[Sesja na forum] temat organizacyjny
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[Sesja na forum] temat organizacyjny

Witam wszystkich zainteresowanych ;]
żeby nie robić już większego zamieszana w rozmowach w tłoku
porozmawiajmy na spokojnie tutaj.

Sesja byłaby w klimatach XVII wiecznej Polski
oparta na systemie Dzikie Pola

Wszystkie szczegóły omówię za niedługo (muszę zobaczyć jak z zainteresowaniem)
Obecnie zgłosili się :
Kremówka
Ulka
Lesio
Shitzune

planuje sesje na 4 max 5 osób więc jeszcze są 2 miejsca
zgłaszajcie się tutaj

Wszystkie pytania proszę zamieszczać tutaj
a postaram się jak najlepiej wszystko wyjaśnić

(jeżeli pomyliłem działy proszę moderatora o przeniesienie. {nie ukrywam, że wolałbym żeby został tutaj})

Edit:
http://rapidshare.com/files/49017542/Dzikie.Pola.ed.2-.Podrecznik.podstawowy.PL.eBook.pdf
Pod tym linkiem znajduje się podręcznik
Prosiłbym wyżej wymienione osoby o zrobienie sobie postaci zgodnie z tym co tam pisze.
Prosiłbym także o konsultowanie tego ze mną(najlepiej gg), żeby potem nie wynikły różne dziwne rzeczy.


Ostatnio zmieniony przez Korn dnia Sro 15:45, 30 Wrz 2009, w całości zmieniany 3 razy



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pon 16:49, 28 Wrz 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm...no więc Korn wytłumacz na czym to polega i jakie są zasady...tylko dla mnie taka wersja dla kretynów... :mrgreen:



PostWysłany: Pon 17:47, 28 Wrz 2009
Ulka95
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 04 Kwi 2009
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 6

Posty: 8944

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już tłumaczę ;]

RPG to zabawa rozgrywająca się w wyobraźni, którą można porównać do dziecięcej zabawy w wojnę czy policjantów i złodziei. Gracze wcielają się w wymyślone postacie i wspólnie przeżywają przygody w wyimaginowanym świecie.

Jednak, w odróżnieniu od dziecięcej zabawy, w grach fabularnych występuje dodatkowa postać: Mistrz Gry (MG), którego zdaniem jest nadzorowanie przebiegu zabawy. Sama rozgrywka zaś opiera się na dialogu gracze - MG. Gracze mówią, co robią ich postacie, natomiast prowadzący podaje im rezultat tych działań.

Prowadzący rozgrywkę zwykle ma przygotowany scenariusz - ramowy plan obejmujący główne wydarzenia, wątki i postacie, które pojawią się w trakcie rozgrywki (spotkanie graczy nazywane jest sesją). Jednak gracze nie są zobowiązani do trzymania się tego planu. Mają swobodę wyboru, jeśli chodzi o to, co zrobią ich postacie: a mogą zrobić co tylko chcą, ograniczone są jedynie konwencja świata oraz (zazwyczaj) prawami fizyki. Tak więc, scenariusz może zakładać odbicie kupca z rąk zbójców, lecz gracze niekoniecznie muszą to zrobić, jeśli znajdą dla siebie ciekawsze lub bardziej dochodowe zajęcie.

Gra w RPG opiera się w głównej mierze na rozmowie, rola Mistrza Gry nie ogranicza się jedynie do napisania scenariusza. MG jest kimś więcej - poza tym, że musi nadzorować przebieg całej rozgrywki, odgrywa także wszystkie postacie ze świata gry, których nie kreują gracze. Są to tak zwani Bohaterowie Niezależni (BN), w odróżnieniu od Bohaterów Graczy (BG). BN to wszelkiego rodzaju istoty zamieszkujące świat gry: różnorodne potwory, nieziemskie stworzenia, ale i byty rozumne, obdarzone inteligencją i wchodzące w zaawansowaną interakcję z BG.

Zadaniem MG jest też nadzorowanie rozgrywki. Pilnowanie, by wszystko odbywało się w zgodzie z realiami świata gry. W RPG bowiem, w odróżnieniu od tradycyjnych gier, nie ma strony wygrywającej ani przegranej. Rozgrywka nie polega zazwyczaj na rywalizacji między graczami ani też na konflikcie gracze - MG. Wynika to z charakteru samej gry. Zazwyczaj Mistrz Gry pełni bowiem wobec graczy rolę narratora. Opisuje, co ich postacie widzą, słyszą, czują.

Gracze natomiast mają nieco łatwiejsze zadanie - wcielają się w postacie biorące udział w grze. Z tego powodu zaleca się osobom wkraczającym w świat RPG zajęcie właśnie miejsca gracza, a nie MG.


Postacie graczy opisane są zwykle poprzez zbiór cech (różniących się liczbą i rodzajem w zależności od gry) oraz za pomocą elementów dodatkowych (np. umiejętności czy atrybutów specjalnych). Wszelkie dane podczas tworzenia bohatera (jak i późniejsze zmiany wynikłe z gry) nanosi się na kartę postaci. Główne cechy zwykle opisują postać od strony fizycznej (siła, kondycja, itp.) jak i psychicznej (inteligencja, wiedza, itp.).



Autor postu otrzymał pochwałę.

_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pon 18:06, 28 Wrz 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak to wygląda w wymiarze czasowym? Mam na myśli, czy to tak, że gracze zbierają się jednego wieczoru, czy może gra trwa i trwa i trwa...? :D



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Pon 19:27, 28 Wrz 2009
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trwa i trwa i trwa
Wiesz ciężko zebrać wszystkich o jednej godzinie i kazać im siedzieć bez przerwy przez dajmy na to 4 godziny

a tak każdy pisze kiedy może ;]



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pon 19:34, 28 Wrz 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Dzikie Pola jeszcze nie miałem przyjemności grać więc będzie mi bardzo miło zagrać poraz pierwszy. Interesuję mnie sprawa tworzenia postaci, samy mamy to zrobić wg. podanych przez Ciebie wytycznych czy dostaniemy gotowe archetypy ?



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Pon 19:46, 28 Wrz 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A kompletnie zielonych też przyjmujecie? Bo jeśli tak, to ja chcę :mrgreen:



_________________

In 30 years, kids as young as 6 or 7 will be sitting in classrooms hearing that women didn’t always have the rights to their own bodies and how boys couldn’t marry boys and girls couldn’t marry girls and they’re going to be as confused and disturbed as when we first learned about slavery and Black Codes.

PostWysłany: Pon 19:49, 28 Wrz 2009
Shitzune
Katalizator Zbereźności



Dołączył: 07 Kwi 2009
Pochwał: 47

Posty: 10576

Miasto: Graffignano
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lesio napisał:
Interesuję mnie sprawa tworzenia postaci, samy mamy to zrobić wg. podanych przez Ciebie wytycznych czy dostaniemy gotowe archetypy ?

Też się właśnie zastanawiam
myślę, że po prostu wam wyślę podręcznik i będziecie musieli sami w konsultacji ze mną to zrobić. Rozważam też tą opcję że ja zrobie a wy powybieracie, ale ta pierwsza wydaje mi się lepsza


Cytat:
A kompletnie zielonych też przyjmujecie? Bo jeśli tak, to ja chcę Mr. Green

Jasne, że tak :D
Jesteś przyjęta zostało jedno miejsce



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pon 19:58, 28 Wrz 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to całkowita nowość i nie ukrywam, że jestem zainteresowana jak to wszystko będzie przebiegało.

Korn napisał:
Trwa i trwa i trwa

Czy to będzie taki serial i będe mogła kogoś lubić lub nie, jak Zosię z NDiNZ?
Korn napisał:
Mają swobodę wyboru, jeśli chodzi o to, co zrobią ich postacie:

Jeśli gracze nie muszą trzymać się ścisle scenariusza, czy nie zachodzi obawa, że wszyscy będą dobrzy i prawi i gra będzie nudna?

Czy będą wczesniej jakieś przecieki odnośnie scenariusza gry? Czy to zazwyczj jest świat fantasty?



_________________
ikonka od woźnego rocket queen

FUS - Frakcja Uaktywnionych Seksoholików

PostWysłany: Pon 20:08, 28 Wrz 2009
Lupus
Kot Domowy



Dołączył: 23 Gru 2008
Pochwał: 5

Posty: 3179

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli gracze nie muszą trzymać się ścisle scenariusza, czy nie zachodzi obawa, że wszyscy będą dobrzy i prawi i gra będzie nudna?

Nie nie będzie nudna, wręcz przeciwnie nawet dobra i prawa drużyna ma świetne przygody
np. Mamy drużynę paladynów (tacy fanatycznie oddani religii goście czyniący tylko dobro) i oni mogą mieć masę przygód, zabić demona, wyłaać heretyków wszystko zależy od Mistrza gry.


Cytat:
Czy będą wczesniej jakieś przecieki odnośnie scenariusza gry? Czy to zazwyczj jest świat fantasty?

Świat to Polska z czasów królów elekcyjnych konkretnie Zygmunta III Wazy. O scenariuszu mogę powiedzieć Tyle, że dzieje się w roku 1604 gdyż więcej nie wiem ;p muszę się zdecydować czy stworzyć nowy czy wam jakis stary zapodać :D

Dodano 2 minut temu:

Lupus napisał:

Czy to będzie taki serial i będe mogła kogoś lubić lub nie, jak Zosię z NDiNZ?

Zosię z czego ?
Tak jeżeli np. nie będziesz lubić postaci Lesia to możesz mu pluć do wina :D (ale powinien oddać ;p)



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pon 20:21, 28 Wrz 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korn napisał:
myślę, że po prostu wam wyślę podręcznik i będziecie musieli sami w konsultacji ze mną to zrobić. Rozważam też tą opcję że ja zrobie a wy powybieracie, ale ta pierwsza wydaje mi się lepsza


Myślę, że pierwsza jest dużo lepsza. Uważam, że raczej nikt nie powinien mieć kłopotu z tworzeniem postaci, a tak to jeszcze można sobie doczytać itp.



_________________

Banner pożyczony od Jeanne
Zamałżowiony kochanej Pauli :*

PostWysłany: Pon 20:30, 28 Wrz 2009
lesio
Starachowicki Magnat
Starachowicki Magnat



Dołączył: 31 Sty 2009
Pochwał: 15

Posty: 5489

Miasto: Starachowice
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lesio napisał:


Myślę, że pierwsza jest dużo lepsza. Uważam, że raczej nikt nie powinien mieć kłopotu z tworzeniem postaci, a tak to jeszcze można sobie doczytać itp.

no to zaraz się zaktualizuje pierwszego posta ;p



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Pon 20:34, 28 Wrz 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jako że Lupus się nie odzywa
zwalnia się jedno miejsce
a resztę proszę o jak najszybsze zrobienie kart postaci (konsultować się ze mną przez gg )



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Sro 15:46, 30 Wrz 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korn napisał:
jako że Lupus się nie odzywa

sorry, miałam problemy z ładowaniem forum.

Nie jestem zainteresowana udziałem w grze, chcę jedynie śledzic jej przebieg.



_________________
ikonka od woźnego rocket queen

FUS - Frakcja Uaktywnionych Seksoholików

PostWysłany: Czw 19:07, 01 Paź 2009
Lupus
Kot Domowy



Dołączył: 23 Gru 2008
Pochwał: 5

Posty: 3179

Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok idoki
w takim razie jak dostanę kartę Ulki ruszamy z tym koksem ;]



_________________

Tester jakości Haremu RDJ

PostWysłany: Czw 19:11, 01 Paź 2009
Korn
Neurolog
Neurolog



Dołączył: 22 Wrz 2009
Pochwał: 9

Posty: 3529

Miasto: Mielec/Kraków
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Ostry Dyżur Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.06074 sekund, Zapytań SQL: 16