1x14 "Control"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Wiadomość Autor

Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1x14 "Control"

Opinie o odcinku

Opis odcinka: http://www.housemd.info.pl/episodes/70/1x14-control.html

-----------
Odcinek ocierający się o geniusz, najczystszym rozumieniu tego słowa! Powstało naprawdę wiele bardzo dobrych odcinków "House'a", nawet kilka znakomitych, ale "Control", to absolutny majstersztyk! Nie zmieniłabym w nim ani jednej sceny, ani jednej kwestii. Greg nigdy nie walczył tak mocno, tak zawzięcie o życie pacjenta - ani wcześniej, ani później. Postawił na szalę własną karierę; kłamał przed komisją, był gotów zaryzykować utratę prawa do wykonywania zawodu, w zamian za uzyskanie zgody na transplantację serca dla obcej kobiety. Co więcej, polubił ją, poczuł, iż tak naprawdę mają ze sobą wiele wspólnego: oboje są samotni, oboje poświęcają się praktycznie tylko pracy; mają kłopoty ze zdrowiem.

Poza tym:
*Vogler i "Baba O'Riley" - scena kultowa! Very Happy

*Wojna o fartuch:
Cuddy: I need you to wear your lab coat.
House: I need two days of outrageous sex with someone obscenely younger than you. Like half your age.

*Straszenie niemowy

*Cam usiłująca manipulować Chasem i Formanem... naprawdę długo mogłabym wychwalać ten odcinek pod niebiosa Very Happy

PostWysłany: Czw 22:35, 25 Gru 2008
rocket queen
Pumbiasta Burleska

Pochwał: 57

Powrót do góry

Zgadzam sie z toba, on walczyl o nia i o siebie jednoczesnie, piekny odcinek Smile

Ważne, żeby iść. K. Kieślowski

WYZNAJE NIEMODNA WIARE ... WIARE W CZLOWIEKA

PostWysłany: Czw 22:58, 25 Gru 2008
Karola
Pediatra
Pediatra

Pochwał: 2

Powrót do góry

To zdecydowanie jeden z lepszych odcinków serialu. Wtedy po raz pierwszy House pokazał, że jest zdolny do ludzkich uczuć (w każdym razie ja to dostrzegłam dopiero w tym odcinku).

avek by Hambarr & banner by poprostuxzjawa:*
Dla fanów - Lie to me: http://lietome.fora.pl/

Należę "nie" dumnie do KHkNSnR !

PostWysłany: Czw 23:12, 25 Gru 2008
L.
Ginekolog
Ginekolog

Pochwał: 3

Miasto: 3city
Powrót do góry

I jeszcze mała rzecz (co cieszy niesamowicie Mr. Green )

WHO DA MAN?

Link

PostWysłany: Sob 10:53, 27 Gru 2008
rocket queen
Pumbiasta Burleska

Powrót do góry

Się przywitać chciałam na wstępie ;] *wita się*

I o odcinku, bo chociaż widziałam go dość dawno temu już, to przez tę scenę z piosenką The Who, zapadł mi mocno mocno w pamięć. Lubiłam te czasy Voglerem, zawsze śmiesznie było XD No a Hugh w tej scenie właśnie, to mistrzostwo IMO. MISTRZOSTWO.

PostWysłany: Wto 18:14, 03 Lut 2009
Nina
Student medycyny
Student medycyny

Powrót do góry

pamietam, że po tym odcinku śniło mi się, że ja miałam przeszczep serca Laughing Laughing

PostWysłany: Sob 19:07, 21 Mar 2009
Alice_House
Student medycyny
Student medycyny

Miasto: Słupsk
Powrót do góry

Alice_House napisał:
pamietam, że po tym odcinku śniło mi się, że ja miałam przeszczep serca Laughing Laughing

Najlepszy dowód na to, że HOUSE nie dość, że dostarcza supermocnych wrażeń, które nie znikają zaraz po wyłączeniu odbiornika Wink

PostWysłany: Sob 19:23, 21 Mar 2009
rocket queen
Pumbiasta Burleska

Powrót do góry

Witam. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to za 'wieśniacka' muzyczka ktorą House włącza na swoim (jak mniemam) Ipodzie, zaraz po tym kiedy wypowiada do Voglera słowa: "Skoro jesteśmy na siebie skazani możemy się ignorować". To jest dokladnie pod koniec odcinka. Za udzielenie pomocy lub nawet link do tego 'utworu' będę niezmiernie wdzięczny Smile

PostWysłany: Sro 17:46, 09 Gru 2009
ar3k92
Student medycyny
Student medycyny

Powrót do góry

to był fragment tradycyjnej żydowskiej pieśni "Hava Nagila" w jakiejś nowoczesnej aranżacji. Linków szukaj tutaj

PostWysłany: Sro 21:17, 09 Gru 2009
orco
Tłumacz

Pochwał: 28

Powrót do góry

Podpisuję się pod opiniami, że jest to jeden z lepszych odcinków pierwszego sezonu.
Nie tak dawno uzależniłem się od House'a i zobaczyłem najpierw w necie wszystkie odcinki do przodu (począwszy od 4 sezonu), a teraz oglądam wszystkie zaległe. Zaczynam sobie wyrabiać opinię nt. tego, co tak wciąga w tym serialu, ale na ten temat napiszę w odpowiednim dziale.
W tym odcinku sprawiło mi ogromną przyjemność usłyszeć kawałek, który jest także wykorzystany w czołówce innego mojego ulubionego serialu, czyli "CSI Miami".
Przy okazji dostrzegłem mały błąd montażowy. Kiedy Cameron rozmawia z House'm na korytarzu zadając mu pytanie czy ją lubi, w ujęciu, w którym widać jej plecy zaczyna się już obracać. W następnym ujęciu stoi jeszcze twarzą do House'a.

PostWysłany: Sro 22:27, 12 Sty 2011
elzy
Student medycyny
Student medycyny

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Strona Główna -> Dyskusje o odcinkach -> Sezon 1 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: