praca licencjacka na temat House'a

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

praca licencjacka na temat House'a

witam,
jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat tegoż serialu. Na forum zaglądam raczej w celach pomocy naukowej, ale w tym momencie "tworzenia" będzie potrzebna mi wasza pomoc.
Mam takie pytanie do użytkowników:
właściwie dlaczego oglądacie ten serial? (czy też inne seriale dotyczące tematyki medycznej)?
co skłoniło was do tego by udzielać się na tym forum internetowym?
co daje wam największą satysfakcję i przyjemność z oglądania serialu i egzystowania na forum?

odpowiedzi możecie także przesyłać na privie.

a tak poza tym to czy mógłby ktoś mi pomóc w znalezieniu odcina, w którym pojawia się problem natury etycznej (jak daleko można posunąć się w ingerencji w czyjeś ciało, czy można okłamać pacjenta dla jego dobra i czy można leczyć kogoś kto pragnie śmierci). oglądam te serial na bieżąco, ale niestety nie jestem posiadaczem żadnego odcinka i nie mam za bardzo możliwości by takowe znaleźć - także jeśli ktoś by mi pomógł byłabym wdzięczna.
i jeszcze druga moja prośba - muszę opisać jak ukazywanie jest ciało pacjenta od środka - czyli te wizualizacje psujących się organów - i tu też przydałoby mi się nakreślenie jakiegoś ciekawego odcinka.



PostWysłany: Pon 20:37, 21 Mar 2011
devil
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 19 Kwi 2010

Posty: 2

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego oglądam serial? Zaczęłam, ponieważ moja przyjaciółka go oglądała i opowiadała mi odcinki. W tej chwili nie jestem na bieżąco, sam serial już mnie "nie ciągnie", ale na forum zostałam, bo są tu ludzie, z którymi piszę już długo, z niektórymi, tak jak zaczęłam się udzielać te 1,5 roku temu, od samego początku. Zaczęłam się tu udzielać z tego samego powodu, z którego oglądałam House'a - bo była tu moja przyjaciółka. Piszę cały czas dzięki ludziom, którzy tworzą to forum, i to właśnie kontakt z nimi daje mi największą satysfakcję z egzystowania na forum. Dlatego też pisze właściwie tylko w jednym temacie, RwT.

Mam nadzieję, że mój wywód się przyda :] powodzenia!



_________________
zagubione odnalezione rodzeństwo: nimfka, Nemezis i Caellion :*

http://www.finanse-online.com.pl/kontaosobiste/

PostWysłany: Wto 22:10, 22 Mar 2011
Sevir
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 20 Wrz 2009
Pochwał: 11

Posty: 3985

Miasto: Poznań
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oglądam ten serial, ponieważ trochę interesuję się medycyną, poza tym- niektóre sytuacje i cytaty są tak genialne, że trzeba je obejrzeć!

Do udzielania na forum skłonił mnie fakt, że mogę np. wymieniać opinie na dany temat, komentować różne sytuacje z serialu i inne tego typu rzeczy, które robi się na forum.

Satysfakcje z oglądania serialu i egzystowania na forum daje mi praktycznie wszystko, co z ty związane :D


Co do odcinków:

leczenie kogoś, kto pragnie śmierci- sezon1 odcinek 9 "Nie reanimować"


sezon 5 odcinek 12- "Bez bólu"



PostWysłany: Sob 20:10, 26 Mar 2011
LittleGirl
Rezydent
Rezydent



Dołączył: 20 Mar 2011

Posty: 298

Miasto: Bystrzyca Kł
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego oglądam ten serial? - > Medycyna od zawsze mnie interesowała. Jako 5-6latka mówiłam mamie, że będę lekarką. W podstawówce zmieniłam zdanie, jednak w gimnazjum mnie znowu nawróciło i tym razem trzymam się postanowienia. Co prawda nie dokładnie lekarką, lecz weterynarzem, no ale to bardzo bliskie pokrewieństwo.
A odpowiadając na pytanie, skoro podoba mi się i interesuje mnie medycyna to jakoś chce poszerzać swoją wiedzę i dlatego też oglądam seriale medyczne i programy na discovery czy zone reality.
House mimo, że jest to serial "wymyślony" to jednak bardzo dobrze są tam opisywane różne przypadki. Bardzo mi się też podobają wątki poboczne typu wątek 13tki i Housa z Cuddy. Serial też zaczęłam oglądać, bo go reklamowali i dużo o nim pisali to też spowodowało, że się zdecydowałam.

co skłoniło was do tego by udzielać się na tym forum internetowym ->
znalazłam kiedyś te forum szukając informacji o serialu i odcinkach. Zobaczyłam, że jest to forum i zarejestrowałam się. O ile dobrze pamiętam to miałam jakieś pytanie dotyczące jakiegoś odcinka i tak wyszło, że potem zaczęłam pisać.

co daje wam największą satysfakcję i przyjemność z oglądania serialu i egzystowania na forum? ->

Oglądanie Housa sprawia, że się odrywam od dnia codziennego na godzinę, przestaję myśleć o problemach, sprawach mnie otaczających a zajmuję się tym co lubię.
Pisząc na forum wypełniam czas nudy jaka mnie czasem ogarnia. Jest tu miło i sympatycznie przez co fajnie jest się udzielać.
Forum jest dobrze prowadzone to z przyjemnością się na nim przebywa.

Pewnie nikt tego nie czytnie, no ale starałam się pomóc :mrgreen:

Dodano 2 minut temu:

Troszkę chyba za późno odpowiedziałam : p
Nie spojrzałam na datę. Upss ;p



_________________

PostWysłany: Nie 22:13, 01 Maj 2011
black_angel
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 12 Cze 2010

Posty: 88

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03739 sekund, Zapytań SQL: 15