syndrom Renfielda czyli wampiryzm kliniczny (hemoseksualizm)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

syndrom Renfielda czyli wampiryzm kliniczny (hemoseksualizm)

Syndrom Renfielda - in. kliniczny wampiryzm, czasem również: hemoseksualizm - to rzadkie psychiczne zaburzenie objawiające się u chorego silnym łaknieniem krwi. Zaburzenie, wyróżnione w 1992 roku przez psychiatrę Richarda Nolla, nie jest wyodrębione przez DSM-IV (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, tj. przez system nozologicznej diagnozy Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Nowoczesna terminologia psychiatryczna syndrom Renfielda klasyfikuje jako rodzaj schizofrenii lub parafilii. Pomimo to nie jest to choroba czasów najnowszych.

W 1984 roku Herschel Prins, brytyjski autorytet w kwestii wampiryzmu klinicznego, którego nieocenioną zasługą było zdefiniowanie tegoż syndromu, zwrócił uwagę na to, że w literaturze psychiatrycznej słowo "wampiryzm" przysłania sedno sprawy. Tak rzadkie zachowania jak nekrofagia (konsumpcja zwłok), nekrofilia (seksualne fantazje oraz kontakt z martwym ciałem), kanibalizm, a także inne następstwa "żądzy mordu", np. nekrosadyzm (przemoc na zwłokach) zostały wielokrotnie zanotowane od XIX wieku jako naturalne następstwo tradycyjnego znaczenia picia krwi innych (wampiryzmu) lub własnej (autowampiryzmu).

Co myślicie o syndromie Renfielda?

A przyszło mi to do głowy bo znalazłem film "Daddy's girl" i tam główna bohaterka ma ten syndrom. I tak ten syndrom jest prawdziwy, choć niewiele o nim w necie



_________________
FUS forever

sis - Sevir :**

... i dopiero wtedy stało się światło

"you are still terribly afraid to be hurt, your imaginary sadism shows that. so afraid to be hurt that you want to take the lead and hurt first." "Only with you, eternity wouldn't be boring."

PostWysłany: Pon 14:39, 02 Maj 2011
Caellion
Dziekan Medycyny
Dziekan Medycyny



Dołączył: 21 Gru 2008
Pochwał: 15

Posty: 5591

Miasto: Bełchatów/łódź
Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Interesujące, nigdy przedtem o tym nie słyszałam, ale może to i dobrze że niektóre informację nie są rozpowszechniane na cały świat, znalazłoby się wtedy kilka tysięcy symulatorów :]



_________________
avek mój
"Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość.To uczciwi są nieprzewidywalni ,zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie głupiego..."- Kapitan Jack Sparrow
Zazdrość to chyba najstarszy motyw morderstw na świecie.-Seeley Booth
:houselove: kliknij, jeśli jesteś fanem serialu Bones

PostWysłany: Pon 18:54, 02 Maj 2011
poprostuxzjawa
Reumatolog
Reumatolog



Dołączył: 20 Maj 2009
Pochwał: 39

Posty: 2061

Miasto: Młodocin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.03718 sekund, Zapytań SQL: 16