[Sesja] Dziwne początki...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[Sesja] Dziwne początki...

Czerwiec Anno Domini 1604
Trwająca od sześciu lat wojna ze śledziem (szwed) o Inflanty doprowadziła do chaosu w państwie. Rokosze i konfederacje anty królewskie spustoszyły kraj, a żeby tego było mało to jeszcze śledzie sprowadziły do Rzeczpospolitej ogromną armię. Nasza historia rozpoczyna się daleko od politycznych zawirowań, w mieścinie zwanej Rzeczyca.

Jan Leon Białobrzeski
Człowiek po przejściach, ni wysoki, ni niski. Dosyć barczysty i
dobrze zbudowany, siedział przy stole w karczmie popijając piwo i przyglądając się grupie tanecznej zabawiającej gości. Pomimo wieczornej pory karczma tętniła życiem. Szlachta gawędziła to o zyskach to o stratach, to o wojnie ze szwedem. Jeszcze inni oddawali się rozrywce czyli prosto mówiąc grali w kości. Podszczypywał właśnie pośladek przechodzącej kelnerki kiedy drzwi otworzyły się i do izby wszedł dziwnie wyglądający szlachcic. Wyglądał bardzo młodo na oko wygląda na 19/20 lat ale jak na swój wiek jest bardzo niski, a piękny niczym Amor. Odziany jest w zielony żupan i czerwony kontusz a do tego wszystkiego srebrzysty pas, do którego przypasana była husarka.
Mimo tego wszystkiego dało się zauważyć że owe ciuchy są ciut przyduże, zupełnie jakby chciał coś ukryć pod spodem. Przybysz podszedł do baru wziął piwo i zaczął patrzeć na tancerki usiłujące pokazać jakaś skomplikowaną figurę. Dopiero po dłuższej chwili zdajesz sobie waszmość sprawę iż ów szlachcic to kobieta


Jan Krzysztow Wasilijowicz oraz Eliza Firlej
wracali właśnie z nad granicy moskiewskiej gdzie odbywali służbę żołnierską jako najemnicy. Los chciał że na ich drodze pojawiła się Rzeczyca. Podróżnicy jako że zmęczeni podróżą postanowili zatrzymać się w owym miasteczku. Gdy tylko tam dojechali pierwsze kroki skierowali do karczmy aby napoić się i zjeść coś coby im kiszki marsza nie grały. Kiedy przekroczyli próg żydek, prowadzący karczmę zmaterializował się przed nimi w mgnieniu oka. Zamówili jadło i napitek i zajęli miejsce przy wolnym stoliku. Rozglądając się po karczmie zauważyli kilka ciekawych idywidułów. Przy Ladzie stał dziwnie bogato ubrany bardzo młody szlachcic noszący dziwnie leżące na nim ciuchy , przy grających w kości kręcił się jeden pilnujący by panowie Bracia wrócili do domu zastanawiając się gdzie zgubili mieszek. Przed sceną siedział szlachcic co chwila podszczypujący kelnerki spoglądający to na tancerki (które teraz usiłowały naśladować Turecki taniec brzucha) to na dziwnego szlachetkę przy ladzie. Po dłuższej chwili zorientowali się iż ów szlachcic to kobieta.



Od teraz
Przed każdą wypowiedzią proszę zaznaczać tłustym drukiem imię postaci, którą odgrywacie
wypowiedzi postaci piszemy kursywą
o komentowanie i pytania proszę w temacie organizacyjnym


Ostatnio zmieniony przez Korn dnia Nie 12:35, 04 Paź 2009, w całości zmieniany 2 razy



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pią 22:11, 02 Paź 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Leon Białobrzeski

Dopijam piwo, wstaję od stolika i kieruję się w stronę lady. Staję niedaleko obok dziwnej szlachcianki i dyskretnie się jej przyglądam. W między czasie krzycze do karczmarza:
Nalej mi tu piwa jeszcze, a żwawo bo stać tu do zimy nie będę !



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Pią 22:25, 02 Paź 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Krzysztow Wasilijowicz
Spoglądam w kierunku lady, znad kufla, wietrząc nadchodzącą awanturę.



PostWysłany: Pią 22:28, 02 Paź 2009
Ulka95
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 04 Kwi 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 6

Posty: 8944

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Elżbieta Helena Zakrzyńska

siedząc przy ladzie i pijąc piwo staram się jak najmniej zwracać uwagę obecnych w karczmie.



_________________

avek i banner mojej roboty

TuSinka No. 16
Bo oboje nie lubimy poniedziałków... - Raz3r's sister ;*

PostWysłany: Pią 22:31, 02 Paź 2009
kremówka
Chirurg ogólny
Chirurg ogólny



Dołączył: 06 Maj 2009
Pochwał: 11

Posty: 2786

Miasto: Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eliza Firlej

Karczma, w której przyszło mi siedzieć, nie zachęciłaby nikogo ani wystrojem, ani jadłem czy napitkiem. Jednak po tak długiej podróży każde miejsce zdałoby mi się rajem na ziemi. Tak więc siedzę spokojnie, przegryzam pożywienie i obserwuję spod oka dziwnego... szlachcica? szlachciankę? Zastanawiam się, czy może jej nie znam, ale zbyt mało mi sił, by próbować rozpocząć rozmowę. Zostaję przy stoliku, popijam piwo i uważnie obserwuję rozwój sytuacji.



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Pią 22:31, 02 Paź 2009
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Krzysztow Wasilijowicz
Spogladam w kierunku lady. Zabieram kufel i przysiadam się do lady ale zdala od szlachciaca ale tak by słyszeć rozmowę.



PostWysłany: Pią 22:36, 02 Paź 2009
Ulka95
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 04 Kwi 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 6

Posty: 8944

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Leon Białobrzeski
Karczmarz podbiega do ciebie czym prędzej krzycząc:
juź bieghnę mośpanie jeno mnie za pejsy nie ciągnijcie ani ghwałtów nie czyńcie następnie podaje ci kufel i odchodzi na zaplecze

Jan Krzysztow Wasilijowicz
sączysz piwko, kiedy nagle podchodzi do ciebie jeden z grających w kości szlachciców.
-może zagrasz waść z nami? Wyglądasz na takiego co to niezły w te klocki jest mówi i uśmiecha się krzywo

Elżbieta Helena Zakrzyńska
stoisz przy ladzie, kiedy nagle podchodzi do Ciebie jakiś szlachcic i zaczyna wrzeszczeć za żydem. Starasz się nie zwracać na niego uwagi, ale kątem oka dostrzegasz, że ten Ci się przygląda

Eliza Firlej
spokojnie obserwujesz jak towarzystwo w karczmie się bawi.
Jakiś szlachcic wrzeszczy na żyda inny proponuje Twojemu towarzyszowi grę w kości. Zauważasz, że patrzy się na Ciebie zachłannym wzrokiem



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pią 22:39, 02 Paź 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Leon Białobrzeski

Krzyczę w stronę żyda:
To biegaj szybciej, bo jak za łeb złapę to mnie popamiętasz!

Powoli zwracam się w stronę nieznajomej szlachcianki, opieram się wygodnie bar i mówię spokojnym głosem:
Ci, żydzi ! Jak nie krzyknąć to zada z miejsca nie ruszy. A jeżeli można waćpanny spytać co samiutka tak późnym wieczorem w karczmie porabia ? Chociaż widze że szablica przy boku to czasy niepewne teraz



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Pią 22:44, 02 Paź 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Krzysztow Wasilijowicz
Spoglądam nie pewnie na szlachcica.
Mówię do niego lekko zakłopotany ale gotowy do gry:
Owszem, posiadam smykałkę.
Dosiadam się do stołu grających w kości i krzyczę do barmana:
Kolejnego piwa nalej!



PostWysłany: Pią 22:51, 02 Paź 2009
Ulka95
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 04 Kwi 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 6

Posty: 8944

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Elżbieta Helena Zakrzyńska

Spoglądam na zagadującego mnie szlachcica. Mimo mojego ubrania poznał we mnie kobietę, co nie do końca jest po mojej myśli. Odpowiadam mu :
Widzę, że masz Waćpan dobre oko, skoro mój męski strój Pana nie zmylił. A w takich niepewnych czasach i niewieście szabla przy boku przydać się może...



_________________

avek i banner mojej roboty

TuSinka No. 16
Bo oboje nie lubimy poniedziałków... - Raz3r's sister ;*

PostWysłany: Pią 22:55, 02 Paź 2009
kremówka
Chirurg ogólny
Chirurg ogólny



Dołączył: 06 Maj 2009
Pochwał: 11

Posty: 2786

Miasto: Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eliza Firlej

Zwracam się w stronę przyglądającego mi się szlachcica i mówię spokojnie:
Czemu waćpan tak na mnie spogląda, jakoby żywo człowieka na oczy nie widział?



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Pią 22:59, 02 Paź 2009
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Krzysztow Wasilijowicz
Stawiam 20 złotych w grze. Nie spuszczam jednak oka z Elizy Firlej i zagadującego ją szlachcica.



PostWysłany: Pią 23:03, 02 Paź 2009
Ulka95
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 04 Kwi 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 6

Posty: 8944

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eliza Firlej
Szlachcic wyraźnie zaskoczony tym, że go przyłapałaś wzdrygnął się popatrzył na Ciebie chwilę po czym rzecze
no wiesz waćpanna. Dawnom kobity nie mioł a waćpanna taka urodziwa to sobie popatrzem nie? A może dasz waćpanna co nieco pomacać hę?
i zaczyna się do Ciebie zbliżać.

Jan Krzysztow Wasilijowicz
zasiadasz przy stole i grasz przez jakąś chwilę w końcu wygrywasz trzy kolejne partie z rzędu i kiedy za 4 razem postawiłeś prawie wszystko, prawie wszystko przegrałeś. Na szczęście i tak udało ci się wyjść na plus.
wygrałeś całe 3 złote (zapis to sobie)

reszta
no pokonwersujcie sobie ;]



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pią 23:06, 02 Paź 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eliza Firlej

Wstaję szybko i mówię tak cicho, że słyszy mnie tylko szlachcic.
Radzę ci dobrze, waćpan, poszukaj sobie innej rozrywki, bo tknąć się nie dam, a jak będzie trzeba, to dam nauczkę taką, że przez tydzień na siedzieniu spokojnie nie usiądziesz.
Siadam z powrotem i dopijam piwo do końca.



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Pią 23:11, 02 Paź 2009
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Krzysztow Wasilijowicz
Lekko zawiedziony swoją prażką, mówię:
Ehh...musze się napić.
Wstaję od stołu i przenosze się do lady, bacznie obserwując Elizę.



PostWysłany: Pią 23:12, 02 Paź 2009
Ulka95
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 04 Kwi 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 6

Posty: 8944

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.06032 sekund, Zapytań SQL: 16