Z żalem kocham... [+0]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z żalem kocham... [+0]

Znudzona wyrazem własnej twarzy, pustką oczu i stłumionym biciem zbolałego serca. Skrzywdzona samym faktem przyjścia na świat. Siedzi i po raz dziewiąty spogląda w ten sam punkt w oknie. Punkt, w którym nic nie ma i nikt się nie pojawia.
Tęskni za jego wzrokiem, pragnie, aby pojawił się chociaż w oddali, w tym pustym punkcie w oknie. Nie musi spoglądać w jej stronę. Chce tylko popatrzeć z ukrycia. Przypomnieć sobie piękne, choć bolesne chwile, kiedy widziała w nim „to”. Widziała w nim boga, mistrza i bohatera. Najgorsze świństwo, każdą nawet obelgę z jego strony potrafiła czuć pięknie i wzniośle. Wszystko na jego drodze uświęcała myślą i sercem.
I choć czasem wstydzi się swych uczuć. Trochę tych, które w niej żyły, trochę tych, które dziś w niej są. Wstydzi się nawet płakać. Zachowując kamienną twarz, łkając w duchu, uśmiecha się i żartuje. Żartuje nawet z niego, szydzi, a serce jej krwawi. Każde złe słowo o nim rani ją do granic. Skulona dusza wygasa, zanika. Chciała ją uśpić.
Z uczuć dawnych został popiół. Gdyby mógł znów pojawić się żar i zamienić się w ogień, kiedy tylko dmuchnie w jego kierunku. Ale nie będzie się już tlić to, za czym płacze. Jego ogień pali się dla kogoś innego. A ona wie, że już nigdy nie dotknie zapałek. Dlaczego tak się stało i dlaczego tak wybrał los, nie wie. Wie jednak, że choć to nierozsądne, nie spojrzy już w inną stronę. Zawsze jej wzrok skieruje się ku niemu, aby choć w myślach, we wspomnieniach go dostrzec.
Milcząc samotnie, nie kochając go już, nie mając nadziei i nie pragnąc go nawet naprawdę spotkać, uprzytamnia sobie, że nie wiedziała, że aż tak bardzo zawładnął jej sercem i umysłem, że aż tak bardzo go kiedyś …
Ale miłość taka już jest, że zamiast róży daje same kolce.


Ostatnio zmieniony przez alhambra dnia Nie 12:30, 18 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz



PostWysłany: Sob 18:58, 17 Kwi 2010
alhambra
Psi Detektyw
Psi Detektyw



Dołączył: 27 Sie 2009
Pochwał: 13

Posty: 6827

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zacznę od tego, że z niewiadomych przyczyn za każdym razem czytam "Z żelem kocham..." :shock: , co wywołuje dosyć komiczny skutek i uśmiech. Jednak od razu po wejściu do tematu przypomina mi się treść tego ficka - absolutnie pozbawiona dennych joke'ów, nie mająca zupełnie nic wspólnego z lekkim opowiadaniem. Czyli coś, co zazwyczaj ma największy potencjał na dobrego ficka.
W twoim ficku "Odmieniony?" nie byłam dla Ciebie zbyt łaskawa - niezapomniane "plechy", podważanie podobieństwa fickowego bohatera do serialowej postaci i ich zachowań oraz inne uwagi, często wynikające z czepialskiej natury. Jednak po tym ficku zaczęłaś wstawiać inne swoje dzieła. Zupełnie nie podobne do poprzedniego, usiane cudnie sklecionymi metaforami, niecodzienne, niekiedy sprawiające kłopot, do której szuflady je włożyć. I takiej nie ma.
Ten fick też jest taki - w twoim stylu, krótki, trafiający w punkt, umiejętnie opisujący emocje. Tylko zabrakło mi tego czegoś, co wyprawiały ze mną poprzednie twoje ficki ze szczególnym uwzględnieniem "Irracjonalnie..." - skłaniały mnie one do przemyśleń, innego spojrzenia na pewne sprawy, stwierdzenia "Tak naprawdę jest. Czemu ja na to nie wpadłam?". Ten twór nie wyróżnia się odkrywczością. Raczej temat kilkunastokrotnie opisywany i to już chyba na każdy możliwy sposób.
Zastanawia mnie, czemu ten fick nie znajduje się w Huddy? :shock: "Bo tu można włożyć każdego" - więc co to ma wspólnego z House'em? W takim przypadku powinno się znajdować w "Łyku kultury". Olśnij mnie ;)
No i jeszcze trochę strony technicznej.
Zauważonych błędów: 0.
Ulubiony fragment: "Przypomnieć sobie piękne, choć bolesne chwile, kiedy widziała w nim „to”. Widziała w nim boga, mistrza i bohatera."
Pzdr



PostWysłany: Nie 10:18, 18 Kwi 2010
hattrick
Fikopisarz Miesiąca
Fikopisarz Miesiąca



Dołączył: 18 Cze 2009
Pochwał: 41

Posty: 9231

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Huddy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04170 sekund, Zapytań SQL: 16