po lewej:


Na planie serialu "Sisters":




...i jeszcze aktorka w wieku 50 lat:



Pytanie: Czy ktoś widział "Klub 54"? Film sprzed 10 lat. Sela zagrała tam drugoplanową rolę... Nie wiem, czy warto, dlatego prosiłabym o konstruktywny komentarz :D

Cytat:
Pod koniec lat siedemdziesiątych klub 54 był najpopularniejszym i najbardziej ekskluzywnym nocnym klubem w USA. To tutaj bawiły się największe gwiazdy ówczesnej popkultury (min. Farrah Fawcett, Truman Capote i Andy Warhol, a nawet dzisiejszy laureat dwóch Oscarów Kevin Spacey, który przyznał w jednym z wywiadów, że wchodził tam "na krzywy ryj" udając różne sławy), a conocne, suto zaprawione narkotykami i seksem szalone imprezy przeszły już do historii. W filmie debiutanta Marka Christophera (również autora scenariusza), oglądamy ostatnie miesiące "z życia lokalu" oczami młodego Shene'a O'Shea (przystojny Ryan Phillippe, znany ze "Szkoły uwodzenia"), który najpierw zostaje kelnerem, a potem, stopniowo pnie się coraz wyżej w hierarchii pracowników



PostWysłany: Nie 12:41, 28 Gru 2008
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z dziećmi?



_________________
Toaroraptorus vel Szpon Sprawiedliwości
Bywają rozstania niezależne od dwojga.Bolesne bo żadne go nie chce.

PostWysłany: Nie 12:49, 28 Gru 2008
ToAr
(prze)Biegły Rewident
(prze)Biegły Rewident



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 63

Posty: 11254

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka innych jeszcze zdjęć:





PostWysłany: Nie 13:04, 28 Gru 2008
Madlen
Onkolog
Onkolog



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 4

Posty: 3092

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mam ją na DVD w "Dirty Dancing 2". I zauważyłam parę gestów, które w serialu miała Stacy *mówi z dumą*. Swoją drogą, niezła z niej aktorka ;)



_________________

"- And so the lion fell in love with the lamb...
- What a stupid lamb.
- What a sick, masochistic lion" - cytat z "Twilight"

Banner by Ewel
:zakochany:

PostWysłany: Nie 15:44, 28 Gru 2008
amandi
Stażysta
Stażysta



Dołączył: 26 Gru 2008
Pochwał: 1

Posty: 148

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obejrzałam słynny "Klub 54" (O borze liściasty, jak chciałabym tam być! Czemu urodziłam się tak późno i... czemu właśnie w Polsce?!?!) Sela wcieliła się w tym filmie w postać producentki muzycznej Billie Auster - kobiety, znającej "wszystkich wielkich ze światowej sceny muzycznej". Pojawiła się, co prawda, zaledwie w kilku scenach (czterech, jeśli dobrze liczę), ale... za to w jakich scenach! :D Pierwsza: wciąga kokę (ok.30 minuty), druga: idzie na całość z głównym bohaterem (młodszym od niej o jakieś ćwierć wieku, ale to tak btw), trzecia: elegancka kolacja, no i... ostatnia - w podziemiach najsłynniejszego klubu na świecie, gdzie zabawiała się cała ówczesna śmietanka towarzyska. Jeśli macie możliwość i lubicie tego typu filmy (w których wieje klimatem lat 70. i zewsząd rozbrzmiewa muzyka disco), to polecam gorąco! :D



PostWysłany: Sro 11:56, 31 Gru 2008
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja vardzo lubie Sele,ponieważ jest bardzo dobrą aktorką.Również jak Lisa ma piękny uśmiech.
Pare fotek z housa zezonu 2










_________________


Znalazłam siostrę- sylrich my sis forever :*

"When the land slides and when the planet dies, that's when I come back to you"

PostWysłany: Pią 18:23, 13 Mar 2009
kasia2820
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 21 Sty 2009
Pochwał: 3

Posty: 1087

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Tak na tym zdjęciu Sela mi naszą Danusię przypomniała :shock:

Aktorka piękna i moim zdaniem utalentowana, szkoda że nie dostała angażu do dziewczyny Bonda :roll: Odrzucała też role które mogły przynieść jej ogromną popularność :?

Foty z jej udziałem wymiatają :twisted:

Link do moich ulubionych fotek z S.W



_________________
Bash in my brain And make me scream with pain Then kick me once again,
And say we'll never part...
I know too well I'm underneath your spell,
So, darling, if you smell Something burning, it's my heart.

PostWysłany: Pią 11:07, 27 Mar 2009
JigSaw
Diabetolog
Diabetolog



Dołączył: 24 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 1655

Miasto: Miasto Grzechu
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie Sela jest piękną kobietą, naprawdę utalentowaną, delikatną... po prostu cudo :). Uwielbiam ją wprost. Może narażę się miłośnikom Lisy, ale zdecydowanie wolę Selę ;).



PostWysłany: Wto 23:43, 02 Cze 2009
Kalpana
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 23 Maj 2009
Pochwał: 22

Posty: 4292

Miasto: Mława
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem gra całkiem nieźle, ale nie powiedziałabym, że wybitnie. W "Dirty dancing 2" zagrała trochę wredną babę. Ehhh... chyba nie ma szczęścia do grania pozytywnych postaci, a szkoda, bo jest bardzo ładną kobietą.



PostWysłany: Czw 19:27, 18 Cze 2009
hattrick
Fikopisarz Miesiąca
Fikopisarz Miesiąca



Dołączył: 18 Cze 2009
Pochwał: 41

Posty: 9231

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fajnie zagrała Stacy





_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Pon 15:52, 10 Sie 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

świetnie wygląda na tych ostatnich fotkach :D to jakieś stare zdjęcia?



_________________


Moje siostrzyczki Nemezis i Sevir i nasza mamuta Maagda
Mój prywatny, jedyny i niezastąpiony kaloryferek Alan
Moja prywatna pisarka zÓych dobranocek, po których nikt nie zaśnie - Guśka

PostWysłany: Pon 21:18, 10 Sie 2009
nimfka
Nietoperek
Nietoperek



Dołączył: 13 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 11393

Miasto: HouseLand
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Aktorzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04669 sekund, Zapytań SQL: 15