Ekipa House'a w Polsce - czy to w ogóle możliwe?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ekipa House'a w Polsce - czy to w ogóle możliwe?

Ok, brzmi równie prawdopodobnie jak wizyta małych, zielonych ludzików... ale może nie aż tak?
Włosi mieli u siebie Lisę, Francuzi - Hugh... teraz nasza kolej!
Z racji młodego wieku mogę sobie pozwolić na odrobinę naiwności i zachęcić Was do działania ;)

W końcu "w kupie siła i moc", a nas jest tutaj ponad 11 tysięcy!
Petycja podpisana przez tak wiele osób wyglądałaby pięknie.
Domyślam się, że nie wszyscy by się przyłączyli, ale są jeszcze inni fani. Sama znam conajmniej 3 inne, House'owe fora. Może warto połączyć siły i o czymś pomyśleć?

I czy macie pomysł do kogo w Polsce można by się zwrócić o organizację takiej wizyty?

Pomyślcie, czy nie byłoby wspaniale spotkać się z naszymi idolami?

"Damy radę, bo jak nie my, to kto?!"



PostWysłany: Wto 20:01, 14 Lip 2009
Sarusia
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 08 Kwi 2009
Pochwał: 14

Posty: 846

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przeprowadzenie całej akcji ułatwiłoby założenie oficjalnego polskiego fanclubu serialu/aktora (poszukałam trochę w Internecie - do tej pory nikt takowego nie powołał do istnienia). Jednak nie mam bladego pojęcia jak tego dokonać, a informacje znalezione na serwisach plotkarskich to niezbyt rzetelne źródło informacji.

Czy jakiś student prawa/administracji lub inna zaznajomiona z tematem osoba wyjaśniłaby, jak zakłada się np. stowarzyszenie? Może moglibyśmy pójść w tym kierunku?

Dodano 4 minut temu:

Znalezione na http://zb.most.org.pl/inne/uprawnie/zrzut.htm:

Cytat:
Przede wszystkim by założyć stowarzyszenie musimy zebrać 15 osób. Jest to konieczne minimum. Ustawa o stowarzyszeniach podaje pewne wymogi co do tych osób. Mianowicie muszą to być obywatele polscy, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych oraz prawa publiczne. Analogicznie więc mogą to być zrównani w tym względzie z obywatelami polskimi cudzoziemcy. Pozostali cudzoziemcy (np. nie posiadający obywatelstwa polskiego), a także osoby małoletnie (które nie ukonczyły 18 lat) mogą tylko przystępować do już istniejących stowarzyszen.

Zatem gdy zbierzemy owe 15 osób musimy uchwalić statut naszego stowarzyszenia oraz wybrać komitet założycielski. Podstawą działania powoływanego przez nas stowarzyszenia, poza ustawą o stowarzyszeniach, jest właśnie statut. Powinniśmy się więc dobrze zastanowić co tam napiszemy. Statut powinien zawierać nazwę stowarzyszenia, - teren jego działania oraz siedzibę. Musimy w nim wymienić cele, dla których się zrzeszamy, a także sposoby ich realizacji, musimy wskazać sposób nabywania i utraty członkostwa. Statut musi mówić o władzach stowarzyszenia i wszystkim co ich dotyczy (o tym jak je powołujemy, jakie będą miały kompetencje, w jaki sposób stowarzyszenie będzie reprezentowane na zewnątrz, w jaki sposób będą zaciągane zobowiązania oraz w jaki sposób ulegnie rozwiązaniu stowarzyszenie. Trzeba również wskazać zasady zmiany statutu (musimy wiedzieć, że każda zmiana statutu po rejestracji stowarzyszenia, wymaga zawiadomienia o tym sądu rejestrowego).

Po uchwaleniu statutu wybieramy komitet założycielski.

Komitet założycielski składa do sądu rejestrowego wniosek o rejestrację wraz ze statutem, listą założycieli, protokołem z wyboru komitetu założycielskiego, oraz informacją o adresie tymczasowej siedziby stowarzyszenia (wszystkie te dokumenty musimy złożyć w dwóch egzemplarzach, a statut w czterech) Lista założycieli powinna zawierać imiona i nazwiska, datę i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz własnoręczne podpisy założycieli. Ponadto trzeba dołączyć oświadczenia tychże osób stwierdzające, że są obywatelami polskimi, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz przysługują im prawa publiczne (wzory pism w załączeniu).

Gdy już to wszystko zrobimy, musimy czekać na postanowienie sądu.



PostWysłany: Wto 20:22, 14 Lip 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważam, że to świetny pomysł! A status oficjalnego fanclubu faktycznie by nam pomógł.

Gdyby była potrzebna pomoc prawnika to będę pytać mamy. Ona jest jednym z założycieli pewnego stowarzyszenia, sama pisała wszystkie statuty, protokoły i takie inne.



_________________

,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"

PostWysłany: Wto 20:25, 14 Lip 2009
Salamandra
Psychologiczny Iluzjonista
Psychologiczny Iluzjonista



Dołączył: 27 Gru 2008
Pochwał: 19

Posty: 7968

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jednak nasze stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może podjąć działalność dopiero z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o zarejestrowaniu. Co to oznacza? Otóż musimy wiedzieć, że chodzi tu o upływ terminu do wniesienia środka odwoławczego (jest to okres wynoszący co najmniej 3 tygodnie od doręczenia postanowienia). Dopiero po uprawomocnieniu się postanowienia stowarzyszenie zostaje wpisane do rejestru stowarzyszen. O fakcie tym zostajemy poinformowani przez sąd rejestrowy. Wiadomość ta dociera również za pośrednictwem sądu rejestrowego do organu nadzorującego. Nazwa zdradza nam zakres jego zainteresowan. Nadzoruje on działalność stowarzyszenia.


Dodano 2 minut temu:

Salamandro, taka pomoc byłaby nieoceniona! Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia czy możemy się podpiąć pod stowarzyszenie;) Jestem laikiem i tylko rzucam pomysły.

Pewnie wszyscy spece mają teraz niezły ubaw;)



PostWysłany: Wto 20:27, 14 Lip 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapytam się mamy czy fancluby podpadają pod stowarzyszenia. Co prawda nie ma z nimi do czynienia (z fanclubami), ale może będzie miała coś do powiedzenia z prawniczego punktu widzenia ;)



_________________

,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"

PostWysłany: Wto 20:29, 14 Lip 2009
Salamandra
Psychologiczny Iluzjonista
Psychologiczny Iluzjonista



Dołączył: 27 Gru 2008
Pochwał: 19

Posty: 7968

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzecz bardzo trudna, ocierająca się o niemożliwość jak dla mnie :wink: Może z tym stowarzyszeniem to jest jakiś pomysł ale podchodziłbym do tego sceptycznie. Tutaj udało mi sie coś znaleść na temat zakładanie czegoś takiego:
http://pl.shvoong.com/law-and-politics/law/169636-jak-założyć-stowarzyszenie/
Może się przyda :roll:



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Wto 20:31, 14 Lip 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zasięgnęłam pierwszej prawniczej porady.
Fanclub może być zarejestrowany jako stowarzyszenie. To jedyny konkret jaki udało mi się uzyskać ;) Mama powiedziała, że sprawdzi.



_________________

,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"

PostWysłany: Wto 20:38, 14 Lip 2009
Salamandra
Psychologiczny Iluzjonista
Psychologiczny Iluzjonista



Dołączył: 27 Gru 2008
Pochwał: 19

Posty: 7968

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nie tyle stowarzyszenie, co autoryzowany FanClub?
Jest strona, jest forum, bardzo dużo się u nas dzieje (napisy do odcinków, FEH, fanfiki, grafiki...) - może na początek trzeba by kogoś tym zainteresować?
Dziewczyny z tego co wiem mają w planach wysłać FEH do FOX'a, to już dobry początek. Pokazać im, że istniejemy.

Ja mam tatę prawnika, popytam co można zrobić ;)

Ja również, podobnie jak Rocket, nie mam bynajmniej pojęcia o wszelkich aspektach prawnych, więc tylko proponuję.
No i cieszę się, że mnie nie wyśmialiście ;)



PostWysłany: Wto 20:39, 14 Lip 2009
Sarusia
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 08 Kwi 2009
Pochwał: 14

Posty: 846

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

świetny pomysł założyć taki FanClub



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Wto 20:42, 14 Lip 2009
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głos prawniczy znów się odezwał.
Albo możemy założyć fanclub na stronie internetowej, albo oficjalny, zarejestrowany w sądzie jako stowarzyszenie.
Nie jest to niemożliwe, co najwyżej trochę trudne.



_________________

,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"

PostWysłany: Wto 21:57, 14 Lip 2009
Salamandra
Psychologiczny Iluzjonista
Psychologiczny Iluzjonista



Dołączył: 27 Gru 2008
Pochwał: 19

Posty: 7968

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałam przed chwilą z koleżanką, ona kiedyś działała w fanclubie 30 Second to Mars i też mieli plany ściągnąć ich do Polski.
Plany przeszły w czyny i zaczęli organizację.

Kajka napisał:
kumpela pracowala w agencji specjalnej,ktora wspolpracuje z mtv chyba jak znajde do niej kontakt to dam znac :)


Może właśnie do jakiejś telewizji należy się zwrócić z taką propozycją? Niekoneicznie MTV, ale na przykład AXN? Jak sądzicie?



PostWysłany: Sro 11:08, 15 Lip 2009
Sarusia
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 08 Kwi 2009
Pochwał: 14

Posty: 846

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AXN, według mocih obserwacji, nie angażuje się za bardzo w emisję House'a, a co dopiero mówić o sprowadzeniu ekipy. Nie mam pojęcia która telewizja by tego chciała. Na pewno to musi być, taka, której bardzo zależy na kasie.



PostWysłany: Sro 11:11, 15 Lip 2009
hattrick
Fikopisarz Miesiąca
Fikopisarz Miesiąca



Dołączył: 18 Cze 2009
Pochwał: 41

Posty: 9231

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sarusia napisał:
Może właśnie do jakiejś telewizji należy się zwrócić z taką propozycją? Niekoneicznie MTV, ale na przykład AXN? Jak sądzicie?


W sumie to jest jakiś pomysł ale najpierw byłbym za założenie takiego oficjalnego fanclubu zarejestrowanego w sądzie. Jednak tu potrzeba dokładnych ustaleń. Nie można tego o tak zrobić :wink: Nawet jeżeli wysyłać tą prośbę do jakiejś stacji TV to i tak trzeba wszystko przygotować. Miejsce, czas, nocleg, dojazd itp.



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Sro 11:15, 15 Lip 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sarusiu, moim zdaniem ściągnięcie tu kogokolwiek bez zaplecza medialnego nie będzie miało szansy powodzenia... więc jest to chyba nawet mus ;)
Co do fanclubu to rozmawiałyśmy z RQ już jakiś czas temu o takim kroku i faktycznie miał się bezpośrednio wiązać z wysyłką książki...



_________________

POLSKA! BIAŁO-CZERWONI!

PostWysłany: Sro 11:17, 15 Lip 2009
Syśka
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 16 Lut 2009
Pochwał: 15

Posty: 2076

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcemy wziąć się za to na poważnie, to najsensowniej byłoby zacząć od założenia stowarzyszenia. Pytanie tylko, czy konkretne osoby podjęłyby się takiego działania, bo jakby na to nie patrzeć, jest to zajęcie praco- i czasochłonne, w dodatku wymagające chociaż w minimalnym zakresie znajomości prawa.


A ściągnięcie ekipy do PL to już dla mnie czarna magia - pewnie trzeba by dokonać napadu na NBP, żeby opłacić aktorów i pokryć koszty ich pobytu (aby zaprosić gwiazdkę średniego formatu na głupie juwenalia, trzeba pozyskać czterocyfrową sumkę, nie mówiąc już o prawdziwych gwiazdach). Poza tym - podobnie jak niektórzy moi przedmówcy - nie sądzę, żeby aktorzy przyjechali do pięknego kraju nad Wisłą tylko po to, żeby się spotkać z fanami - przecież takie wizyty zawsze odbywają się w ramach jakiegoś festiwalu/ promocji nowego filmu, produktu etc. Nie ma czegoś takiego jak bezinteresowność - jak coś nie gwarantuje zysku, to nie jest nawet brane pod uwagę.


I nie jestem pesymistą. Staram się patrzeć realnie.



PostWysłany: Sro 13:55, 15 Lip 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 57

Posty: 3122

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04523 sekund, Zapytań SQL: 15