Rozmowy w t(ł)oku #16
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 546, 547, 548 ... 543, 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alhambra *żółwik* :wink: jak tam duch o złym guście do perfum? ;)

Kurczę jeszcze niedawno sama zaczynałam studia, a tu już starość, pięć lat minęło jak jeden dzień :lol: W sumie jedyne co mnie przerażało to panie z dziekanatu 8)



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Pon 17:21, 07 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mirela napisał:
jak tam duch o złym guście do perfum? Wink

Chyba zabił go jego własny smrodek :mrgreen:

Mirela napisał:
Kurczę jeszcze niedawno sama zaczynałam studia, a tu już starość, pięć lat minęło jak jeden dzień Laughing

U mnie 5 od skończenia studiów :roll: Początkowo nawet mi ich brakowało, bo jak studiowałam i pracowałam jednocześnie, to po obronie magisterki nie wiedziałam, co się robi z wolnym czasem :] Ale muszę przyznać, że doskonale nauczyło mnie to ciężkiej harówki i organizacji czasu. Poza tym też tego, że nie ma rzeczy niewykonalnych - wszystko można, jak się chce :) I przyznam, że to był bardzo fajnie spędzony czas mimo zmęczenia i nieprzespanych nocy. Takich ludzi jak na studiach dawno nie spotkałam :)

Cytat:
W sumie jedyne co mnie przerażało to panie z dziekanatu Cool

Ja miałam problem z paniami z dziekanatu dopóki nie przeniosłam się na zaoczne. Potem było już super - pamiętam, że przed obroną licencjatu dawały nam kielicha :mrgreen:



PostWysłany: Pon 17:27, 07 Paź 2013
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panie z dziekanatu to chyba trochę taka Buka, która sie pierwszaków straszy, bo po za tym ze one zawsze miały czas za to Ty musisz wszystko w terminie robić to jakoś ani nie toczyły piany z pyska ani nie gryzły :lol:
Studiowanie to jednak pikny czas, szczególnie jak ktoś od razu nie musi podejmować jakiejś pracy, to ma taki okres przejściowy miedzy LO a dorosloscia :D i studenckie imprezy :twisted:



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Pon 18:14, 07 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Studiowanie to jednak pikny czas, szczególnie jak ktoś od razu nie musi podejmować jakiejś pracy, to ma taki okres przejściowy miedzy LO a dorosloscia Very Happy i studenckie imprezy Twisted Evil

Powiem jak to wygląda z mojego punktu widzenia: na dziennych miałam jakiś motłoch, w związku z czym się zawinęłam na zaoczne, bo przede wszystkim łatwiej było mi to pogodzić z pracą, a pracować chciałam, bo raz, że to rodzicom zawsze lżej, a dwa, że doświadczenie pierwszorzędna sprawa, kiedy jako absolwentka uczelni wyruszasz na poszukiwania poważnej pracy :) Na zaocznych miałam cudownych ludzi - najlepsze koleżanki to 50+ :mrgreen: I powiem Wam jedno - takich imprez jak z nimi życzę wszystkim. Bawią się o niebo lepiej niż młodzież (skądinąd też kulturalniej), pić można do upadłego, tańczyć do rana, a i w razie draki nie ma obawy, że zostawią Cię samą w środku miasta albo puszczą pijaną z jakimś leszczem na pokoje :]
Także co do utraty młodości czy ewentualnych imprez studenckich nie mogę się zgodzić z powszechną opinią, że pracując i ucząc się, omija Cię najlepsze :) Oczywiście trzeba więcej odpowiedzialności, trzeba wiedzieć co i kiedy, ale to nie szkodzi dobrej zabawie :)
Co do pań z dziekanatu to w 100% się zgadzam - one nie gryzą, czasem po prostu nie jest im po drodze, żeby wykonywać swoją pracę :mrgreen: Ale na zaocznych miałam już bardzo fajne babeczki, które zawsze załatwiały mi wszystko od ręki. Ale z nimi też trzeba umiec rozmawiać ;)



PostWysłany: Pon 18:27, 07 Paź 2013
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, tak to już u nas jest, że bez doświadczenia cieżko cokolwiek znaleźć, mimo że się przecież tyle studiowało. Plułam sobie potem w brodę, że na zaoczne nie poszłam :D

Dodano 3 godzin 44 minut temu:

Cytat:
Na zaocznych miałam cudownych ludzi - najlepsze koleżanki to 50+ Mr. Green I powiem Wam jedno - takich imprez jak z nimi życzę wszystkim. Bawią się o niebo lepiej niż młodzież (skądinąd też kulturalniej), pić można do upadłego, tańczyć do rana, a i w razie draki nie ma obawy, że zostawią Cię samą w środku miasta albo puszczą pijaną z jakimś leszczem na pokoje krzywy


A z tym to prawda, że z równolatkami często się gorzej imprezuje niż ze starszymi.

Dodano 12 minut temu:

http://wyborcza.pl/1,75248,14742202.html

Nosz ku... Jak można coś takiego powiedzieć?

A i błagam nie rozmawiajmy o tym jako o napiętnowaniu duchownych, tylko jako o tak zwanym autorytecie, nie ważne czy duchownym czy świeckim, wypowiadającym się na temat pedofilii. Tak zaznaczam po dyskusji na fb znajomej, w której jedna ze stron widziała w tym tekście atak na kościół.



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Wto 15:15, 08 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nosz ku... Jak można coś takiego powiedzieć?


Słabo mi qrwa... Nie dość, że to wina rodziców, że przez nich dziecko prowokuje, to jeszcze niedługo postawimy znak równości pomiędzy rozwodem rodziców a molestowaniem dziecka. "Dziecko szuka miłości..." Ale nie seksu do jasnej cholery!
Boże, broń od takich autorytetów... :roll:


Cytat:
A z tym to prawda, że z równolatkami często się gorzej imprezuje niż ze starszymi.

W Warszawie mam sporo znajomych w różnym wieku, ale z młodzieżą imprezy są jakieś takie blah :? Imprezki zaczynają się od 30+ :mrgreen:

Mirela napisał:
Niestety, tak to już u nas jest, że bez doświadczenia cieżko cokolwiek znaleźć, mimo że się przecież tyle studiowało. Plułam sobie potem w brodę, że na zaoczne nie poszłam Very Happy

Ja oczywiście nie pracuję w swoim wyuczonym zawodzie, ale mam niespełna 30 lat i 8 lat doświadczenia w swoim obecnym zawodzie, który kocham i nie zamieniłabym póki co na inny :P
Mirela, ale rozumiem, że pracę znalazłaś? W zawodzie? :)



PostWysłany: Wto 17:09, 08 Paź 2013
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alhambra aktualnie pasożytuje, jako przyszła matka-polka, a w zawodzie pracy nie znalazłam czyli norma ;)

Dla mnie ta wypowiedź jest straszna... jak dla mnie to szukanie dla pedofilii usprawiedliwienia zamiast jasnego przekazu "nie dla pedofilii"

Dodano 21 minut temu:

I pierwszy raz pudelek trafił w sedno: "Arcybiskupowi polecamy spotkanie z Romanem Polańskim w jacuzzi. Może to by go czegoś nauczyło."



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Wto 18:27, 08 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mirela napisał:
alhambra aktualnie pasożytuje, jako przyszła matka-polka,

A że w sensie, że... Gratulejszyn ;)


Mirela napisał:
w zawodzie pracy nie znalazłam czyli norma Wink

Mamy takie bandyckie czasy, że trzeba się cieszyć, jak się ma jakąkolwiek pracę :roll:
Ja szczęśliwie trafiłam na zawód, w którym się spełniam jak na razie i już zaczynając studia magisterskie uzupełniające, wiedziałam, że i tak robię to tylko dla świstka a nie dla zawodu. Ale w sumie kończyłam socjologię, więc robić mogę wszystko, bo socjologów, pedagogów, politologów, itp. mamy w Polsce jak mrówków, tylko nie wiadomo po co :mrgreen: Ale studia są proste, przyjemne i nie trzeba być geniuszem, żeby mieć dobre wyniki :mrgreen:

Dodano 2 minut temu:

Cytat:
Dla mnie ta wypowiedź jest straszna... jak dla mnie to szukanie dla pedofilii usprawiedliwienia zamiast jasnego przekazu "nie dla pedofilii"

Dodano 21 minut temu:

I pierwszy raz pudelek trafił w sedno: "Arcybiskupowi polecamy spotkanie z Romanem Polańskim w jacuzzi. Może to by go czegoś nauczyło."

Mam alergię na kler, więc nie powinnam się wypowiadać, ale takie sytuacje sprawiają, że mam wręcz odruch wymiotny na samą myśl o sutannie :? Mafia czarnoksiężników robiąca ludziom wodę z mózgów pod przykrywką wiary :roll:



PostWysłany: Wto 18:42, 08 Paź 2013
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mirela napisał:
alhambra aktualnie pasożytuje, jako przyszła matka-polka,

A że w sensie, że... Gratulejszyn Wink


Dziękuję ;)

Odnoszę wrażenie, że ogólnie mamy za dużo ludzi po studiach, teraz praktycznie każdy studiuje/studiował itd a zaczyna brakować specjalistów od bardziej fizycznych prac ;) A już nas, po studiach humanistycznych to od groma i ciut ciut :mrgreen:



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Wto 18:46, 08 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odnoszę wrażenie, że ogólnie mamy za dużo ludzi po studiach, teraz praktycznie każdy studiuje/studiował itd a zaczyna brakować specjalistów od bardziej fizycznych prac

Dlatego zawodówki wróciły do łask, a uczelnie biją się o studentów :) No to drugie wynika co prawda głównie z tego, że od kilku lat studia ciągną roczniki z niżu demograficznego, ale i zainteresowanie studiami spada, patrząc na rynek pracy :roll:
Cytat:
A już nas, po studiach humanistycznych to od groma i ciut ciut Mr. Green

Bo to tzw. studia dla studiów, do niczego :mrgreen: Fajnie, jak masz papier, ale jak nie planujesz kariery nauczycielskiej czy naukowej, to na niewiele Ci się zda ten papier :] Pomijam kierunki typu prawo, jeśli ktoś nie pozostaje z samym magistrem prawa i spoczywa na laurach.



PostWysłany: Wto 19:02, 08 Paź 2013
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pomijam kierunki typu prawo, jeśli ktoś nie pozostaje z samym magistrem prawa i spoczywa na laurach.


Ja właśnie po prawie, ale prawników w Warszawie jak drzew w Kampinosie :/ Tak naprawdę z samym mgr to równie dobrze można było licencjat z filozofii robić, efekt ten sam 8)


Cytat:

Mam alergię na kler, więc nie powinnam się wypowiadać, ale takie sytuacje sprawiają, że mam wręcz odruch wymiotny na samą myśl o sutannie Confused Mafia czarnoksiężników robiąca ludziom wodę z mózgów pod przykrywką wiary Rolling Eyes


Ja staram sie nie generalizować, bo w każdej grupie społecznej, czy duchownej czy świeckiej, znajdą się perełki i popaprańcy. Ale brakuje mi zdecydowanej postawy polskich hierarchów kościelnych jasno potępiających takie zachowanie, zamiast zamiatania sprawy pod dywan i przenoszenia popaprańca na inna parafię gdzie historia się znowu powtórzy



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Wto 19:22, 08 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak naprawdę z samym mgr to równie dobrze można było licencjat z filozofii robić, efekt ten sam Cool

Może filozofii nie, ale to samo co administracja :) Zawsze chętniej Cię wezmą np. na stanowisko urzędnicze z magistrem prawa czy administracji niż filozofii. Ale niestety bez aplikacji w zawodzie nie ma czego szukać, bo magister prawa to prawie prawnik, a jak wiadomo "prawie robi wielką różnicę" :) Moja praca to przytułek dla magistrów prawa, bo aplikacji nie trzeba, ale jest mnóstwo zagadnień prawnych i to taki erzac :mrgreen:

Cytat:
Ja staram sie nie generalizować, bo w każdej grupie społecznej, czy duchownej czy świeckiej, znajdą się perełki i popaprańcy. Ale brakuje mi zdecydowanej postawy polskich hierarchów kościelnych jasno potępiających takie zachowanie, zamiast zamiatania sprawy pod dywan i przenoszenia popaprańca na inna parafię gdzie historia się znowu powtórzy

Ja staram się nie generalizować, ale jak słyszę takie wypowiedzi autorytetu, to mnie krew zalewa i niestety daje mi kolejny powód do antypatii dla kleru. Takie historie powtarzają się coraz częściej, a właściwie wychodzą coraz częściej na światło dzienne. Z życia też niestety nie mam dobrego przykładu postawy kościoła - za dobrze poznałam to środowisko w swojej pierwszej firmie. Niestety ksiądz z powołania to dziś taki dinozaur, że można to właściwie między bajki włożyć. Wolałabym , żeby było na odwrót i takie przypadki były wyjątkiem od reguły, ale tu odstępstwem od reguły jest uczciwy, dobry ksiądz, który rzeczywiście może być autorytetem. Dobrze, że chociaż Jan Paweł II zasłużył sobie na mój szacunek i to mi się nie zmienia.

Dodano 8 minut temu:

A w ogóle to pomówmy o czymś przyjemniejszym, bo temat kościoła mi nie służy. W domu mam zagorzałą katoliczkę, która już na szczęście otworzyła oczy na kler, została jej tylko modlitwa :)



PostWysłany: Wto 19:42, 08 Paź 2013
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety ksiądz z powołania to dziś taki dinozaur, że można to właściwie między bajki włożyć. Wolałabym , żeby było na odwrót i takie przypadki były wyjątkiem od reguły, ale tu odstępstwem od reguły jest uczciwy, dobry ksiądz, który rzeczywiście może być autorytetem. Dobrze, że chociaż Jan Paweł II zasłużył sobie na mój szacunek i to mi się nie zmienia


Właściwie nie rozumiem tak małej ilości księży z powołania, bo poza jakimiś bardzo religijnymi rodzinami, jakoś nikt nie marzy o tym żeby dzieci poszły do seminarium albo do zakonu. Plus teoretycznie brak kobiety... jedyne co na osłodę zostaje to chyba to, że na brak kasy raczej nie narzekają. No chyba, że tylu ich traci powołanie w trakcie posługi, ale w takim wypadku może lepiej dla nich i wiernych byłoby gdyby zrezygnowali z pełnienia tej funkcji.
JPII dla mnie faktycznie jest autorytetem, jego wypowiedzi zawsze były przemyślane, czego niestety wielu księżom brakuje... a podobno błogosławieni Ci którzy nie mając nic do powiedzenia siedzą cicho :wink:
Obecny papież też powoli zyskuje moją sympatię swoimi wypowiedziami.



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Wto 19:54, 08 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obecny papież też powoli zyskuje moją sympatię swoimi wypowiedziami.

Pomijając to, że mało wiadomości oglądam i nie mam okazji zbyt często słyszeć jego wypowiedzi, to rzeczywiście, te, które słyszałam, dają mu kilka plusów :)

Cytat:
Plus teoretycznie brak kobiety...

Bardzo teoretycznie :D Ja akurat nie popieram celibatu, ale skoro już przysięgają, to mogliby się tego trzymać, w końcu nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Cytat:
jedyne co na osłodę zostaje to chyba to, że na brak kasy raczej nie narzekają.

No i dochodzimy do sedna - to po prostu intratny zawód :roll:



PostWysłany: Wto 19:57, 08 Paź 2013
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A w ogóle to pomówmy o czymś przyjemniejszym, bo temat kościoła mi nie służy. W domu mam zagorzałą katoliczkę, która już na szczęście otworzyła oczy na kler, została jej tylko modlitwa Smile


O matko współczuję :D Przesada w niczym nie jest dobra. Też chętnie zmienię temat, tylko coś nie mam pomysłu :lol:



_________________
✘✘✘
Nobody breaks my heart...


Moja zÓa, mHoczna i demoralizująca siostra Marg :*
bo M&M'sy zawsze lecą w kulki;)

PostWysłany: Wto 20:01, 08 Paź 2013
Mirela
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 28 Sie 2009
Pochwał: 10

Posty: 4185

Miasto: Warszawa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 546, 547, 548 ... 543, 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552  Następny
Strona 547 z 552

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.66265 sekund, Zapytań SQL: 15