[House] Ból [M]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ból [M]




Cytat:
z dedykacją dla ann


zBETOwane przez Sarusię ;) moja wdzięczność nie zna granic

„Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.”

Siadłem w fotelu, przeczuwając najgorsze. Dzień się jeszcze nie zaczął, a ja modliłem się o jego koniec. „Modlitwa” to zbyt wielkie słowo, bowiem odrzuciłem wiarę wiele lat temu. Chciałem, aby dzień się już skończył. Do szklanki nalałem Burbona, mając nadzieję, że okaże się lekiem na całe zło tego świata. O naiwności! Sam siebie nie poznawałem, skąd takie myśli? Pozostała mi już w życiu chyba tylko nadzieja, która podobno umiera ostatnia. Z każdym dniem było jej coraz mniej, tak jak klepsydra, z której z każdą minutą ubywa ziarnko piasku. Czas mijał, jak na złość bardzo powoli, dostarczając mi z każdą minutą odpowiednią dawkę cierpienia. Jeśli człowiek cierpi, to w pewnym momencie wydaje mu się, że nie można już bardziej. Życie nas jednak zaskakuje na każdej płaszczyźnie, nawet tej. Ktoś mi kiedyś powiedział, że alkohol i tabletki to bardzo zła mieszanina. W głębi serca chciałbym, aby te słowa stały się prorocze, wtedy rozwiązałoby się tak wiele… Sięgam po kolejną tabletkę, popijając ją łykiem alkoholu. Wiem, że ona tak naprawdę nic nie zmieni, po pewnym czasie staje się to rutyną, robisz to tylko dla samej świadomości wzięcia czegoś, co złagodzi twój ból. Przychodzi chwila, kiedy ból promieniuje z nogi w inne części ciała, doskonale synchronizuje się z biciem serca. Czyżby cierpienie było nieodzownym kompanem człowieka?

Człowiek cierpiąc dostrzega to, jak cenne są radosne chwile, których ciągle ma zbyt mało. Wtedy nie ma dla nas rzeczy ważniejszej niż ta, aby ból uspokoił się chociaż na chwilę…


Ostatnio zmieniony przez ToAr dnia Pią 22:50, 24 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz



Autor postu otrzymał pochwałę.

_________________
Toaroraptorus vel Szpon Sprawiedliwości
Bywają rozstania niezależne od dwojga.Bolesne bo żadne go nie chce.

PostWysłany: Sob 21:11, 18 Lip 2009
ToAr
(prze)Biegły Rewident
(prze)Biegły Rewident



Dołączył: 19 Gru 2008
Pochwał: 63

Posty: 11254

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ToAr po pierwsze dziękuję Ci serdecznie za dedykację ! :przytul: To ogromny zaszczyt !
Ale teraz o Miniaturce. Uwielbiam Twój styl ! Naprawdę ! Rozwijasz się i rozwijasz bardzo szybko . Co następne Twój fik czy Miniaturka jest taka prawdziwa, żywa i nadaje emocji .
Pewnie tą Miniaturkę napisałeś dzisiaj.. bo jednak dość jest przygnębiająca. Mam nadzieję ,że dużo będzie takich Miniaturek ( choć wolałabym weselsze) , ale już gdy będziesz miał lepszy nastrój :wink: 3maj się ! I kibicuję Ci mocno w pisaniu ! Życzę dużo weny i póki ją masz to korzystaj:) !



PostWysłany: Sob 21:20, 18 Lip 2009
ann
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 15 Mar 2009
Pochwał: 49

Posty: 7847

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Re: Ból [M]

Cytat:
Pozostała mi już w życiu chyba tylko nadzieja, która podobno umiera ostatnia.

Dum spiro, spero.
Jakże piękne i bolesne zarazem...



PostWysłany: Sob 21:33, 18 Lip 2009
hattrick
Fikopisarz Miesiąca
Fikopisarz Miesiąca



Dołączył: 18 Cze 2009
Pochwał: 41

Posty: 9231

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To będzie komentarz lakoniczny, ale czasem słowa są daremne.
Jednym słowem można określić całość: piękne.



PostWysłany: Nie 12:55, 19 Lip 2009
Sarusia
Patomorfolog
Patomorfolog



Dołączył: 08 Kwi 2009
Pochwał: 14

Posty: 846

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03358 sekund, Zapytań SQL: 15