Z wielka prośbą /PRACA LICENCJACKA O HOUSIE:)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z wielka prośbą /PRACA LICENCJACKA O HOUSIE:)

zaczynam pisać pracę licencjacką o serialu Dr House
temat pracy nie jest jeszcze dokładnie sprecyzowany ale mniej więcej chodzi mi o analizę serialu pod względem psychologicznym o tym co wpłynęło na sukces serialu, o oglądalności, strukturze serialu początkach seriali medycznych, i chciałam tez przeanalizować odcinki pod względem: Gregory House-lekarz w świetle przysięgi Hipokratesa( na to ostatnie jeszcze nie wiem czy zgodzi sie promotor:)) . zastanawiałam się czy moglibyście mi podesłać jakieś dobre artykuły albo podać informacje gdzie mogę znaleźć jakieś info o tym wszystkim chętnie poczytałabym jakieś wasze opinie:) te podstawowe książki co są dostępne o Housie posiadam:)
z góry dzięki!!! :)



PostWysłany: Sob 20:16, 26 Mar 2011
gk21
Student medycyny
Student medycyny



Dołączył: 26 Mar 2011

Posty: 1

Powrót do góry




Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o to:

gk21 napisał:
Gregory House-lekarz w świetle przysięgi Hipokratesa



to sądzę, że on co prawda w ostateczności leczy pacjentów, ale co się dzieje po drodze, te eksperymenty z lekami nie potwierdzone NICZYM i w ogóle, to niekiedy przekracza ludzkie pojęcie. I w jego sytuacji to całe:

Będę strzegł godności lekarza... i w ogóle, to wydaje się trochę nieprawdopodobne.

Co nie zmienia faktu, że kocham ten serial i tę postać :D



PostWysłany: Sob 20:24, 26 Mar 2011
LittleGirl
Rezydent
Rezydent



Dołączył: 20 Mar 2011

Posty: 298

Miasto: Bystrzyca Kł
Powrót do góry

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@LittleGirl: nie ma to jak wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, prawda? -.-'

@gk21: Przede wszystkim dosyć istotne jest tu jaki kierunek studiujesz. Bo jeżeli jest to jakieś kulturoznawstwo lub filmoznawstwo to skupiać się będziesz na analizie samego serialu, jeżeli jakąś psychologię to na wpływie jaki ma on na widzów. Więc nie do końca wiem czego dokładnie szukasz.

Tak czy inaczej na początek polecam serię artykułów "Anatomy of a Relationship" publikowanych na http://www.spoilertv.com przez Rachel. Niezwykle spostrzegawcza autorka i inteligentne analizy. Niestety dotyczą tylko aktualnego sezonu, ale mimo to warto przeczytać.



_________________
"To change the world, start with one step
however small, first step is hardest of all"
strony internetowe

PostWysłany: Wto 8:35, 29 Mar 2011
orco
Tłumacz



Dołączył: 17 Wrz 2009
Pochwał: 28

Posty: 638

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Mapa użytkowników | Mapa tematów
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Czas generowania strony 0.04370 sekund, Zapytań SQL: 17