Studia Medyczne Czy warto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Studia Medyczne

Witam chciałbym się dowiedzieć ile trwają studia medyczne interesuje mnie onkologia albo anestezjologia:). Medycyna zainteresowała mnie jak poznałem Męża przyjaciółki moich rodziców:), który jest chirurgiem twarzowo-szczękowym i ma niewyobrażalne poczucie humoru :) potem jeszcze zacząłem oglądać Dr. House'a i jakoś mnie to podkręciło. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam:)



_________________
Life is Life

PostWysłany: Wto 14:57, 22 Wrz 2009
Dark69
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Wrz 2009

Posty: 10

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Studia trwają 6 lat. Potem trzeba odbyć staż - 2 lata. Potem można przystąpić do robienia specjalizacji, trwa to ok. 3 lata (z anestezjologii chyba trwa trochę krócej, bo nie jest ona podspecjalizacją interny, ale nie jestem pewna!).
Tutaj jest link z aktualnymi zasadami rekrutacji na uczelnie w Polsce
http://www.medicus.edu.pl/tabela.html



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Sro 12:00, 23 Wrz 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede mną jeszcze tylko szósty rok. Przez pięć lat studia zmieniają się i przez pierwsze dwa lata nie ma się w ogóle do czynienia ze szpitalem. Trzeba nauczyć się anatomii, histologii, fizjologii, patofizjologii, patomorfologii, cytologii, mikrobiologii i wielu innych... Sporo moich znajomych tego nie lubiła, niektórzy skończyli po pierwszym roku, co jest jeszcze niezłą opcją, a niektórzy utknęli na farmakologii na czwartym. Ale trzeba to przejść, bo sporo tej wiedzy dotykamy ostatni raz w życiu, a bardzo pomaga później rozumieć klinikę (choroby wewnętrzne np.). Jeśli ktoś chce iść na zabiegówkę (chirurgię ogólną, ginekologię, laryngologię etc.) może sporo wiedzy pominąć, ale są i tak ambitni zabiegowcy, że wiedzą więcej od internistów (najczęściej kardiochirurdzy).

Od 4 roku zajęcia odbywają się prawie wyłącznie w szpitalach. I są tacy, którzy po pierwszych latach zajęć teoretycznych, takiej formy zajęć nie są w stanie polubić, a to jest dramat, mają dużo wiedzy, a nie potrafią wiązać żadnych faktów, gdy mają pacjenta. Wielu przedmiotów zwyczajnie się nie lubi, a trzeba je wszystkie zaliczyć. Nie ma tak, że się nie lubi dermatologii, hematologii albo chorób zawodowych, zaliczyć trzeba wszystko, choćbyśmy chcieli być lekarzem rodzinnym.

Wszyscy, którzy chcą iść na wydział lekarski mają jakieś wymarzone specjalizacje. Uwierzcie mi 99% z nas zmienia zdanie co do specjalizacji 10 razy, a często zależy wszystko nie tylko od naszych upodobań, a od kadry na jaką trafimy w szpitalu. Są katedry na uczelniach, które zwyczajnie zniechęcają samym swoim nastawieniem, a inne.. Są inne;)

Musicie wiedzieć dwie rzeczy - to trzeba lubić, ale... Tak naprawdę nie wiecie co Was czeka. I studia i potem praca w szpitalu to zupełnie co innego niż sobie wyobrażacie.

I druga rzecz - Wasza praca praca nigdy nie będzie przypominać tej, jaką widzicie w House'ie.

A dla sprostowania niektórych informacji z tego wątku.
Staż trwa rok.
Specjalizacja - tu w cały świat, póki co praktycznie wszystkie specjalizacje trwają 5 lat, koniec kropka. Ma się to zmienić, ale to tak samo jak z LEPem, mieli z niego zrezygnować - obiecują to od kilku lat. Spec. z med. rodzinnej trwa 3.

Sorry za błędy, ale nie chce mi się sprawdzać tekstu, bo nie mam czasu;>



PostWysłany: Sro 16:47, 23 Wrz 2009
William Grey
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 21 Wrz 2009

Posty: 3

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musiałam mieć błędne info co do tego czasu trwania. Dziękuje, że poprawiłeś.
Bardzo fajnie, że opisałeś studia ze swojej perspektywy i pod kątem tego, co czeka osoby zainteresowane. Dla mnie najbardziej przydatne jest takie spojrzenie osoby, która już przez większość tej drogi przeszła:)
Gratuluje, że to już szósty rok i powodzenia dalej:)



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Sro 21:06, 23 Wrz 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak z ciekawości ile trwa specjalizacja z Chorób Zakaźnych? I czy to prawda żeby się dostać na studia medyczne trzeba być w klasie Biol-Chem? i pisać Maturę z rozszerzonej Biologii,Chemii,Fizyki? Pozdrawiam Wszystkich:)



_________________
Life is Life

PostWysłany: Nie 16:44, 27 Wrz 2009
Dark69
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Wrz 2009

Posty: 10

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ...
NIe trzeba chyba być w klasie biol.-chem.



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Nie 20:07, 27 Wrz 2009
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem trzeba pisać rozszerzoną maturę z biologii, chemii i fizyki. z fizyki ma być niby zmiana i wystarczy podstawowa ale nie wiem kiedy to nastąpi. Z mojego miasta nikt się nie dostał na medycynę w zeszłym roku o.O okropne wymagania....



PostWysłany: Wto 18:26, 29 Wrz 2009
Majek
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 27 Cze 2009
Pochwał: 1

Posty: 1009

Miasto: Jelenia Góra
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Noo cóż... Coś za coś...

Ale chyba (z tego co słyszałam) do Katowic najłatwiej się dostać.



_________________
Avek od anoli !
Córek mapeto ogórek - Nemezis, córunia jędzunia - nimfka & Sevir, brat bliźniak - whatever. / zÓy partner ze schowka, mraÓ, mraÓ - Hambarr / Rozczochowy właściciel - maybe ! /druga połówka mojego mózgu - lusiek /maaamusia - kretowa / mruczący pożeracz przecinków -Guśka
'Każdy z nas ma cztery twarze; tę, którą pokazuje innym; tę, którą widzą inni; tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich, nie rezygnujmy z pozostałych.'

PostWysłany: Wto 19:58, 29 Wrz 2009
Lady M
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 18 Lip 2009
Pochwał: 14

Posty: 6835

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

William Grey dzięki za wszystkie przydatne wyjaśnienia :D



_________________


Moje siostrzyczki Nemezis i Sevir i nasza mamuta Maagda
Mój prywatny, jedyny i niezastąpiony kaloryferek Alan
Moja prywatna pisarka zÓych dobranocek, po których nikt nie zaśnie - Guśka

PostWysłany: Wto 20:19, 29 Wrz 2009
nimfka
Nietoperek
Nietoperek



Dołączył: 13 Sty 2009
Pochwał: 30

Posty: 11393

Miasto: HouseLand
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym roku próg sie troche obniżył, tutaj sa aktualne dane
http://www.medicus.edu.pl/tabela.html
Na niektórych uczelniach wystarczy tylko Chemia i Biologia rozszerzona, no i matma wchodzi..



_________________
Mój Kochany małż Greg :*

my soulmate Hambarr :*:* córeczka Nemezis :*
maagdaa&sinaj spółka zóo z.o.o

- In fact, I hate you. - I've never hated anyone more. - Every nerve ending in my body is electrified by hatred. - There is a fiery pit of hate burning inside me, ready to explode. - So it's settled then? - We're settled.

PostWysłany: Wto 20:43, 29 Wrz 2009
sinaj
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 02 Maj 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 35
Ostrzeżeń: 1

Posty: 3975

Miasto: Legnica/Radom
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za odpowiedź:) Pozdrawiam Dark:)



_________________
Life is Life

PostWysłany: Sro 21:09, 30 Wrz 2009
Dark69
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Wrz 2009

Posty: 10

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy studiach medycznych jest trochę uczenia się...
W pewnym stopniu bałabym sie pójść ...
Każda decyzja byłaby wychodząca z kontekstu zapewne...
A denerwowałabym się bardzo...
Ja raczej nie pójdę na studia medyczne...
To nie dla mnie
Ale House'a lubię oglądac... ^^ :*



PostWysłany: Pią 13:32, 09 Paź 2009
xewka95x
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 08 Paź 2009

Posty: 21

Miasto: Lidzbark Warmiński
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja także zastanawiam się nad studiami medycznymi, kręci mnie farmacja, lecz strasznie się trzeba uczyć co nie jest moim atutem :D



_________________
Nie leczymy pacjentów tylko choroby a pacjenci nam w tym przeszkadzają - Greg

PostWysłany: Nie 8:18, 18 Paź 2009
kupczan
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 18 Paź 2009

Posty: 1

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

:]

Jak to się mówi wszystko zależy od podejścia uwierzcie mi można to polubić ale bardzo ciężko xD trzeba długo walczyć ze sobą:) Pozdrawiam Dark.



_________________
Life is Life

PostWysłany: Nie 15:11, 25 Paź 2009
Dark69
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 22 Wrz 2009

Posty: 10

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dla mnie to nieważne, czy warto czy nie. kocham medycynę nieważne, jak bedzie mi ciężko postaram się spełnić swoje marzenie :D



_________________
MoniiQ

PostWysłany: Wto 17:48, 03 Lis 2009
MoniiQ
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 10 Kwi 2009

Posty: 57

Miasto: Łęczna^^. Sercem w New Jersey =**
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.62110 sekund, Zapytań SQL: 15